بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ریتسو کاگیاما

اشتراک‌گذاری

ریتسو کاگیاما

Ritsu Kageyama

ریتسو کاگیاما - موب سایکو ۱۰۰

کانجی

影山 律

نژاد

انسان (اسپر)

جنسیت

مذکر

بستگان

آقای کاگیاما (پدر)
خانم کاگیاما (مادر)
شیگئو کاگیاما (برادر بزرگ)

تاریخ تولد

۲ جولای

سن

۱۳

زودیاک

برج سرطان

وابسته به

مدرسه متوسطه سالت
شورای دانش‌آموزی مدرسه سالت

پیشه

دانش‌آموز

اولین نمایش

چپتر ۱۰ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

میو ایرینو

ریتسو کاگیاما (Ritsu Kageyama) یک دانش‌آموز شاگرد اولی در مدرسه متوسطه سالت است. او پسر آقا و خانم کاگیاما و برادر کوچک موب است.

شخصیت

ریتسو پسر بسیار باهوشی است که در شورای دانش‌آموزی فعال است، جایی که در زمینه‌های علمی و هر کاری که تلاش می‌کند برتری دارد، اما هیچ‌کدام از این‌ها به اندازه داشتن قدرت ذهنی برای او مهم نیست. قبل از اینکه او قدرت‌های ذهنی خود را بیدار کند، مشتاق توانایی‌های اسپر بود که برادرش همیشه آن‌ها را داشت و ریتسو از ناتوانی خود در انجام چنین توانایی‌هایی مثل خم کردن قاشق ناامید بود و از برادرش دلخور بود. او فردی کمال گرا است اما جنبه تاریکی نیز دارد که به خصوص بعد از دسترسی به قدرت‌های ذهنی‌اش آن را بروز داد.

ریتسو با اینکه برادرش را خیلی دوست دارد اما در واقع نسبت به او عقده حقارت دارد، موضوعی که در مورد موب هم نسبت به ریتسو صادق است که ناشی از مهارت‌های تحصیلی و کاریزمای اجتماعی او است. ریتسو در واقع همیشه از برادرش می‌ترسد که موب استرس نداشته باشد، و به همین دلیل است که آن‌ها هرگز نتوانستند یک رابطه برادرانه عادی داشته باشند.

هنگامی که ریتسو از قدرت ذهنی خود استفاده می‌کند، او بیش از هر زمان دیگری بی‌رحم و بی‌امان می‌شود. او بر خلاف موب، استفاده از خشونت با قدرت ذهنی علیه افراد در مواقع ضروری را مناسب می‌داند.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

ریتسو فردی ورزشکار است و در ورزش‌های بی‌شمار و دوی سرعت مهارت دارد. او مقام نهم را در ماراتن مدرسه متوسطه سالت به دست آورد. او همچنین از نظر تحصیلی دانش آموز ممتازی است و با فعالیت‌های فوق‌برنامه مانند شورای دانش آموزی درگیر است. نکته قابل توجه این است که او می‌تواند بر کنترل دیمپل غلبه کند و می‌تواند از او به منظور هدایت بهتر قدرت‌های ذهنی نهفته‌اش استفاده کند، اگرچه این موضوع مربوط به زمانی بود که دیمپل به طور قابل توجهی ضعیف شده بود. هنگامی که ریتسو به لطف دیمپل توانست به قدرت های ذهنی خود دسترسی پیدا کند، مشخص شد که او دارای پتانسیل فوق العاده‌ای است که هنوز به طور کامل به آن دسترسی پیدا نکرده است. در نهایت او از وابستگی خود به دیمپل کاست و اکنون یک اسپر ماهر است که می‌تواند تکنیک‌های ساده اما کارآمد مثل جابجایی اجسام را به کار ببرد. با این حال، او هنوز به اندازه تروکی هانازاوا قوی نیست و مغلوب او شد. هاله ذهنی ریتسو همانند برادرش موب آبی رنگ است.

ریتسو کاگیاما
  • جابجایی اجسام (Telekinesis): ریتسو یک تله‌کینتیک ماهر است. زمانی که قدرت‌های او برای اولین بار آشکار شد، او تنها قادر بود افراد و اشیاء را از فاصله بسیار کوتاهی با قدرت ذهنی‌اش به پرواز درآورد و برای رسیدن به این هدف به نفوذ دیمپل نیاز داشت. با این حال، او بعد از آن بدون کمک دیمپل به سطح خوبی پیشرفت کرد.
  • ریتسو ۱۰۰٪: ریتسو به مانند توانایی موب، دارای نوعی درصد پنهان است که تا ۱۰۰ بالا می‌رود. این قابلیت برای اولین بار زمانی فعال شد که او ناامیدانه سعی داشت با ؟؟؟% استدلال کند و او به طور موقت به قدرت ذهنی فوق‌العاده‌ای دست یافت که حتی قادر بود با برادرش موب رقابت کند. او ادعا کرده است که این تجربه طاقت فرسا بوده است.
صفحات دیگر