بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

راکسون

اشتراک‌گذاری

راکسون

Roxxon

راکسون - Marvel's Spider Man

کارکنان

سایمون کریگر
ریک سیمون (قبلا)

مقر

میدتاون، شهر نیویورک

دشمنان

راکسون (Roxxon) یا انرژی راکسون سازمانی در Marvel's Spider-Man و یک گروه آنتاگونیست محوری در Miles Morales است. راکسون یک شرکت انرژی آمریکایی واقع در شهر نیویورک است که توسط سایمون کریگر اداره می‌شود.

تاریخچه

این کمپانی مسئول توسعه پروژه انرژی پاک نوفورم است، یک منبع انرژی که به ادعای این شرکت می‌تواند نیروی یک شهر را تا سال‌ها تامین کند. ریک سیمون فرد مسئول در توسعه‌ی این منبع انرژی بود اما پس از مدتی او و تعداد دیگری از اعضای این پروژه دچار بیماری شدند که ناشی از این انرژی بود. آن‌ها پی بردند که نوفورم عوارض جانبی مرگباری را به همراه دارد اما شرکت راکسون و مدیر آن یعنی سایمون کریگر بر خلاف نظر ریک تصمیم داشتند تا کار روی این پروژه ادامه پیدا کند.

در مقطعی ریک و خواهرش فین سعی کردند تا در یک راکتور نوفورم خرابکاری ایجاد کنند تا این پروژه متوقف شود اما سایمون کریگر در کار آن‌ها مداخله کرد و ریک را در این راکتور گیر انداخت تا طی انفجاری کشته شود. همین موضوع باعث شد تا فین تمام توان خود را برای گرفتن انتقام از راکسون به کار بگیرد. مبارزه فین در قالب گروهی به نام آندرگراند انجام شد که از تکنولوژی پیشرفته‌ای بهرمند بود.

صفحات دیگر