ویکی جوجوتسو کایسن

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سوکونا

اشتراک‌گذاری

ریومن سوکونا

Ryomen Sukuna

سوکونا - جوجوتسو کایسن

نام مستعار

پادشاه نفرین‌ها
اهریمن خیالی
روسیاه

نژاد

انسان

سن

بیش از ۱۰۰۰

جنسیت

مذکر

صداپیشه

جونیچی سووابه

ریومن سوکونا (Ryomen Sukuna) که اغلب تنها با عنوان سوکونا شناخته می‌شود، قدرتمندترین جادوگر جوجوتسو از هزار سال پیش است. سوکونا به عنوان پادشاه نفرین‌ها قلمداد می‌شود و یکی از آنتاگونیست‌های اصلی مجموعه جوجوتسو کایسن است.

بر طبق افسانه‌ها سوکونا یک شیطان خیالی در دوران هیان بوده است اما در حقیقت او جادوگری بود که با نام روسیاه شناخته می‌شد. در عصر طلایی جوجوتسو، جادوگران جوجوتسو تمام داشته‌ی خود را علیه او می‌گذاشتند اما در نهایت یک به یک سقوط می‌کردند. سوکونا قرن‌ها حاضر بود و بعد از مرگش تبدیل به یک شی نفرین‌شده شد و قدرتش در ۲۰ انگشت فناناپذیر تقسیم شد.

در ژوئن ۲۰۱۸ پس از خورده شدن یکی از انگشتان او توسط یوجی ایتادوری، او در بدن یوجی به دام افتاد تا اینکه موفق شد روح خود را به بدن مگومی فوشیگورو منتقل کند.

شخصیت

سوکونا فردی خودخواه، خونسرد، غیراخلاقی و فوق العاده سادیستی است. او به دلیل قدرت بی حد و حصر خود، به ندرت به عواقب اقدامات خود اهمیت می‌دهد حتی اگر این موارد بر میزبانش یوجی ایتادوری تاثیر بگذارد. در حقیقت، او به طور مربت یوجی را تمسخر و مورد توهین قرار می‌دهد. او حتی در مواردی به ناامیدی یوجی می‌خندد یا از آن لذت می‌برد.

سوكونا از قدرت عظیم خود آگاه است و نسبت به آن كاملا مغرور است. از این رو او مخالفان خود را به ندرت جدی می‌گیرد، حتی به صراحت اعلام کرده است که قادر به کشتن ساتورو گوجو است. صفات وحشیانه را نباید به حساب حماقت او گذاشت چرا که سوكونا بسیار باهوش و حیله‌گر است. سوکونا با در آوردن قلب یوجی، آن را به گروگان گرفت تا یوجی را مجبور به قبول یک پیمان كند.

تاریخچه

بیش از هزار سال قبل، سوکونا یک انسان جادوگر بود که در عصر طلایی جوجوتسو تعداد زیادی از جادوگران را کشته بود. بعد از این که سوکونا مرد، انگشتان او به اشیای نفرین‌شده تبدیل شدند.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

سطح مهارت کلی: در عصر طلایی جوجوتسو، ریومن سوکونا کسی بود که همه از او ترس داشتند و به عنوان قدرتمندترین جادوگر آن زمان شناخته می‌شد. او هزاران جادوگر که علیه او اقدام کرده بودند را کشته است. قدرت او به حدی بالا است که حتی ساتورو گوجو، قدرتمندترین جادوگر دوران معاصر نیز به آن اذعان دارد.

سوکونا به همان اندازه که معروف است دارای مقادیر زیادی انرژی نفرین‌شده است و کنترلی باورنکردنی بر آن دارد. او درک فوق العاده‌ای از جوجوتسو دارد اما تنها به جوجوتسو متکی نیست.

