ویکی مورتال کمبت

بروتالیتی (Brutality)

اشتراک‌گذاری

بروتالیتی (Brutality) یک ضربه تمام کننده یا فینیشر است که اولین بار در بازی Ultimate Mortal Kombat 3 برای کنسول‌های سگا جنسیس و سوپر نینتندو معرفی شد.

شرح

یک بروتالیتی به بازیکن اجازه می‌دهد تا یک ضربه ترکیبی سریع و بسیار طولانی را به منظور کشتن حریف اجرا کند. این ضربات ترکیبی در Ultimate Mortal Kombat 3 و Mortal Kombat Trilogy مورد استفاده قرار گرفتند و با انتشار Mortal Kombat 4 کنار گذاشته شدند. این ضربات ترکیبی در واقع از بازی مبارزه‌ای Killer Instinct (محصول ۱۹۹۴) و ضربه‌ای تمام‌کننده به نام Ultra Combo گرفته شده‌اند که با اعمال تغییراتی در مورتال کمبت جای گرفته‌اند.

در ابتدا انجام این بروتالیتی‌ها بسیار دشوار بودند. بازیکن برای انجام یک فیتالیتی به محض شکست دادن حریف خود و با دیدن عبارت Finish Him یا Finish Her قادر به اجرای این ضربه بود. اما برای انجام بروتالیتی، بازیکن می‌بایست یک ضربه ترکیبی طولانی شامل ۱۱ دکمه را انجام می‌داد. در صورت اجرا کردن این ضربه نیز نتیجه آنچنان جذاب نبود چرا که همه شخصیت‌ها یک ضربه ترکیبی یکسان را روی حریف اجرا می‌کردند که با انفجار بدن او همراه بود.

به خاطر میزان دشواری اجرای این ضربه بروتالیتی‌ها محبوبیت زیادی به دست نیاوردند و بعد از Mortal Kombat Trilogy دیگر از آن‌ها استفاده نشد. اما این ضربات در سال ۲۰۰۵ و با انتشار Mortal Kombat: Shaolin Monks دوباره بازگشتند. این بار بروتالیتی‌ها جذاب‌تر و البته بسیار آسان‌تر از بازی‌های پیشین بودند.

بروتالیتی‌ها با انتشار مورتال کمبت X بازنگری شدند و این بار عملکردی کاملا متفاوت پیدا کردند. بروتالیتی‌ها به حملات یا ضربات ترکیبی تبدیل شدند که در حین مسابقه و پیش از خالی شدن بار سلامتی حریف قابل اجرا بودند. خشونت این ضربات کشنده حالا بیشتر شبیه به فیتالیتی‌ها شده و گوناگونی بیشتری نیز پیدا کرده‌اند.

علاوه بر این، بروتالیتی‌های استیج (Stage Brutalities) نیز به بازی اضافه شده‌اند که همانند فیتالیتی‌های استیج تنها در مکان‌های خاصی چون جنگل مرده قابل اجرا هستند.

تصاویر

بروتالیتی (Brutality)
بروتالیتی (Brutality)
صفحات دیگر