بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

لافتیل (Laugh Tale)

اشتراک‌گذاری

رافتل

Laugh Tale

لافتیل (Laugh Tale) - وان پیس

اولین نمایش

فصل ۱۰۵ (مانگا)
قسمت ۶۳ (انیمه، اشاره شده)

رافتل یا لافتیل (Laugh Tale - به معنی: «داستان خنده») جزیره‌ای در پایان دنیای جدید است که ظاهرا حامل گنج وان پیس است. نام این جزیره توسط گول دی. راجر گذاشته شد. او و خدمه‌اش زمانی به این جزیره رسیدند و گنج به جا گذاشته شده توسط جوی بوی را کشف کردند.

چهار پونگلیف وجود دارد که با عنوان «پونگلیف‌های مسیر» شناخته می‌شوند و اگر اطلاعات این چهار اثر باستانی استخراج شود، موقعیت جزیره رافتل مشخص خواهد شد.

تاریخچه

در مقطعی از قرن تهی، جوی بوی نوعی گنج بزرگ را روی یک جزیره واقع در پایان گرند لاین به جا گذاشت.

سال‌ها پیش، دزدان دریایی راجر به جزیره لودستار رسیدند که بر اساس اشاره مسیریاب لوگ پوز آخرین جزیره بود. با این حال راجر می‌دانست که جزیره نهایی واقعی فراتر از این نقطه است و پونگلیف‌های مسیر سرنخ‌هایی از این مکان را ارائه می‌کنند. سرانجام راجر موفق شد تا کوزوکی اودن را به طور موقت از دزدان دریایی ریش‌سفید استخدام کند تا از طریق او بتواند پونگلیف‌ها را بخواند.

لافتیل (Laugh Tale)
خندیدن راجر بعد از یافتن گنج جوی بوی

۲۵ سال پیش سرانجام دزدان دریایی راجر موفق شدند با رمزگشایی پونگلیف‌ها به آخرین جزیره مرموز گرند لاین دست پیدا کنند. آن‌ها از حقیقت وقایع قرن تهی آگاه شدند و از ماهیت واقعی سلاح‌های باستانی و همچنین معنی اداره دی. با خبر شدند. پی بردن به داستان جوی بوی و گذشته‌ی او برای آن‌ها خنده‌دار بود به طوری که راجر با الهام از آن نام این جزیره را لافتیل (داستان خنده) گذاشت. راجر و اعضای گروه او تنها افراد شناخته شده بودند که به این جزیره دست یافتند.

صفحات دیگر