ویکی جوجوتسو کایسن

یوتا اوکوتسو

اشتراک‌گذاری

یوتا اوکوتسو

Yuta Okkotsu

یوتا اوکوتسو - جوجوتسو کایسن

روماجی

اوکوتسو یوتا

نژاد

انسان

تاریخ تولد

۷ مارچ ۲۰۰۱

سن

۱۶ (پیش‌درآمد)
۱۷

جنسیت

مذکر

بستگان

خواهر کوچکتر بی‌نام
ساتورو گوجو (از بستگان دور)
میچیزانه سوگاوارا (جد)

پیشه

جادوگر جوجوتسو
دانش‌آموز

اولین نمایش

چپتر ۰-۱، چپتر ۱۳۷ (مانگا)

یوتا اوکوتسو (Yuta Okkotsu) قهرمان اصلی مجموعه پیش‌درآمد جوجوتسو کایسن است. او در ابتدا یک انسان نفرین‌شده درجه ویژه که توسط دوست دوران کودکی خود یعنی ریکا اوریموتو نفرین شده بود. ساتورو گوجو راهنمای یوتا بود و او را در دبیرستان جوجوتسو توکیو ثبت نام کرد. یوتا در حال حاضر دانشجوی سال دوم این دبیرستان است.

تاریخچه

۶ سال پیش، یوتا حلقه‌ای را از ریکا دریافت کرد و این دو به هم قول دادند که وقتی بزرگ شدند با هم ازدواج کنند. متاسفانه ریکا در اثر یک تصادف خیابانی کشته شد و این موضوع یوتا را مجبور کرد تا به طور ناخودآگاه روح او را نفرین کند تا در کنار او بماند.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

سطح کلی مهارت: یوتا یکی از چهار جادوگر درجه ویژه در دبیرستان جوجوتسو است. او تحت نفرین روح ریکا، به قدرت بی حد و حصری دست یافت که درجه ویژه را برای به ارمغان آورد.

پس از آموزش با گوجو و سایر دانش‌آموزان، یوتا آموخت که چطور انرژی نفرین‌شده خود را کنترل کند. حتی پس از برطرف شدن نفرین ریکا، او همچنان درجه‌ی ویژه خود را حفظ کرد و گوجو اظهار کرد که یوتا حتی قادر به پیشی گرفتن از او است.

  • مهارت بالا در شمشیرزنی

جوجوتسو

دستکاری انرژی نفرین‌شده

انرژی نفرین‌شده بیکران: قدرت یوتا از رابطه او با میچیزانه سوگاوارا ناشی می‌شود، اما اولین قدرت او زمانی بروز کرد که او ریکا را به یک روح نفرین‌شده تبدیل کرد. روح نفرین ریکا چنان قدرتمند شد که سوگورو گتو به او لقب «ملکه نفرین» داد. انرژی نفرین شده بی حد و حصر ریکا به یوتا اجازه می‌داد تا او بتواند از جوجوتسوهای پیشرفته استفاده کند.

کنترل انرژی نفرین‌شده پیشرفته: یوتا به سرعت یاد گرفت که چگونه مقداری از انرژی نفرین‌شده را به حلقه یا کاتانای خود منتقل کند اما اغلب به قدرت کامل ریکا اعتماد داشت تا کنترل دقیقی روی آن نداشت. یوتا در زمانی که با سوگورو گتو می‌جنگید، یک باره انرژی نفرین‌شده زیادی را در کاتانای خود جریان داد که باعث خرد شدن این سلاح شد.

یوتا پس از بازگشت به ژاپن کنترل بسیار بیشتری بر انرژی نفرین‌شده خود پیدا کرده بود. او با تقویت کردن بدن و سلاح خود با جریان دادن انرژی نفرین‌شده، کمبود قدرت بدنی خود را جبران می‌کرد. در این حالت قدرت و سرعت او را فوق العاده افزایش پیدا می‌کرد و حریفان قادر نبودند جریان انرژی او را بخوانند.

تجلی ریکای نفرین‌شده

یوتا پس از بازگشت به ژاپن، باری دیگر تجلی ریکا را نشان داد. او کنترل بسیار بهتری بر این تجلی پیدا کرده بود، و حتی تا حدی قادر به شکل دادن روح بود.

تکنینک نفرین‌شده معکوس

یوتا به لطف سطح بالای انرژی نفرین‌شده ریکا، قادر شد خود را با آسیب دیدگی دوستانش تطبیق دهد و از یک تکنیک نفرین‌شده معکوس برای بهبود یکباره همه آن‌ها استفاده کند. یوتا با كمتر از یک سال آموزش جوجوتسو و با قدرت ریكا توانایی بالایی در ترمیم پیدا کرد.

تجهیزات

  • یک کاتانای دریافت شده از گوجو برای جریان دادن انرژی نفرین‌شده ریتا
  • یک کاتانای دیگر بعد از شکسته شدن قبلی، که یوتا تبحر بالایی در استفاده از آن نشان داده است.