ویکی وان پیس

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

فیش-من

اشتراک‌گذاری

فیش-من

Fish-Man

فیش-من - وان پیس

خصوصیات

خصوصیات ماهی-گونه

اولین نمایش

چپتر ۶۹
قسمت ۳۱

فیش-من‌ها (Fish-Men) یکی از دو نژاد انسان‌نما هستند که ساکن و بر دریاها حکومت می کنند (نژاد دیگر مرفولک است). از نظر رهبری، فیشر تایگر، جینبه و آرلونگ بالاترین احترام را در میان آن‌ها دارند. آن‌ها به عنوان موجودات نوع C، "Big Savage" طبقه بندی می شوند.

بیولوژی

فیش-من‌ها آبشش‌هایی در نزدیکی گردن خود دارند که فقط وقتی در آب هستند کار می‌کند. در خشکی، آن‌ها می توانند همانند انسان‌ها با ریه‌های خود نفس بکشند.

اگرچه فیش-من‌ها جزئی از ماهیان هستند (یا حداقل از نظر بیولوژیکی به ماهی نزدیکترند) و در گذشته توسط انسان‌های متعصب چنین تلقی می‌شدند، اما آن‌ها همچنان پستاندار هستند. فیش-من‌ها همچنین قادر به تعدیل صداهایی هستند که تولید می‌کنند و این آن‌ها را قادر می‌سازد تا به همان زبان انسان‌ها صحبت کنند. حداقل یک فیش-من به نام جینبه توانایی صحبت با حیوانات دیگر مانند نهنگ را داشته است که این نشان می‌دهد حنجره فیش-من‌ها ممکن است بسیار سازگارتر و توانایی بیشتری نسبت به حنجره انسان داشته باشد. مرفولک‌های زیادی وجود دارند که دارای ویژگی‌های فیزیکی مختص به فیش-من‌ها هستند، مانند دست‌های تاردار و نیش‌ها. علاوه بر این، فیش-من‌ها گاهی اوقات می‌توانند قدرت‌هایی را که معمولا مختص مرفولک‌ها هستند داشته باشند، مانند توانایی جینبه در برقراری ارتباط با کوسه‌های نهنگ.

اگرچه مرفولک‌ها و فیش-من‌ها از یک خانواده هستند اما گونه‌ی اولیه (مرفولک یا فیش-من بودن)، زیرگونه‌ها (نوع ماهی) و ظاهرشان ممکن است به شدت متفاوت باشند. این موضوع به این دلیل است که که آن‌ها هنوز ژن‌های اجداد خود را حفظ کرده‌اند و بنابراین ظاهر آن‌ها صرفا توسط والدین تعیین نمی‌شود. انسان‌ها، فیش-من‌ها و مرفولک‌ها گروه‌های خونی یکسانی دارند و در صورت تطابق این گروه‌ها می‌توانند خون اهدا کنند.

هیبریدها/دورگه‌ها

فیش-من‌ها می‌توانند با نژادهای دیگر آمیخته شوند. همانطور که در طول آرک لانگ لند دیده شد، فیش-من‌ها می‌توانند با غول‌ها تولید مثل کنند و دورگه‌هایی را تولید کنند که توانایی‌های بیولوژیکی یک فیش-من و بدن عظیم یک غول را داشته باشد (اگرچه همچنان کوچکتر از یک غول معمول است). چنین دورگه‌هایی با عنوان ووتان‌ها (Wotans) شناخته می‌شوند.

همچنین امکان آمیزش بین انسان‌ها و فیش-من‌ها وجود دارد که ساپی و دلینگر نمونه‌هایی از کودکانی هستند که از چنین ترکیبی متولد شده‌اند. جالب اینجاست که وقتی یک انسان و یک فیش-من با هم تلاقی می‌کنند، فرزندان آن‌ها بیشتر شبیه انسان هستند.

پاپاگ توضیح داده است که فیش-من‌ها می‌توانند با مرفولک‌ها نیز آمیزش داشته باشند. نژاد کودک حاصل از آن می‌تواند فیش-من یا مرفولک باشد.

صفحات دیگر