 • تجسم: سوکونا احتمال دارد با خورده شدن انگشتانش توسط فردی، بدن آن فرد را در اختیار بگیرد.
 • استاد مبارزه تن به تن 
 • توان بیکران
 • واکنش‌ها و سرعت بیکران
 • پایداری بیکران
 • هوش تاکتیکی عالی
 • دگردیسی: سوکونا قادر به خلق چشم‌ها و دهان‌های جدیدی در میزبان خود است که این موضوع به او اجازه می‌دهد تا به کنترل کردن بدن میزبان ببیند و صحبت کند.

جوجوتسو

دستکاری انرژی نفرین‌شده

 • انرژی نفرین‌شده بیکران: سوکونا به دلیل قدرت ذاتی خود دارای مقادیر زیادی انرژی نفرین‌شده است. او قادر است در طول نبردهای خود به طور مداوم از تکنیک‌های خود استفاده کند بدون این که کوچکترین خستگی از خود بروز دهد. ذخایر انرژی نفرین‌شده او احتمالا متعالی‌ترین ذخایر در طول تاریخ است و بسیار فراتر از ارواح نفرین‌شده درجه ویژه و جادوگران است.. سوکونا همچنین کنترل کاملی بر انرژی نفرین‌شده خود دارد و همین طور در گسترش دامنه و تکنیک نفرین معکوس مهارت بالایی دارد و قادر است هر دو را بدون نقص و به طور مکرر اجرا کند.

پیمان‌های الزام‌آوز

سوکونا

 سوکونا دارای یک پیمان بی‌نام با یوجی است. این پادشاه نفرین به دو شرط با یوجی توافق کرد تا بدنش را احیا کند: اول این که یوجی به سوکونا اجازه دهد تا بدنش را برای یک دقیقه کاملا تصاحب کند. دوم این که او این توافق را فراموش کند.

یوجی در ابتدا مخالف این پیمان بود اما سوکونا قول داد که در آن یک دقیقه به کسی آسیب نزند. یوجی همچنان با این شرایط مخالف بود و در عوض به مبارزه با این پادشاه نفرین پرداخت تا نتیجه‌ی نبرد وضعیت این پیمان را مشخص کند. سوکونا به راحتی یوجی را شکست داد و او را مجبور به قبول این پیمان کرد.

فنون ذاتی

در حال حاضر مشخص نیست که تکنیک نفرین‌شده سوکونا چیست. او از انرژی نفرین‌شده خود برای برش زدن اهدافش استفاده می‌کند. همچنین نشان داده شده است که سوکونا از قدرت‌های مبتنی بر آتش استفاده می‌کند.

 • برش کای: حملات برنده‌ی متداول سوکونا که بیشتر برای اجسام بی‌جان استفاده می‌شود اما همچنین تاثیر زیادی در برابر ارواح نفرین‌شده دارد.
 • شکافتن: یک حمله برنده که بسته به سرسختی هدف می‌تواند تنظیم شود.
 • تار عنکبوت: سوکونا می‌تواند از تکنیک شکافتن خود در فرم تار عنکبوت استفاده کند و هر کسی که در آن سقوط می‌کند را کاملا از بین ببرد.
 • تیر آتشی: سوکونا می‌تواند شعله‌هایی را به منظور حملات دور-برد ایجاد و کنترل کند.
سوکونا
تکنیک شکافتن

تکنیک نفرین‌شده معکوس

تکنیک نفرین‌شده معکوس سوکونا قادر است اعضای از دست رفته و آسیب‌دیده او را به شکل فوری بازسازی کند. او تسلط بسیار بالایی روی این تکنیک دارد.

فنون حصار

تقویت دامنه: انرژی نفرین‌شده سوکونا را تقویت می‌کند. او از این تکنیک برای خنثی کردن تکنیک بی‌حد گوجو استفاده می‌کند و از این طریق می‌تواند با او تماس فیزیکی داشته باشد.

گسترش دامنه

معبد نحس: این تکنیک گسترش دامنه سوکونا به او امکان ایجاد یک معبد بودایی را می‌دهد که با اسکلت تزئین شده است. در این معبد سوکونا قادر است در یک محدوده ۲۰۰ متری به طور پی در پی از فنون برش خود در برابر حریف استفاده کند.

سوکونا
صفحات دیگر