ویکی ناروتو / بوروتو

مجموعه ناروتو

اشتراک‌گذاری
مجموعه ناروتو ناروتو / بوروتو

کاور شونن جامپ هفتگی شوئیشا که حاوی فصل اول مانگای ناروتو است.

ناروتو (Naruto) یک مانگا از ماساشی کیشیموتو است که یک اقتباس انیمه تلوزیونی از آن ساخته شده است. شخصیت اصلی این مجموعه ناروتو اوزوماکی، یک نینجای نوجوان و پر سر و صدا است که دائما در جستجوی ثابت کردن خود است و البته رویای بزرگ او تبدیل شدن به هوکاگه است.

این مانگا اولین بار توسط کمپانی شوئیشا در سال ۱۹۹۹ و در چهل و سومین شماره از هفته‌نامه شونن جامپ ژاپن عرضه شد. VIZ Media یک نسخه ترجمه شده از مانگای ناروتو را در شونن جامپ آمریکایی منتشر کرد که به پرفروش‌ترین مانگای VIZ Media تبدیل شد.

مجموعه انیمه ناروتو توسط استودیو پیروت و انیپلکس تولید شد و در تاریخ ۳ اکتبر ۲۰۰۲ برای نخستین بار از طریق شبکه زمینی تی‌وی توکیو و شبکه ماهواره‌ای انیپلکس در سراسر ژاپن پخش شد. حق امتیاز انیمه ناروتو نیز توسط Viz به دست آمد و پخش آن از طریق شبکه کارتونی تونامی در ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۵ آغاز شد. همچنین این انیمه در تاریخ ۲۲ جولای ۲۰۰۶ از طریق جتیکس در بریتانیا نیز شروع به پخش کرد. اولین بخش این مجموعه شامل ۹ فصل بود و دومین بخش آن در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۰۷ شروع به پخش کرد.

مانگای ناروتو

مانگای ناروتو با ۷۲ جلد و ۷۰۰ فصل (چپتر) به پایان رسید.

ماساشی کیشیموتو اولین تجسم از مجموعه ناروتو را در سال ۱۹۹۷ ساخت. این تجسم اولیه در واقع یک مانگای تک و بدون ادامه بود که از طریق آکامارو جامپ (یک انشعاب فصلی از هفته‌نامه شونن جامپ) نمایش داده شد و برای اولین بار جهان ناروتو را به نمایش گذاشت. بعدها با انتشار مانگای هفتگی ناروتو، بسیاری از شخصیت‌ها و طرح‌های نینجایی مشابه در نسخه اولیه دیده شدند.

جزئیات انیمه

با وجود این که انیمه مدتی پس از مانگا نمایش داده شد اما به سرعت مورد توجه واقع شد. به طور معمول هر قسمت از انیمه یک یا دو فصل از مانگا را پوشش می‌داد. تولیدکنندگان انیمه برا جلوگیری از تداخل زمانی با مانگا و به منظور سازماندهی محتوا، در مقاطعی از مجموعه اقدام به اضافه کردن محتواهایی کم‌اهمیت به انیمه کردند که این محتوا اغلب با عنوان فیلر (Filler - به معنای پرکننده) شناخته می‌شوند. برای نمونه پس از پایان یافتن «ماموریت بازیابی ساسوکه» در قسمت ۱۳۵، انیمه برای ایجاد یک فاصله با مانگا شروع به پخش قسمت‌هایی خارج از مانگا کرد و که مجموع این قسمت‌ها در بخش اول مجموعه به ۸۵ عدد رسید.

بعد از بازگشت به قسمت‌های اقتباسی مانگا، نام انیمه به «ناروتو: شیپودن» تغییر پیدا کرد و بخش دوم انیمه در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۰۷ پخش خود را آغاز کرد.

انیمه ناروتو به طور کلی وفادار به مانگا است و تنها در مواردی مثل علت مرگ، از دست رفتن اندام‌ها، و دیگر جراحات خشن دارای تغییراتی است. همچنین انیمه در برخی از بخش‌ها اتفاقات مانگا را گسترش داده است، از جمله نبرد تنتن و تماری که در مانگا به آن پرداخته نشده است.

صفحات دیگر