ویکی جوجوتسو کایسن

یوجی ایتادوری

اشتراک‌گذاری

یوجی ایتادوری

Yuji Itadori

یوجی ایتادوری - جوجوتسو کایسن

نام مستعار

حامل سوکونا
ببر مدرسه وست

نژاد

انسان

تولد

۲۰ مارچ

جنسیت

مذکر

بستگان

واسوکه ایتادوری (پدربزرگ)
جین ایتادوری (پدر)

صداگذار

جونیا انوکی

یوجی ایتادوری (Yuji Itadori) شخصیت اصلی مانگا و انیمه جوجوتسو کایسن است. او یک سال-اولی در دبیرستان جوجوتسوی استان توکیو است.

تاریخچه

یوجی توسط پدربزرگش بزرگ شد، کسی که برای یوجی همانند پدرش بود. یوجی در مقطعی از دوران مدرسه، در مورد علاقه‌اش به یوکو اوزاوا با برخی از همکلاسی‌های خود صحبت کرده است.

او پس از مرگ پدربزرگش عهد کرد که به دیگران کمک کند تا «در محاصره عزیزانشان» بمیرند و همچنین برای خودش یک «مرگ مناسب» را در نظر داشت. او پس از یک دیدار تصادفی با مگومی فوشیگورو و یک روح نفرین‌شده خطرناک، اقدام به خوردن یکی از انگشتان پادشاه نفرین‌ها یعنی سوکونا کرد و حامل این نفرین شد.

شخصیت

یوجی فردی منصف است که نه تنها به رفقای خود، بلکه به هر فردی صرف نظر از داشتن رابطه‌ای عمیق اهمیت می‌دهد. او اهمیتی زیادی برای «ارزش یک زندگی» قائل است و هدفش این است که افراد «مرگی عادلانه» داشته باشند.

یوجی گرچه به طور معمول آرام، خوش‌برخورد و دوستانه است، اما پس از مشاهده خشونت‌های ناشی از نفرین‌ها و به ویژه بهره برداری غیرانسانی آن‌ها خیلی سریع خشمگین می‌شود. او پس مشاهده اقدام غیرانسانی ماهیتو و دور انداختن جونپی برای اولین بار در زندگی‌اش تمایل به کشتن پیدا کرد و از این موضوع به شدت احساس انزجار کرد.

یکی از ویژگی‌های بارز یوجی تمایل وی به فدا کردن خود برای دیگران است، که این موضوع ناشی از آخرین سخنان پدربزرگ به او در مورد «مرگ در محاصره دیگران» است. هنگامی که او و مگومی در معرض تهدید کشته شدن توسط یک نفرین قرار داشتند، یوجی برای اینکه نفرین را دفع کند و علی‌رغم اینکه برای اولین بار با مگومی دیدار کرده بود، اقدام به بلعیدن انگشت سوکونا کرد.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

سطح مهارت کلی: یوجی برای توانایی‌های بالای فیزیکی‌اش شناخته می‌شود و قبل از این که یک جادوگر شود به او لقب «ببر مدرسه وست» داده می‌شد. او به عنوان یک حامل نفرین دارای توانایی بسیار نادری در حفظ روح سوکونا  است بدون این که عوارض جانبی متحمل شود.

 • توان فرا انسانی
 • پایداری تقویت‌شده
 • واکنش و سرعت تقویت‌شده
 • استقامت تقویت‌شده
 • شاگردی زبردست
 • مبارز تن به تن ماهر
 • مقامت در برابر سم
 • مهارت در استفاده از سلاح

جوجوتسو

دستکاری انرژی نفرین‌شده

 • انرژی نفرین‌شده عالی: انرژی نفرین‌شده یوجی نشات گرفته از بخش‌هایی از نفرین درجه ویژه ریومن سوکونا است. او استعداد ذاتی ندارد اما در یادگیری نحوه کنترل این انرژی بسیار زبردست است.
 • مشت ناهمگون: بعد از مشت زدن یوجی به یک هدف، انرژی نفرین‌شده او جریان پیدا کرده و تقویت می‌شود.
 • فلش سیاه: این تکنیک به یوجی اجازه می‌دهد تا ضربه فیزیکی خود را به میزان قابل توجهی تقویت کند.

پیمان‌های الزام‌آور

یوجی دارای یک پیمان بی‌نام با سوکونا است. این پادشاه نفرین به دو شرط با او توافق کرد تا بدنش را احیا کند: اول این که یوجی به سوکونا اجازه دهد تا بدنش را برای یک دقیقه کاملا تصاحب کند. دوم این که او این توافق را فراموش کند.

یوجی در ابتدا مخالف این پیمان بود اما سوکونا قول داد که در آن یک دقیقه به کسی آسیب نزند. یوجی همچنان با این شرایط مخالف بود و در عوض با این پادشاه نفرین مبارزه کرد تا نتیجه‌ی نبرد وضعیت این پیمان را مشخص کند. سوکونا به راحتی یوجی را شکست داد و او مجبور به قبول پیمان شد.

تجهیزات

 • کشنده شیطان: یک سلاح نفرین‌شده که توسط مربی او یعنی ساتورو گوجو به یوجی داده شد. این سلاح در برابر نفرین‌ها موثر است، با این حال این سلاح توسط یک نفرین درجه ویژه نابود شد.