ویکی موب سایکو ۱۰۰

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کیجی موگامی

اشتراک‌گذاری

کیجی موگامی

Keiji Mogami

کیجی موگامی - موب سایکو ۱۰۰

کانجی

最上啓示

نام مستعار

بزرگ‌ترین سایکیک قرن

نژاد

انسان (اسپر، قبلا)

جنسیت

مذکر

اولین نمایش

چپتر ۵۹ (مانگا)
قسمت ۱۶ (انیمه)

صداپیشه

آکیرا ایشیدا

کیجی موگامی (Keiji Mogami) یک روح شیطانی بسیار قدرتمند است که زمانی یک اسپر مشهور تحت عنوان «بزرگترین سایکیک قرن بیستم» بود.

تاریخچه

موگامی با توانایی دیدن ارواح و دیگر قدرت‌هایی که مردم رویای آن را داشتند به دنیا آمد، بنابراین در ابتدا با نصیحت و کمک به مردم در مشکلاتشان خوبی دنیا را می‌خواست. از این رو موگامی به یکی از مشهورترین ساکیک‌ها تبدیل شد و اولین فرد سایکیکی بود که در تلویزیون ژاپن حضور پیدا کرد. با این حال در مقطعی مادرش ناگهان به شدت بیمار شد و هزینه درمان او بسیار گران بود، بنابراین موگامی به پول نیاز داشت. به همین دلیل او خارج از کانون توجه مردم شروع به انجام امور مشتریان برای حل مشکلات ماوراء طبیعی کرد و حتی از  مأموریت‌هایی را بر عهده گرفت که شامل نفرین‌های مرگبار بود. با وجود وظایف مشکوک اخلاقی که موگامی انجام می‌داد، او همچنان به این کارها ادامه داد تا بتواند هزینه درمان مادرش را بپردازد. با این حال سرانجام مادر او مرد، و سپس مادرش به عنوان یک روح شیطانی بازگشت و فاش کرد که دلیل مرگش تمام اعمال موگامی بوده که باعث شده «شیاطین» در اطراف او جمع شوند و او را عذاب دهند.

از آنجایی که موگامی دیگر نیازی به پول نداشت، تمام تجارت خود را با دنیای اموات متوقف کرد. موگامی با این فکر که چقدر زندگی‌اش هدر رفته بود، تصمیم گرفت دنیا را درست کند. او به مکان‌های مختلف سفر کرد و ارواح شیطانی را مصرف کرد تا قدرت خود را پرورش دهد تا در نهایت خودش تبدیل به یک روح شیطانی شد. در مقطعی، او با گروه دیمپل روبرو شد و آن‌ها را نابود کرد که دیمپل به سختی قادر به فرار شد. او ۲۵ سال قبل از شروع داستان مانگا (۴۰ سال در انیمه) خودکشی کرد و به یک روح قدرتمند تبدیل شد تا بتواند «افراد شرور» جهان را عذاب دهد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

موگامی یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های این مجموعه است که تنها رقیبش موب و تویچیرو است. هنگامی که او یک سایکیک زنده بود، بدون هیچ زحمتی قادر به شکست دیمپل، یک روح شیطانی سطح بالا شد. موگامی چنان تأثیری بر دیمپل گذاشت که دیمپل به موب و ریگن در مورد او هشدار داد. با این اوصاف، موگامی در نهایت با وضعیت ۱۰۰٪ موب شکست خورد.

  • تسخیر: موگامی به عنوان یک روح، همانند دیمپل توانایی تصاحب افراد و تسلط بر بدن آن‌ها را داشت.
  • مبارز تن به تن ماهر: موگامی تا حدی در مبارزه تن به تن مهارت دارد. او قادر شد بر دیمپل که موب را تحت کنترل داشت برتری پیدا کند.
  • پدیده پولترگایست: اگرچه موگامی در زمان حیات هرگز توانایی‌های تله‌کینزی را نشان نداد، اما پس از تبدیل شدن به یک روح شیطانی، قدرتی مشابه با آن به دست آورد.
  • منظر ذهنی: موگامی در حالی که بدن آساگیری را در اختیار داشت، توانست دنیایی ذهنی را بسازد که در آن همه چیز حتی قدرت‌های ذهنی موب تحت سلطه او بود.
  • کنترل روح شیطانی: موگامی می‌تواند ارواح شیطانی را که در طول زندگی خود جذب کرده است کنترل کند. با این حال محدودیتی برای تعداد آن وجود دارد.
  • جذب نیروی حیات: موگامی این توانایی را دارد که با زور نیروی حیات اطرافیانش را تخلیه کند.
  • کلروکنیسس: موگامی قادر شد تا کنترل مینگیشی بر گیاهان را غصب کند.
کیجی موگامی
تسخیر
کیجی موگامی
کنترل روح شیطانی
کیجی موگامی
پدیده پولترگایست

ارواح شیطانی موگامی

بدن معنوی موگامی پس از جذب ارواح شیطانی در طول زندگی به خاستگاه تعداد بسیار زیادی از ارواح بدخواه تبدیل شد. او به قدری این ارواح را جمع‌آوری کرد که حتی خودش نمی‌توانست همه آن‌ها را کنترل کند و فقط در صورتی قادر به دستکاری آن‌ها بود که کم کم آن‌ها را رها کند. وقتی موگامی توسط موب شکست خورد، تمام ارواح درون او آزاد شدند و از کنترل خارج شدند. در حالی که موب قادر شد تا برای مدتی مقاومت کند، اما قدرت ترکیبی هر روح شیطانی می‌توانست بر وضعیت ۱۰۰٪ موب غلبه کند. با وجود این، همه ارواح به سرعت توسط ???% شکست خوردند.

  • ترکیب: ارواح شیطانی می‌توانند در ارواح بزرگتر ترکیب شوند.
  • پرتوی انرژی: ارواح همچنین می‌توانند پرتوهای انرژی را پرتاب کنند. وقتی تعداد زیادی از آن‌ها با هم باشند، می‌تواند یک انفجار ویرانگر را ایجاد کنند.
کیجی موگامی
ترکیب
کیجی موگامی
پرتوی انرژی
صفحات دیگر