بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

شیگئو کاگیاما

اشتراک‌گذاری

شیگئو کاگیاما

Shigeo Kageyama

شیگئو کاگیاما - موب سایکو ۱۰۰

کانجی

影山 茂夫

نام مستعار

شیگه، موب، وایت تی-پویزن

نژاد

انسان (اسپر)

جنسیت

مذکر

بستگان

آقای کاگیاما (پدر)
خانم کاگیاما (مادر)
ریتسو کاگیاما (برادر کوچک)

تاریخ تولد

۱۲ می

سن

۱۴

زودیاک

ثور

پیشه

دانش‌آموز
معاون باشگاه

صداپیشه

ستسو ایتو (ژاپنی)
کایل مک‌کارلی (انگلیسی)

شیگئو کاگیاما (Shigeo Kageyama) با نام مستعار «موب» یک دانش‌آموز سال سومی در مدرسه متوسطه سالت، معاون باشگاه پرورش بدن، همچنین دستیار سابق و شاگرد آراتاکا ریگن است.

شخصیت

شیگئو در کودکی آموخت که قدرت ذهنی او با احساساتش مرتبط است. احساسات منفی شدید می‌تواند باعث شود تا او به دیگران صدمه بزند، چیزی که او از آن به شدت متنفر است و از آن اجتناب می‌کند. بنابراین، او به طور کلی سعی می‌کند احساساتش را کنترل کند.

او از نظر اجتماعی فردی بی دست و پا است که باعث شده دوستان کمی داشته باشد. او همچنین به راحتی در انظار عمومی دچار ترس می‌شود، همانطور که در هنگام سخنرانی در انتخابات ریاست دانشجویی به مدت ۵ دقیقه با سکوت روی تریبون ایستاد.

شیگئو فردی بسیار بخشنده و فهمیده است و هرگز نسبت به کسانی که به او صدمه زده‌اند کینه‌ای ندارد. این موضوع اولین بار در مورد تروکی هانازاوا دیده شد، کسی که بی‌امان به شیگئو حمله کرد و او را خفه کرد، اما با وجود این، آن دو با هم دوستانی صمیمی شدند. بارزترین نمونه از ظرفیت بخشش او در مورد مینوری آساگیری است که شش ماه او را در دنیای ذهنی ایجاد شده توسط موگامی، بی‌رحمانه مورد آزار و اذیت قرار داد و او را به مرز جنون رساند. با این که شیگئو چنین صدمه‌ای دیده بود اما فورا آساگیری را بخشید.

یکی دیگر از خصوصیات قابل توجه او ترحم بی حد و حصر او است. او هنگام مبارزه با شروران، اغلب در استفاده کردن از قدرت‌های ذهنی مگر در موارد ضروری خودداری می‌کند، و ترجیح می‌دهد با دشمنان خود صحبت کند و با آن‌ها استدلال کند. با وجود این که شیگئو با کاتسویا سریزاوا دشمن بود اما پیشنهاد دوستی با او را داد و به او کمک کرد تا به فرد بهتری تبدیل شود.

در آرک کیجی موگامی او به مدت نیم سال در یک دنیای فانتزی زندگی کرد که توسط یک سایکیک به نام موگامی ایجاد شده بود. در آنجا او هیچ دوست یا بستگانی نداشت که از او حمایت کند. در آنجا موگامی سعی کرد ضربه عاطفی بزرگ، همراه با آسیب فیزیکی را به شیگئو وارد کند تا او را خشمگین کند. حتی در آن زمان هم او از موگامی گذشت کرد. علاوه بر این او بعد از این عذاب تلخ، به جای اینکه دنیا را با دیدی منفی‌تر بنگرد، همچنین دیدی مثبت داشت و با وجود چنین آدم‌هایی به خاطر شانس داشتن دوستان و خانواده‌اش سپاسگذار بود.

تاریخچه

شیگئو قبل از ملاقات با استاد خود، آراتاکا ریگن، از توانایی‌های خود می‌ترسید و به دنبال یک راهنما برای هدایت کردن آن‌ها می‌گشت. او مدتی بعد از ریگن و همچنین دوست دوران کودکی‌اش، تسوبومی تاکانه آموخت که توانایی ذهنی او ذاتا نمی‌تواند او را برتر از دیگران بکند. او همچنین یاد گرفت که این توانایی ذهنی نباید علیه افراد دیگر استفاده شود. این فلسفه او را به جایگاه کنونی‌اش رساند و این موضوع یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده او است.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

در نگاه اول شیگئو یک دانش آموز متوسطه متداول ​​است. در ابتدا او از نظر بدنی بسیار نامناسب و ناتوان بود. او هیچ هماهنگی بدنی نداشت واستقامت و قدرت عضلانی‌اش به طرز شگفت‌آوری پایین بود. با این حال، پس از پیوستن به باشگاه پرورش بدن، توانایی‌های بدنی او بسیار رشد کرد، اگرچه هنوز برای فردی با سن و سال او نسبتا کمتر از حد متوسط ​​بود. او در تکالیف مدرسه‌اش نیز مهارت چندانی ندارد و هر وقت معلم‌ها از او می‌خواهند در کلاس به سؤالات پاسخ دهد، دچار آشفتگی می‌شود.

