بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

زوئن

اشتراک‌گذاری

زوئن

Zoan

زوئن - وان پیس

معنی

سیستم حیوانی

اولین نمایش

فصل ۱۳۲ (مانگا)
قسمت ۸۰ (انیمه)

زوئن (Zoan) یکی از سه نوع اصلی میوه‌ی شیطانی است. این نوع میوه به کاربر اجازه می‌دهد تا به گونه‌ی دیگری متحول شود.

کاربران این میوه‌ها در نبردهای نزدیک بسیار قدرتمند هستند. اصطلاح زوئن اولین بار وقتی مورد استفاده قرار گرفت که دالتون از توانایی خود برای حمله به واپل استفاده کرد.

تاثیرات

میوه‌های شیطانی زوئن به کاربر اجازه تغییر به گونه‌ای دیگر را می‌دهد. این تغییرات شامل سه فرم پایه است:

  • فرم انسانی: فرم طبیعی کاربر همانند قبل از مصرف میوه.
  • فرم انسان-جانور: ترکیبی از گونه‌ی اصلی و گونه‌ی اعطایی میوه.
  • فرم جانور: یک فرم تغییریافته‌ی کامل.

با این حال کاربران زوئن از طریق تمرین می‌توانند متحول شدن به حالت‌های دیگر را نیز فرا بگیرند.

اشیای بی‌جان زوئن

زوئن تنها میوه‌ای است که توسط اشیا می‌تواند خورده شود، تکنیکی که توسط دکتر وگاپانک توسعه داده شد. تاکنون پنج مورد از این موضوع دیده شده است: لاسو، فانک‌فرید، اسمایلی، آلپاکوچینو، و پاتو.

اشیا با خوردن این میوه شیطانی، هوش و تحرک حیوان مرتبط به میوه را به دست می‌آورند. به همین ترتیب آن‌ها قادر به احساس درد، ترس و سایر موارد خواهند بود. اشیای زوئن همچنین وفاداری بسیاری به صاحب خود دارند.

زیرشاخه‌ها

به غیر از میوه‌های شیطانی استاندارد زوئن، سه ریزشاخه مختلف برای این نوع میوه وجود دارد که شامل باستانی، افسانه‌ای، و مصنوعی می‌شود. دو مورد اول میوه‌های نادرتری نسبت به نمونه‌های استاندارد زوئن هستند.

  • زوئن باستانی: امکان تبدیل شدن به حیوانات باستانی مثل دایناسورها را به کاربر دارد. این نوع میوه بسیار نادرتر از زوئن‌های معمولی هستند.
  • زوئن افسانه‌ای: امکان تبدیل شدن به موجودات و حتی موجودیت‌های قدرتمند اسطوره‌ای و افسانه‌ای را به کاربر می‌دهد. این نوع از میوه زوئن حتی از میوه‌های لوگیا هم نادرتر هستند.
  • زوئن مصنوعی: یک نوع میوه زوئن که به طور غیر-طبیعی ساخته شده است. بر خلاف میوه‌های شیطانی معمولی ظاهری با طرح‌های چرخان دارند، این میوه‌ها دارای طرح حلقه‌ای هستند. اولین بار این نوع میوه توسط دکتر وگاپانک ساخته شد، با این حال پروژه او با شکست مواجه شد و مومونوسوکه از روی گرسنگی این میوه ناموفق را خورد و امکان تبدیل شدن به یک اژدهای شرقی را پیدا کرد.

کاربران برجسته

طبیعی

باستانی

افسانه‌ای

ساختگی

صفحات دیگر