ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

این‌هیومن‌ها

اشتراک‌گذاری

این‌هیومن‌ها

Inhumans

این‌هیومن‌ها - دنیای سینمایی مارول

نام مستعار

جنگجویان برده کری
موجودات
سلاح‌ها
فریک‌ها
بیگانه‌ها
متقلب‌های ژنتیکی
جنگجویان مهندسی‌شده

سیاره خانه

ماه (قبلا)
زمین

نمایش‌ها

Agents of S.H.I.E.L.D
Inhumans

نا انسان‌ها یا این‌هیومن‌ها (Inhumans) نژادی از موجودات انسانی تغییریافته هستند که در نتیجه‌ی آزمایش‌هایی روی انسان‌های ماقبل تاریخ ایجاد شده‌اند. این آزمایش‌ها توسط نژاد فرازمینی کری و با دستکاری کد ژنتیکی انجام شده است، با این هدف که طی فرآیندی به نام تریجنسیس توانایی‌ها فرا انسانی به آن‌ها داده شود.

تاریخچه

ریشه

بیش از پنج هزار سال پیش، گروهی سرکش از کری‌ها که با نام ریپرها شناخته می‌شدند، برای ایجاد ارتشی متشکل از ابرسربازها یک کارزار بین کهکشانی را شروع کردند. ریپرها تیم‌های علمی را به سیاره‌های مختلف اعزام کردند و آزمایشاتی را بر روی اشکال مختلف زندگی بیگانگان انجام دادند، با این امید که به توانایی‌های ژنتیکی بالقوه‌ای دست پیدا کنند. اقدامات این تیم‌ها قبل از آمدن به زمین در همه جا با شکست روبرو می‌شد.

کری‌ها در آزمایش روی انسان‌ها موفقیت چشمگیری کسب کردند، تا جایی که آن‌ها در زیر پورتوریکوی کنونی یک تاسیسات گسترده ایجاد کردند.

در طی آزمایش‌های آن‌ها، انسان‌های تغییریافته در معرض یک مه تولید شده از کریستال‌های تریجن قرار می‌گرفتند و از لحاظ ژنتیکی جهشی موسوم به تریجنسیس روی آن‌ها انجام می‌شد. این فرآیند به افراد امکان دستیابی به توانایی‌های فرا انسانی منحصر به فردی می‌داد و آن‌ها را به این‌هیومن‌ها تبدیل می‌کرد.

صفحات دیگر