ویکی وان پیس

بروک

اشتراک‌گذاری

بروک

Brook

بروک - وان پیس

پیشه

دزد دریایی
نوازنده
شمشیرزن
کاپیتان (قبلا)

خاستگاه

اقیانوس غربی

سکونت

مثلث فلورین (قبلا)
جزیره‌ی ناماکورا (قبلا، موقتی)

لقب

بروک زمزمه‌گر
پادشاه روح

سن

۸۸ (اولین نمایش)
۹۰ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تاریخ تولد

۳ آوریل

جایزه

۳۸۳٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

میوه‌ی شیطانی

یومی یومی نو می (به معنی احیا شدن)

نوع میوه

اولین نمایش

چپتر ۴۴۲
قسمت ۳۳۷

صداپیشه

چو

بروک (Brook) ملقب به پادشاه روح نوازنده‌ی دزدان دریایی کلاه حصیری است.

بروک یک اسکلت است که کلاه حصیری‌ها او را بعد از گرفتار شدن در مثلت فلورین روی یک کشتی ارواح پیدا کردند. او میوه‌ی شیطانی یومی یومی نو می را خورده و یک مرده‌ی متحرک است، به همین واسطه قدرت‌های شبه-جاودانگی دارد. رویای او این است که بعد از سفر دریایی به دور دنیا، دوباره به کوه معکوس برگردد و به دیدار لابون برود.

او نهمین عضو گروه کلاه حصیری، مسن‌ترین عضو، و بعد از جینبه بلندقدترین عضو این گروه است. او همچنین در کنار رورونوا زورو یکی از دو شمشیرزن روی عرشه است. او نقش نوازنده‌ی گروه را دارد، نقشی که لوفی از زمان شروع سفرش همیشه منتظر پر شدن آن بوده است.

تاریخچه

اوایل زندگی

قبل از پیوستن بروک به دزدان دریایی رامبار، او رهبر یک کاروان نبرد در «پادشاهی خاصی» بود. او در آنجا شمشیربازی را آموخت و بسیاری از حملات او در این زمان نام‌گذاری شد. اطلاعی از زندگی او پیش از پیوستن به دزدان دریایی رامبار وجود ندارد.

دیدار و ترک لابون

۵۲ سال پیش، بروک بخشی از یک خدمه دزدان دریایی تحت رهبری یورکی به نام دزدان دریایی رامبار بود. او به عنوان یک موسیقیدان در این خدمه حضور داشت. در یک روز، وقتی بروک و سایر خدمه در وست بلو بودند، کشتی آن‌ها توسط یک بچه نهنگ گمشده تعقیب شد. بروک با دیدن این که نهنگ واقعا ناراحت است، به ناخدای خود پیشنهاد داد که برای خوشحالی نهنگ کمی موسیقی بنوازد. بروک به همراه سایر خدمه آهنگ زیبایی را اجرا کرد که موثر واقع شد.

بروک
بروک در حال تماشای لابون، در حالی که نهنگ کشتی آن‌ها را دنبال می‌کند.

روز بعد، بروک و خدمه متوجه شدند که نهنگ همچنان به دنبال آن‌ها آمده است. آن‌ها به نهنگ اجازه دادند تا کشتی را دنبال کند و حتی نام نهنگ را لابون گذاشتند. از آن پس، بروک و سایر خدمه در کنار لابون به ماجراجویی ادامه دادند. آن‌ها با هم بسیاری از رویدادها را پشت سر گذاشتند ترانه‌های شادی را خواندند. همان طور لابون در کنار آن‌ها سفر می‌کرد، بسیاری از خدمه متوجه شدند که بروک یکی از نزدیکترین افراد به لابون تبدیل شده است.

وقتی بروک و بقیه دزدان دریایی رامبار قصد ورود به گرند لاین را داشتند، با معضل بزرگی روبرو شدند. از آنجایی که لابون هنوز بچه بود، آن‌ها می‌ترسیدند که این ناحیه برای چنین نهنگی بسیار خطرناک باشد. سایر دزدان دریایی رامبار سعی کردند لابون را متقاعد کنند که در وست بلو باقی بماند اما موفق نشدند، بنابراین از بروک خواسته شد که شخصا این موضوع را به لابون بفهماند. بروک سعی کرد لابون را متقاعد کند اما او نیز موفق نشد. بروک و دیگر دزدان دریایی رامبار که قادر به انجام کار دیگری نبودند سعی کردند لابون را نادیده بگیرند، به این امید که نهنگ از دنبال کردن آن‌ها منصرف شود و برود. نقشه آن‌ها ظاهرا موثر بود و لابون مدتی دیده نشد.

بروک
بروک، لابون و سایر دزدان دریایی رامبار برای آخرین بار جشنی گرفتند.

با این حال وقتی بروک و بقیه دزدان دریایی رامبار وارد گرند لاین شدند، متوجه شدند که لابون از طریق کوه معکوس آن‌ها را تا گرند لاین دنبال کرده و شگفت زده شدند. بروک و بقیه خدمه که باید به تعمیرات کشتی خود می‌پرداختند، در طول زمان تعمیر به همراه نهنگ به آواز خواندن ادامه دادند.

