ناروتو / بوروتو

جیگن (Jigen)

اشتراک‌گذاری

جیگن

Jigen

جیگن (Jigen) - ناروتو / بوروتو

پیشه

راهب
حامل/مخزن
عضو درونی

وابسته به

خانواده

کاواکی (پسرخوانده)

جوتسو

اولین نمایش

جلد ۴ بروتو، چپتر ۱۵ (مانگا)
قسمت ۱۵۷ بوروتو (انیمه)

جیگن (Jigen) عضوی از گروه کارا است. او یک راهب تازه‌کار بود که تبدیل به حامل ایشیکی اوتسوتسوکی شد و سرانجام بدن او به طور کامل توسط ایشیکی تصاحب شد.

پیش‌زمینه

زمانی که کاگویا اوتسوتسوکی و ایشیکی اوتسوتسوکی به زمین آمدند، جیگن یک راهب تازه‌کار بود. وقتی کاگویا رها شد تا بمیرد، ایشیکی به جیگن تعارض کرد و با توانایی کوچک کردن خود وارد گوش این راهب شد. او به تدریج کنترل بدن جیگن را به دست گرفت و سرانجام جیگن کنترل کامل بدن خود را از دست داد. پس از آن ایشیکی اقدام به تعبیه کردن کامای خود در جیگن کرد و به این ترتیب جیگن به حامل یام مخزن ایشیکی تبدیل شد. با این حال بدن جیگن به اندازه‌ی کافی قدرت تحمل این کاما را نداشت و ایشیکی تصمیم گرفت خودش را در او احیا نکند و در عوض منتظر باشد تا یک حامل مناسبت‌تر پیدا کند.

ایشیکی از بدن جیگن استفاده کرد و برای رسیدن به اهدافش سازمانی به نام کارا را ایجاد کرد. جیگن در مقطعی که کاواکی یک پسربچه بود، او را با پول زیادی از پدر بدرفتارش خرید و خودش به پدر جدید کاواکی تبدیل شد. او بعدها با کمک دانشمند کارا یعنی آمادو اقدام به انتقال کاما به کاواکی و چهارده پسر دیگر کرد که تنها کاواکی نمونه‌ی موفق و مناسب این فرآیند بود. جیگن کاواکی را تحت تمریناتی طاقت‌فرسا قرار داد تا او کاما را فرا بگیرد.

جیگن همانند سایر اعضای کارا بدن خود را به طور گسترده‌ای با ابزارهای علمی نینجای آمادو اصلاح کرد. ایشیکی قصد داشت جیگن را همراه با خودش که هنوز در بدن او زندگی می‌کرد به خورد ده-دم بدهد تا شرایط لازم برای شکوفه دادن یک درخت الهی را برآورده کند، اگرچه میوه‌ی چاکرا این درخت به خاطر ضعیف بودن قربانی از کیفیت پایین‌تری برخوردار بود.

توانایی‌ها

جیگن به عنوان رهبر کارا دارای بدنی اصلاح شده با ابزار علمی نینجا است، که این موضوع از نظر قدرت و توانایی او را تبدیل به یک هیولای کامل کرده است. به عنوان حامل یا مخزن ایشیکی اوتسوتسوکی، تمام قدرت او از این موجود آسمانی فوق العاده قوی که در بدن او زندگی می‌کند نشات می‌گیرد. اینو یاماناکا با درک قدرت او، پیشنهاد کرد که هوکاگه هفتم با نیروی کمکی به مقابله با او بپردازد. جیگن حتی بدون دسترسی کامل به قدرت خود همچنان می‌تواند با ناروتو و ساسوکه اوچیها که دو تا از قوی‌ترین شینوبی‌های تاریخ هستند، مبارزه کند. با این حال او تنها از زمانی قادر شد از ناروتو و ساسوکه پیشی بگیرد که ایششیکی تصمیم گرفت قدرت خود را به طور کامل به بدن جیگن برساند. او قادر به مهر و موم ناروتو و شد و تقریبا ساسوکه را تا پای مرگ پیش برد. این نبرد جیگن را به شدت تضعیف کرد تا جایی که او مجبور شد تلاش برای بازیابی کاواکی را بعدا پیگیری کند و به مدت دو روز (ده روز در انیمه) استراحت کند.

