ویکی وان پیس

رد لاین

اشتراک‌گذاری

رد لاین

Red Line

رد لاین - وان پیس

معنی

خط قرمز

اولین نمایش

فصل ۱۰۱ (مانگا) قسمت ۶۳ (انیمه)

رد لاین (Red Line - همچنین با نام «قاره‌ی زمین قرمز» شناخته می‌شود) تنها قاره‌ی دنیای وان پیس است که از شمال تا جنوب در سراسر دنیا امتداد یافته است. رد لاین در دنیای واقعی همانند نصف‌النهار مبدأ است.

نگاه کلی

رد لاین مانند گروهی از جزایر متصل به هم است. ردلاین و گرند لاین در تقاطع هم هستند و این قاره دارای جزیره‌های بهاری، تابستانی، زمستانی،‌ و پاییزی است.

گفته شده که عمق سطح اقیانوس تا جزیره‌ی فیش-من ۱۰٬۰۰۰ متر است. در همین حال این قاره به اندازه‌ی کافی از سطح دریا بالا است که نتوان از آن عبور کرد. با این حال فیشر تایگر برای حمله به مری ژوا، موفق شد تا با دست خالی از آن بالا برود. همچنین جرما 66 به واسطه‌ی کشتی‌های دوزیست خود قادر به گذر از رد لاین بودند.

گرچه امکان نقل مکان بین دریاها یا بخش‌هایی از گرند لاین برای هیچ کشتی وجود ندارد اما گذرگاه‌های مشخصی میان دریاها قرار دارد که کشتی قادر است از آن بگذرد: از جمله بالا رفتن از کوه معکوس (که اغلب دزدان دریایی برای ورود به گرند لاین از آن استفاده می‌کنند)، یا گرفتن مجوز دولتی از دولت مقدس مری ژوا، و یا از طریق گذرگاه منتهی به جزیره فیش-من در زیر آب که پیرامون حفره‌ای قرار دارد که این حفره نقطه‌ی پیوند پارادایس (نیمه‌ی اول گرند لاین) به دنیای جدید (نیمه‌ی دوم گرند لاین) است.

مکان‌های قابل توجه

مری ژوا

مری ژوا پایتخت دنیا است که دقیقا در بالای جزیره فیش-من واقع شده است.

رد پورت

در دو طرف گرند لاین و در پایه‌ی رد لاین، درست پایین مری ژوا، رد پورت واقع شده است. این مکان دارای آسانسورهای ویژه‌ای است که با نام بوندولاس شناخته می‌شود که به افراد واجد شرایط اجازه‌ی ورود به رد لاین را می‌دهد.

صفحات دیگر