بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اسپیریت

اشتراک‌گذاری

ارواح یا اسپیریت‌ها (Spirits) روح‌هایی بی‌قرار از انسان‌های مرده هستند که به جای رفتن، در دنیای فیزیکی باقی مانده‌اند.

خصوصیات

ارواح می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند، از موجودات کوچک شبیه حیوانات گرفته تا انسان‌هایی با ظاهر نسبتاً عادی و جانوران عظیم. اکثر آن‌ها مفهومی از جنسیت دارند، اما این موضوع بدون داشتن بدن اهمیتی ندارد.

آن‌ها اغلب مناطقی را که در آنجا مرده‌اند یا افرادی را که با آن‌ها ارتباط عاطفی داشته‌اند، تسخیر می‌کنند. بسته به مکان‌هایی که ارواح در آن جمع می‌شوند، ممکن است یک جامعه از ان‌ها ایجاد شود. مستعمره‌هایی وجود دارند که ارواح در آنجا جمع می‌شوند تا با هم متحد شوند، اما همچنین مناطق خطرناک‌تری وجود دارند که بهترین مکان برای بقایشان است. اکثر ارواح در مجموعه اهداف شیطانی دارند و تنها برای ایجاد مشکل در دنیای فانی باقی مانده‌اند، اما ارواح استثنا هم وجود دارد که نسبت به افراد زنده خشونت‌آمیز نیستند.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

همه ارواح شبیه به شبح‌هایی معلق هستند که امکان عبور از میان جامدات و حتی تسخیر رویاهای موجودات زنده را دارند. ارواح همچنین اغلب دارای توانایی های ماوراء طبیعی مشابه قدرت‌های ذهنی هستند. برخی از ارواح حتی حملات ویژه خود را برای استفاده در نبرد دارند.

ضعف اصلی مشترک آن‌ها قدرت ذهنی است. یک اسپر ماهر می‌تواند با ارواح نبرد کند و در نهایت آن‌ها را جن گیری کند، که در دنیای موب سایکو ۱۰۰ عملا روح را دوباره و برای همیشه «می‌کشد». موب همچنین قادر است به جای کشتن ارواح آن‌ها را به شکل‌هایی بسیار کوچک‌تر و ضعیف‌تر از فرم اصلی‌شان تبدیل کند، مانند کاری که با دیمپل و باس انجام داد.