با این حال، قدرت واقعی شیگئو در قدرت‌های ذهنی خارق‌العاده‌اش نهفته است، که تقریبا از تمام اسپرهای دیگر برتری دارد. او بدون شک قدرتمندترین اسپر در مجموعه است که تنها کیجی موگامی و تویچیرو سوزوکی رقیب او هستند. او ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای ذخیره‌سازی انرژی ذهنی دارد که در درجه اول از آن برای سوخت مورد نیاز نیروی خود استفاده می‌کند. با توجه به اعتقاد او بر عدم استفاده از قدرت‌های ذهنی علیه دیگران، او آموزش‌های رزمی کمی دیده است. با وجود این، او هنوز طیف گسترده‌ای از تکنیک‌ها را در اختیار دارد و می‌تواند به راحتی تکنیک‌های جدید را بیاموزد. هاله ذهنی شیگئو معمولا آبی رنگ است، اما گاهی اوقات با سایه‌های صورتی و بنفش همراه است. همچنین یک الگوی چند ضلعی در آن دیده می‌شود.

 • تلکنیسس: شیگئو دارای تله‌کینزی بسیار قوی است. او قادر است اجسام بسیار سنگین مانند کل یک ساختمان را جابه‌جا کند، یا کل جمعیت را به سقف بچسباند، یا میدان‌های نیرو تقریبا غیرقابل نفوذ را ایجاد کند.
 • جذب انرژی ذهنی: او قادر است انرژی را از سایر اسپرها بگیرد و حملات مبتنی بر انرژی را اجرا کند. تاکنون او تنها این توانایی را در حالت ۱۰۰٪  یا ؟؟؟٪ نشان داده است.
 • انتقال انرژی ذهنی: شیگئو این توانایی را دارد که قدرت خود را به دیگران منتقل کند که می‌توان شامل اسپرها و غیراسپرها باشد. در مورد غیراسپرها، آن‌ها به سرعت دچار خونریزی می‌شوند زیرا بدنشان نمی‌تواند برای مدت طولانی قدرت او را حفظ کنند و کاربرد محدودی دارند، مگر اینکه فردی از قبل بداند که چگونه از نیروهای ذهنی استفاده کند.
 • کلورونیسس: شیگئو در مقطعی قادر شد تا انرژی ذهنی خود را به گیاهان آغشته کند و از این طریق آنها را دستکاری کند و باعث رشد و بلوغ آنها به میل خود شود.
 • آگاهی معنوی: او می‌تواند انرژی ذهنی ارواح و دیگر اسپرها را احساس کند. نشان داده شده است که او می‌تواند «آنتن» خود را تا ۲۰ کیلومتر تیز کند تا حضور دیگر اسپرهای اطراف را حس کند.
 • تجسم اثیری: شیگئو قادر است روح خود را از بدن فیزیکی جدا کند و به عنوان موجودی شناور ظاهر شود. او همچنین می‌تواند وارد بدن و ذهن دیگران شود، هرچند که مشخص نیست که آیا او می‌تواند به طور کامل افراد را تصاحب کند یا خیر.
شیگئو کاگیاما
تلکنیسس
شیگئو کاگیاما
انتقال انرژی ذهنی
شیگئو کاگیاما
تجسم اثیری

پیشرفت انفجاری شیگئو

به دلیل یک حادثه دوران کودکی که شامل قدرت‌های ذهنی او می‌شد، شیجو به طور ناخودآگاه احساسات خود را به عنوان وسیله‌ای برای کنترل بهتر توانایی‌های ذهنی مخفی می‌کرد. با این حال، محدودیتی برای اینکه چقدر از احساسات خود را می‌تواند حفظ کند وجود دارد. هنگامی که او به حد خود برسد، تمام قدرتی که تاکنون سرکوب کرده منفجر می‌شود و توانایی‌های ذهنی او به طور چشم‌گیری تقویت می‌شوند.

پیشرفت به سمت انفجار به صورت بصری با درصدی با عنوان «پیشرفت انفجاری شیگئو» نشان داده می‌شود که در نهایت به ۱۰۰٪ می‌رسد. هر چه شیجئو محرک عاطفی بیشتری را تجربه کند، سریعتر به محدودیت خود می‌رسد. پس از اتمام انفجار ذهنی، شمارنده حد عاطفی او به ۰٪ بازمی‌گردد.

هنگامی که شیگئو به حد انفجار می‌رسد، نحوه استفاده او از قدرت افزایش یافته‌اش بستگی به احساساتش دارد. احساساتی که تاکنون ظرفیت ۱۰۰ درصدی را نشان داده‌اند عبارتند از:

 • خشم ۱۰۰٪
 • ناراحتی ۱۰۰٪
 • خصومت ۱۰۰٪
 • طرد شدن ۱۰۰٪
 • قصد قتل ۱۰۰٪
 • حق شناسی ۱۰۰٪
 • شجاعت ۱۰۰٪
 • سرسختی ۱۰۰٪
 • دوستی ۱۰۰٪
 • شرم ۱۰۰٪
 • ترحم ۱۰۰٪
 • تسلیم ۱۰۰٪
 • مهربانی ۱۰۰٪
 • از خود بیخود شدن ۱۰۰٪
 • اعتماد ۱۰۰٪

؟؟؟٪

شیگئو کاگیاما
تحت کنترل ؟؟؟٪

؟؟؟٪ حالت خاصی است که شیگئو گهگاه وارد آن می‌شود مثل زمانی که تحت استرس شدید بیهوش شود یا زمانی که رگ فیزیکی او از بین برود. وقتی ؟؟؟% فعال است، شیگئو می‌تواند تمام قدرت ذهنی نهفته خود را به یکباره آزاد کند و این به او اجازه می‌دهد که به سطحی از قدرت ذهنی دست یابد که بسیار فراتر از انفجارهای ۱۰۰٪  او است.

نقطه ضعف اصلی این قدرت این است که شیجو به طور کامل کنترل خود را از دست می‌دهد و غرایز اولیه‌اش بر او تسلط پیدا می‌کند. این شرایط می‌تواند باعث شود تا شیگئو کاری را انجام دهد که بعدا پشیمان شود.

صفحات دیگر