ویکی ناروتو / بوروتو

کد

اشتراک‌گذاری

کد

Code

کد - ناروتو / بوروتو

جنسیت

مذکر

پیشه

عضو درونی کارا

وابسته به

گونه طبیعت

رهاسازی یین

اولین نمایش

جلد ۴، چپتر ۱۵ بوروتو (مانگا)
قسمت ۱۵۷ بوروتو (انیمه)
Naruto x Boruto: Ninja Voltage (بازی)

کد (Code) یکی از آخرین اعضای درونی کارا است. او میراث ایشیکی اوتسوتسوکی را با خود حمل می‌کند، و از این رو اراده‌ی قبیله اوتسوتسوکی را به ارث برده است تا به یک موجود آسمانی تبدیل شود و تکامل پیدا کند.

پیش‌زمینه

کد در زمان آورده کاواکی به کارا، یکی از پانزده نامزد انتخابی جیگن و آمادو برای آیین اوتسوتسوکی بود، آیینی که طی آن حامل کامای ایشیکی انتخاب می‌شد. پس از آن که تنها کاواکی از این فرآیند زنده ماند، کد به طور مصنوعی کاما را دریافت کرد که این موضوع با لرزش بدن و تشنج همراه بود، همانند سایر نامزدهایی از دست رفته بودند. بدن او در دریافت یک کامای سفید سازگاری از خود نشان داد، اما به شکل منحصر به فردی نتوانست یک حامل باشد و در این فرآیند زنده باقی ماند. با واکنش حیرت انگیزی بدن کد، توانایی‌های او در مبارزه کردن از جیگن فراتر رفت. به طور معمول هر عضو کارا که از طریق دستکاری از جیگن قدرتمندتر می‌شد، برای جلوگیری از تضعیف موقعیت رهبر باید از کار دور می‌ماند، اما این موضوع شامل کد نشد چرا که وفاداری او بسیار بالا بود. در عوض محدودکننده‌هایی توسط آمادو در بدن او قرار داده شد شد که تنها این دانشمند می‌توانست آن‌ها را غیرفعال کند.

توانایی‌ها

کد از نظر قدرت یک هیولا تلقی می‌شود، و بدن او با ابزار علمی نینجا توسط آمادو اصلاح شده است. آمادو اشاره کرده است که اوج توانایی‌های جنگی او بیش از توان جیگن است که این موضوع او را به قوی‌ترین عضو کارا در کنار ایشیکی تبدیل کرده است. کد همچنین می‌تواند از رهاسازی یین برای انجام ارتباطات گنجوتسو استفاده کند.

دستکاری بدن

برخلاف سایر اعضای درونی کارا که توسط آمادو تقویت شده‌اند، کد به واسطه دریافت یک کامای سفید تغییرات بیشتری را در بدن خود تجربه کرده است. او همانند کاواکی و دلتا قادر است قسمت‌هایی از بدن خود را مسلح کند، مثلا می‌تواند انگشتانش را به تیغ‌هایی تبدیل کند تا بدون زحمت گوشت را برش دهد.

کاما

کد
کامای سفید کد

کد به عنوان حامل ناموفقی از ایشیکی اوتسوتسوکی که جان سالم به در برده است، دارای یک کامای سفید است که به او امکان دسترسی به «قدرت ناب» اربابش را می‌دهد. اگرچه میزان توانایی‌های او ناشناخته باقی مانده است، اما او این امکان را دارد تا به مرور زمان به یک اوتسوتسوکی کامل تبدیل شود.