نینجوتسو

او به عنوان حامل ایششیکی قادر است توانایی‌های مختلف این موجود آسمانی را در بدن خود جریان دهد. او می‌تواند میله‌هایی سیاه را تولید کند که قابلیت تخلیه کردن چاکرای قربانی را دارند و همچنین می‌تواند هر ماده‌ای را به سطوح میکروسکوپی کوچک کند و به سرعت آن ماده را به حالت عادی برگرداند. جیگن همچنین می‌تواند اشیای مختلفی که در یک «بُعد جیبی» ذخیره شده را ظاهر کند. او از این توانایی‌ها برای پرتاب کردن میله‌های سیاه در اندازه‌ی میکروسکوپی به بدن دشمنانش استفاده می‌کند، در حالی که حریفان او از این موضوع ناآگاه هستند تا این که میله‌ها به اندازه اولیه خود باز گرداند و آسیب فاجعه‌باری را ایجاد کند. او همچنین می‌تواند میله‌ها را هر زمان که لازم باشد برای مقابله با ضربات دشمنان بزرگ کند. جیگن همچنین می‌تواند این توانایی کوچک کردن ماده را روی بدن خود اعمال کند، از نظر پنهان شود. محدودیت‌های این توانایی ناشناخته باقی مانده است، اما ساسوکه به لطف شارینگان خود توانست حرکت او را حتی در سطح میکروسکوپی پیگیری کند. هنگامی که قدرت کامل کاما فعال شود، جیگن می‌تواند از این توانایی‌ها در سطح بسیار بالاتری استفاده کند.

کاما

جیگن (Jigen)
فعال شدن کامای جیگن

جیگن دارای یک علامت کاما بر روی چانه‌ی خود است و کاما باعث تقویت‌های مختلف از جمله افزایش طول عمر بالا برای او می‌شود، چرا که او بیش از ۱۰۰۰ سال در حالت جسمانی خود باقی مانده است. او می‌تواند کاما را در صورت تمایل فعال کند و باعث پخش شدن آن در سراسر بدنش شود. او قادر است یک کاما را به کمک روشی علمی به افراد دیگر منتقل کند، هرچند که میزان موفقیت این روش بسیار اندک است و بیشتر اوقات منجر به مرگ فرد می‌شود. کاواکی از نمونه‌های موفق در این پروژه بود. جیگن همچنین به اندازه کافی در استفاده از کاما مهارت دارد و به کاواکی استفاده صحیح از قدرت آن را آموخته است.

با فعال شدن کاما، طرح‌هایی بر روی چانه، چشم‌ها و بدن او با الگوهای عمودی ظاهر می‌شود. در این حالت قدرت جیگن به حدی افزایش می‌یابد که او در مقطعی قادر شد با ناروتو و ساسوکه به طور همزمان مبارزه کند و برای مدتی طولانی آن‌ها را تحت فشار قرار دهد. پارامترهای فیزیکی او بسیار افزایش می‌یابد، به طوری که ضربه او ناروتو را به طرز قابل توجهی به عقب راند. توانایی جذب او می‌تواند مقادیر زیادی چاکرا را از جانوران دم-دار جذب کند. او در این حالت بدون زحمت تکنیک‌های قدرتمند راسنگان ناروتو و آماتراسو ساسوکه را خنثی کرد، و حتی در حالت میکروسکوپی خود نیز تحت تاثیر قرار نگرفت. با این حال او در زمان جذب کردن قادر نیست مانور زیادی داشته باشد.

هنگام دستیابی به قدرت کامل کاما، شاخی از سمت چپ سر او بیرون زده و در پشت جمجمه او می‌پیچید که شکلی شبیه تاج دارد. در این حالت، جیگن قدرت فوق العاده‌ای را به دست می‌آورد و می‌تواند ناروتو و ساسوکه را به راحتی شکست دهد. او در این وضعیت بسیار سریع و قوی بود و به راحتی قادر بود از ضربه شمشیر بدن کامل سوسانو جا خالی بدهد و سپس با یک ضربه به درون آن نفوذ کند و همچنین ناروتو را از حالت جانور دم-دار خارج کند.