بعد از سه ماه که تعمیر کشتی پایان یافت، بروک و بقیه دزدان دریایی رامبار تصمیم گرفتند لابون را تحت مراقبت کروکوس قرار دهند و او را ترک کنند. آن‌ها به لابون قول دادند که پس از گشت و گذار در سراسر جهان، به دنبال او خواهند آمد. در زمان بازگشت آن‌ها دیگر لابون بسیار بزرگ می‌شد، بنابراین آن‌ها همچنین قول دادند که لابون را همراه خود در ماجراهای خود ببرند.

مرگ دزدان دریایی رامبار و زندگی جدید بروک

بروک و سایر دزدان دریایی رامبار در حین عبور از گرند لاین با چالش‌هایی در دریا مواجه شدند. با وجود این مشکلات، آن‌ها همچنان آواز می‌خواندند و به دریانوردی خود ادامه می‌دادند. با این حال، یک روز فاجعه‌ای رخ داد. کاپیتان دزدان دریایی رامبار یعنی یورکی و چند نفر دیگر هنگام حضور در یک جنگل به بیماری لاعلاجی مبتلا شدند. برای جلوگیری از سرایت این بیماری به سایر خدمه، یورکی تصمیم گرفت خودش به همراه افراد آلوده با اولین کشتی از گرند لاین فرار کند.

یورکی به بروک و سایر دزدان دریایی درباره تصمیم و تاسف خود گفت زیرا این تنها راه نجات بود. یورکی از آنجا که نمی‌توانست دیگر نزد لابون برگردد، از بروک و سایرین خواست تا به این نهنگ توجه داشته باشند. در حالی که یورکی در بستر مرگ بود، او از بروک درخواست کرد تا او و افراد آلوده را با آهنگ مورد علاقه‌اش همراهی کند. به این ترتیب بروک و دزدان دریایی باقی مانده از یورکی و افراد آلوده جدا شدند.

بروک
بروک و اعضای آلوده شده، گرد ناخدای در حال مرگ خود جمع می‌شوند.

با وجود از دست دادن نیمی از خدمه، بروک و سایر اعضای رامبار با یک کشتی جدید به دریانوردی در گرند لاین ادامه دادند. بروک به عنوان کاپیتان جدید آن‌ها منصوب شد و در همین برهه، جایزه‌ای برای شکار بروک تعیین شد. در ابتدا همه چیز برای آن‌ها به آرامی پیش می‌رفت، تا این که آن‌ها به مثلث فلورین رسیدند و مورد حمله دزدان دریایی دشمن قرار گرفتند. بروک و برخی از همکارانش به سختی توانستند از این حمله جان سالم به در ببرند. با این حال، از آنجایی که دشمن سلاح‌های خود را با سم آلوده کرده بود و پزشک رامبار هم در این حمله کشته شده بود، بروک و بازماندگان رو به زوال رفتند. بروک که می‌دانست میوه یومی یومی را خورده است، آخرین پیشنهاد خود را به اعضای خدمه‌ی گفت.

او به آن‌ها پیشنهاد کرد که آخرین آهنگ خود را بنوزاند و آن را ضبط کنند. از این رو بروک که به خاطر خوردن میوه شیطانی زنده می‌ماند، می‌توانست این آهنگ را بعدها برای لابون پخش کند. دزدان دریایی رامبار پیشنهاد بروک را به گرمی پذیرفتند. با وجود این که آن‌ها در هنگام ضبط آهنگ شاد بودند، اما به آرامی تسلیم سم شدند و یکی پس از دیگری جان سپردند. هر کدام از آن‌ها با لبخندی بر لب افتادند تا این که فقط بروک باقی ماند. بروک با قلبی سنگین، به تنهایی به نواختن ادامه داد تا این که سرانجام تسلیم زهر شد و مرد.

بروک
روح بروک بدن پوسیده خود را پیدا می‌کند.

با وجود برخی تردیدها، روح بروک به لطف قدرت‌های میوه شیطانی به دنیای فانی بازگشت. متاسفانه او بدنش را به دلیل مه موجود در منطقه گم کرده (پیدا کردن کشتی سخت شده بود) و مجبور شد یک سال به جستجوی آن بپردازد. هنگامی که او سرانجام جسد خود را یافت، تنها استخوانی از آن باقی مانده بود.

بروک در چند دهه آینده، به دلیل شکستن سکان کشتی در نبرد تنها در کشتی باقی ماند و در جریان‌های اقیانوس رها شد. او هیچ کاری برای انجام دادن نداشت، و فقط به کارهایی مثل غلت زدن روی عرشه، پریدن به اطراف، تکیه دادن به دیوار با زاویه ۴۵ درجه و خواندن ترانه می‌پرداخت. وقتی او می‌خوابید، در رویایی می‌دید که او و همکارانش هنوز زنده هستند اما وقتی از خواب بیدار می‌شد واقعیت تنهایی در انتظار او بود. در پنجاه سالی که بروک در کشتی غرق شده بود شرایط برای او بسیار سخت و دردناک بود و او را به شدت دلش برای حضور دیگران تنگ شده بود.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

بروک با وجود کارهای احمقانه و مسخره‌بازی‌هایش اما یک حریف سرسخت است. او با توجه تجربیات و مهارت‌های قبلی‌اش که روزهای دور به دست آورده بود، از همه لحاظ یک دزد دریایی کهنه‌کار است. بروک یک شمشیرزن با استعداد است و ساختار سبک او سرعت فوق العاده‌ای دارد و به دلیل حالت مرده‌اش به طرز شگفت‌آوری آسیب رساندن به او سخت است.

