ویکی مورتال کمبت

بی-هان (Bi-Han)

اشتراک‌گذاری

نوب سایبات

Noob Saibot

بی-هان (Bi-Han) - مورتال کمبت

نام واقعی

بی-هان

خاستگاه

Earthrealm، چین (احیای مجدد در Netherrealm)

سکونت

گونه

 • شبح (قبلا انسان/کرایومانسر)

سلاح‌ها

 • کونای
 • تبر
 • داس دسته بلند
 • شمشیر نینجا
 • شوریکن
 • چکش ترول
 • داس

شیوه‌های مبارزه

 • هاپکیدو
 • پی گوا
 • میمون

نوب سایبات (Noob Saibot) که همچنین با نام بی-هان (Bi-Han) و ساب-زیروی بزرگتر شناخته می‌شود، شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است. او یک اساسین لین کوئی بود که بعدها تبدیل به یک شبح تبدیل شد.

بی-هان به عنوان ساب-زیرو، یکی از معدود شخصیت‌هایی است که در بازی آرکید اولیه مورتال کمبت حضور داشته است. او به عنوان نوب سایبات اولین بار به عنوان یک شخصیت مخفی در مورتال کمبت ۲ حضور پیدا کرد و برای اولین بار در Ultimate Mortal Kombat 3 به عنوان یک شخصیت قابل بازی ظاهر شد. با این حال هویت او به عنوان بی-هان تا بازی Mortal Kombat: Deception ناشناس باقی ماند. نوب سایبات همچنین در دو بازی مورتال کمبت (۲۰۱۱) و مورتال کمبت ۱۱ حضور داشت.

درباره نوب سایبات

بی-هان قبل از این که بمیرد، ساب-زیروی اصلی و یکی از قدرتمندترین جنگجویان متعهد قبیله‌ی لین کوئی بود. او فردی خونسرد و خنثی بود اما روحش به خاطر خشونت و کشتار بی‌رحمانه که در طی سال‌ها انجام داده بود تباه شده بود.

بی-هان در پایان تورنومنت مورتال کمبت توسط اسکورپیون به قتل رسید و اسکورپیون انتقام مرگ خودش را از او گرفت. سپس بی-هان به سطح پنجم ندرلم منتقل شد، جایی که در آن توسط کوان چی جادوگر احیا شد. کوان چی فردی بود که قبل‌تر اسکورپیون را نیز احیا کرده بود.

او که حالا پلیدی روحش آزاد شده بود پس از احیای مجدد نه تنها تصمیم گرفت که در ندررلم بماند بلکه خواستار فتح و حکمرانی بر این قلمرو شد. اگرچه او در خدمت جنگ‌سالارانی چون شیناک و شائو کان بود اما تمام این‌ها به خاطر رسیدن به هدف نهایی خودش بود.

بیوگرافی

مورتال کمبت (۲۰۱۱)

بی-هان با هدف مبارزه برای اوت‌ورلد در کنار همراهانش از لین کوئی شامل سایرکس و سکتور وارد تورنومنت مورتال کمبت شد. او در این تورنومنت پس از شکستی در برابر سونیا بلید مقابل اسکورپیون قرار گرفت، کسی که به خاطر قتل خانواده و قبیله‌اش قصد گرفتن انتقام از بی-هان را داشت. این تقابل با پیروزی اسکورپیون پایان یافت. اسکورپیون به خاطر معامله‌ای که قبلا با ریدن کرده بود از کشتن بی-هان صرف نظر کرد. با این حال کوان چی با دستکاری ذهن اسکورپیون و نشان دادن کشتار همسر و فرزند او توسط بی-هان، باعث شد تا اسکورپیون در خشم بی‌اندازه‌ی خود اقدام به کشتن بی-هان کند، در حالی که بی-هان از انجام چنین اقداماتی اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد.

بعدها بی-هان توسط کوان چی احیا شد. او از این پس با نام نوب سایبات در خدمت کوان چی قرار گرفت. اولین جنگجویانی که در فرم جدید با او مبارزه کردند لیو کانگ و کونگ لائو بودند. نوب توسط کونگ لائو شکست خورد و کونگ با اشاره به آشنا بودن او از هویت نوب سوال کرد. با این حال نوب در هنگام درگیری کونگ لائو و گورو اقدام به فرار کرد.

زمانی که کابال قصد حمله به امپراطور اوت‌ورلد یعنی شائو کان را داشت، نوب سایبات و میلینا با کابال درگیر شدند. با این حال هر دوی آن‌ها شکست خوردند و کابال از طریق یک پورتال به ارث‌رلم فرار کرد.

نوب بعدها به کوان چی در ایجاد یک نیروی فرا طبیعی بزرگ تحت نام سولنادو (Soulnado) کمک کرد. اما نوب با دخالت برادر جوان‌تر خود یعنی کوای لیانگ که حالا در فرم یک سایبورگ ظاهر شده بود، کار خود را رها کرد تا با این جنگجو مبارزه کند. نوب هویت خود را برای برادر جوان‌ترش افشا کرد و به او گفت که او (کوای) شایسته‌ی نام ساب-زیرو نیست، نامی که زمانی خودش از آن استفاده می‌کرد.

این نبرد با پیروزی ساب-زیرو همراه شد و نوب مدت کوتاهی بعد با نایت‌ولف مبارزه کرد. نایت‌ولف موفق شد با هل دادن نوب در Soulnado این نیروی فرا طبیعی را تخریب کند و نوب نیز توسط ارواح موجود در این نیرو بلعیده شد.

مورتال کمبت X

پس از افشا شدن نقش کوان چی در قتل عام خانواده و قبیله اسکورپیون، نام بی-هان توسط کوای لیانگ مورد اشاره قرار گرفت. ساب-زیرو به اسکورپیون ثابت کرد که بی-هان در قتل خاندانش بی‌گناه بوده است.

مورتال کمبت ۱۱

نوب سایبات چند دهه پس از مرگ مفروضش، باری دیگر در کارخانه سایبری لین کوئی در مقابل دشمن همیشگی‌اش یعنی اسکورپیون و برادر جوان‌ترش یعنی کوای لیانگ قرار گرفت.

زمانی که اسکورپیون در مورد زنده بودن او سوال کرد، نوب در جواب به او گفت که آفریده‌های کوان چی در برابر مرگ بسیار قوی هستند. او همین طور اشاره کرد که کرونیکا به او قول داده است تا در عصر جدید قبیله‌ای از سایه‌ها را ببه او بدهد. نوب سایبات در مقابل آن‌ها شکستی را متحمل شد و از محل گریخت.

در مقطعی دیگر نوب سایبات تحت فرمان کرونیکا در جزیره شنگ سونگ حاضر شد تا از آن جا روح‌هایی را در جهت پیشبرد نقشه‌های کرونیکا برای ایجاد عصر جدید جمع آوری کند. او در این مکان توسط جکس (زمان گذشته) و دخترش جاکی بریگز شکست خورد و باری دیگر مجبور به عقب نشینی شد.