بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

لاگ پوز

اشتراک‌گذاری

لاگ پوز

Log Pose

لاگ پوز - وان پیس

رمانجی

روگو پوسو

هدف

قطب‌نمای گرند لاین

کاربران

مختلف

اولین نمایش

چپتر ۱۰۴
قسمت ۶۳

لاگ پوز (Log Pose) یک نوع خاص از قطب نما است که برای پیمایش در گرند لاین ضروری است (جایی که حاوی میدان‌های مغناطیسی غیر معمولی است که قطب نماهای معمولی را غیرقابل استفاده می‌کند).

شرح

مسیرهای مغناطیسی که Log Pose از طریق Grand Line دنبال می کند.

لاگ پوز
مسیرهای مغناطیسی لاگ پوز در سراسر گرند لاین

برخلاف قطب‌نماهای معمولی، لاگ پوز به یک جهت نمی‌چسبد. در عوض این وسیله میدان مغناطیسی بین یک جزیره و نزدیکترین جزیره‌ی بعدی را «ثبت» می‌کند و به دومی اشاره می‌کند. به این ترتیب هر کشتی می‌تواند از جزیره‌ای به جزیره دیگر و در مسیری به سمت لافتیل حرکت کند. پس از رسیدن به جزیره بعدی و ماندن در آن برای مدت زمانی معین، حالت لاگ پوز تنظیم مجدد می‌شود و جهت آن به مغناطیس جزیره بعدی در گرند لاین قفل می‌شود.

زمان لازم برای ثبت کامل میدان مغناطیسی یک جزیره و تنظیم مجدد می‌تواند از جزیره به جزیره متفاوت باشد. با وجود این، اکثر ملوانان باتجربه همچنان در گرند لاین استفاده از لاگ پوز را بر هر روش مسیریابی دیگری ترجیح می‌دهند.

به گفته نیکو روبین، هرگز نباید به لاگ پوز شک کرد. برای مثال، در مورد جزیره آسمان ممکن است کسی باور نکند که یک جزیره در آسمان باشد و فرض بر این باشد که لاگ پوز خراب شده است.

با این حال مشکلاتی در لاگ پوز وجود دارد به طوری که «مسیرهای» مغناطیسی جهت‌یابی شده توسط لاگ پوز کاملا یک-طرفه هستند و نمی‌توان از این وسیله برای بازگشت به جزیره قبلی استفاده کرد. مشکل دیگر آن این است که فقط می‌تواند به خود جزیره اشاره کند و اگر توده‌های خشکی متعددی وجود داشته باشد نمی‌تواند آن‌ها را متمایز کند.

صفحات دیگر