پس از پرش زمانی دو-ساله، مهارت‌های کلی بروک به اندازه‌ای افزایش یافت که او قادر بود جنگنده‌های برجسته را با زحمت اندک شکست دهد. او و چوپر هنگام مبارزه برای بازپس گیری کشتی خود با چندین سرباز بیگ مام جنگیدند و آن‌ها را شکست دادند. این باعث تمجید شارلوت کاتاکوری، یکی از فرماندهان بیگ مام شد. در طول حمله به اونیگاشیما، بروک با اعضای مختلف دزدان دریایی جانوران از جمله بلک ماریا جنگید.

مهارت‌های موسیقی

بروک یک نوازنده برجسته است که در نواختن انواع سازها، به ویژه ویولن بسیار ماهر است. پس از جدا شدن کلاه حصیری‌ها از هم، بروک گیتاری را به دست گرفت و در عرض دو سال، چنان در این ساز جدید مهارت پیدا کرد که به عنوان یک ستاره راک مشهور جهان شناخته شد. آثار او میلیون‌ها نسخه فروخت و طرفدارانش در آخرین تور جهانی او در مجمع الجزایر سابودی برای او گریه می‌کردند یا غش می‌کردند.

وفاداری بروک به موسیقی نه تنها به او کمک کرد تا روزهای تنهایی و انزوای طولانی‌اش را بگذراند، بلکه یاد گرفت که از موسیقی در جهت مبارزه استفاده کند. یکی از تکنیک‌های او شامل آهنگ آرامش‌بخشی است که هرکس آن را بشنود فورا به خواب می‌رود.

میوه شیطانی

بروک
توانایی جداسازی روح از بدن بروک

 بروک یومی یومی نو می را خورده است، یک میوه شیطانی از نوع پارامسیا که به روح او اجازه می‌دهد به دنیای زنده‌ها بازگردد و پس از مرگش دوباره در بدنش ساکن شود. پس از بازگشت روح او به اسکلت تجزیه شده‌اش، او قادر به انجام تمام اعمالی شد در بدن حاوی گوشت و ماهیچه‌اش قادر به انجام آن بود. این میوه در ابتدا چیزی به غیر از احیای او در بر نداشت، با این حال بروک بعدا متوجه شد که می‌تواند از قدرت روح خود استفاده کند. او قادر است روح خود را موقتا از بدنش جدا کند و مستقل از بدنش حرکت کند که این موضوع عملا او را به یک روح تبدیل می‌کند. در این حالت جسم او بی‌جان باقی می‌ماند و بروک در قالب یک روح می‌تواند از میان دیوارها حرکت کند و به مناطقی برود که رسیدن به آن‌ها از نظر فیزیکی غیرممکن است، اگرچه او در این فرم نمی‌تواند چیزی را در دست بگیرد. انرژی روح او می‌تواند نوعی سردی خالص را تراوش کند. او از این طریق می‌تواند محیط اطراف خود را منجمد کند.

شمشیرزنی

بروک
شمشیر بروک به نام روح جامد

بروک از نوعی شمشیر به نام شیکومیزوئه استفاده می‌کند، شمشیری که در داخل عصای او پنهان شده است. او از این شمشیر همراه با مهارت‌های شمشیرزنی‌اش استفاده می‌کند و حداقل پنجاه سال است که از آن برخوردار است.

بروک به عنوان یک رهبر و کاپیتان سابق دزدان دریایی دارای سال‌ها تجربه در گرند لاین است و در شمشیرزنی استاد است. با وجود شخصیت احمقانه‌ی معمولش در نبرد، اما او فوق‌العاده ماهر است و قادر است با ضربات سریع و دقیق، دشمنان متعددی را از بین ببرد.

سبک شمشیرزنی بروک بیشتر بر روی سرعت و دقت تمرکز دارد، بر خلاف سبک زورو که بیشتر بر قدرت تمرکز دارد.

پس از گذشت زمان، بروک نام شمشیر خود را «روح جامد» (Soul Solid) گذاشت، زیرا توانایی پوشاندن آن با هاله‌ی روح خود و منجمد کردن آن را پیدا کرد که در صورت تماس با هر فردی، آن فرد را منجمد می‌کند. قدرت و مهارت او در شمشیرزنی به حدی افزایش یافته است که یک سامورایی از کشور وانو مهارت او را ستوده است. او اکنون همانند زورو می‌تواند موادی سخت‌تر از فولاد را برش دهد، همان طور که قادر به برش فلس‌های اژدها شد.