ویکی جوجوتسو کایسن

سوکونا

اشتراک‌گذاری

ریومن سوکونا

Ryomen Sukuna

سوکونا - جوجوتسو کایسن

نام مستعار

پادشاه نفرین‌ها

نژاد

روح نفرین‌شده
انسان (قبلا)

سن

بیش از ۱۰۰۰

جنسیت

مذکر

وابسته به

خود

صداگذار

جونیچی سووابه

ریومن سوکونا (Ryomen Sukuna) که اغلب تنها با عنوان سوکونا شناخته می‌شود، یک روح نفرین‌شده بسیار قدرتمند و یکی از آنتاگونیست‌های اصلی مجموعه جوجوتسو کایسن است.

سوکونا، طبق افسانه‌ها به عنوان پادشاه نفرین‌ها شناخته می‌شود. او در دوران نخست جادوگری یعنی ۱۰۰۰ سال پیش یک شیطان بود (گرچه در حقیقت یک جادوگر انسان بود) که در آن زمان جادوگران همه توانشان را برای شکست دادن او گذاشتند. پس از مرگ سوکونا، جسد او به طور کامل نابود نشد و بقایای ۲۰ انگشت او حفظ شد و به عنوان اشیایی نفرین‌شده به دوره‌های بعد منتقل شد. در حال حاضر، سوكونا در یوجی ایتادوری تجلی یافته است، کسی که یکی از انگشتان سوکونا را خورده است.

شخصیت

سوکونا فردی خودخواه، خونسرد، غیراخلاقی و فوق العاده سادیستی است. او به دلیل قدرت بی حد و حصر خود، به ندرت به عواقب اقدامات خود اهمیت می‌دهد حتی اگر این موارد بر میزبانش یوجی ایتادوری تاثیر بگذارد. در حقیقت، او به طور مربت یوجی را تمسخر و مورد توهین قرار می‌دهد. او حتی در مواردی به ناامیدی یوجی می‌خندد یا از آن لذت می‌برد.

سوكونا از قدرت عظیم خود آگاه است و نسبت به آن كاملا مغرور است. از این رو او مخالفان خود را به ندرت جدی می‌گیرد، حتی به صراحت اعلام کرده است که قادر به کشتن ساتورو گوجو است. صفات وحشیانه را نباید به حساب حماقت او گذاشت چرا که سوكونا بسیار باهوش و حیله‌گر است. سوکونا با در آوردن قلب یوجی، آن را به گروگان گرفت تا یوجی را مجبور به قبول یک پیمان كند.

تاریخچه

بیش از هزار سال قبل، سوکونا یک انسان جادوگر بود که در عصر طلایی جوجوتسو تعداد زیادی از جادوگران را کشته بود. بعد از این که سوکونا مرد، انگشتان او به اشیای نفرین‌شده تبدیل شدند.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

سطح مهارت کلی: سوکونا یک روح نفرین‌شده درجه ویژه است. او به عنوان قدرتمندترین نفرین، دارای مقدار زیادی از انرژی نفرین‌شده است. زمانی که او بیدار شد، حضور او در سرار شیبویا حس شد. انرژی نفرین‌شده او از لحاظ عظمت شبیه به ساتورو گوجو است، اما از لحاظ ذات پلیدش کاملا متفاوت است. قدرت سوکونا فراتر از نفرین‌های قدرتمندی چون جوگو و ماهیتو است، و تنها افراد درجه ویژه مثل یوتا اوکوتسو و ساتورو گوجو توان رقابت با او را داند.

 • تجسم: سوکونا احتمال دارد با خورده شدن انگشتانش توسط فردی، بدن آن فرد را در اختیار بگیرد.
 • استاد مبارزه تن به تن 
 • توان بیکران
 • واکنش‌ها و سرعت بیکران
 • پایداری بیکران
 • هوش تاکتیکی عالی
 • دگردیسی: سوکونا قادر به خلق چشم‌ها و دهان‌های جدیدی در میزبان خود است که این موضوع به او اجازه می‌دهد تا به کنترل کردن بدن میزبان ببیند و صحبت کند.

جوجوتسو

دستکاری انرژی نفرین‌شده

 • انرژی نفرین‌شده بیکران: سوکونا به دلیل قدرت ذاتی خود دارای مقادیر زیادی انرژی نفرین‌شده است. او قادر است در طول نبردهای خود به طور مداوم از تکنیک‌های خود استفاده کند بدون این که کوچکترین خستگی از خود بروز دهد.
  • تکنیک نفرین‌شده معکوس: سوکونا قادر است به واسطه این تکنیک اعضای از دست رفته خود را به شکل فوری بازسازی کند.

پیمان‌های الزام‌آوز

 سوکونا دارای یک پیمان بی‌نام با یوجی است. این پادشاه نفرین به دو شرط با یوجی توافق کرد تا بدنش را احیا کند: اول این که یوجی به سوکونا اجازه دهد تا بدنش را برای یک دقیقه کاملا تصاحب کند. دوم این که او این توافق را فراموش کند.

یوجی در ابتدا مخالف این پیمان بود اما سوکونا قول داد که در آن یک دقیقه به کسی آسیب نزند. یوجی همچنان با این شرایط مخالف بود و در عوض به مبارزه با این پادشاه نفرین پرداخت تا نتیجه‌ی نبرد وضعیت این پیمان را مشخص کند. سوکونا به راحتی یوجی را شکست داد و او را مجبور به قبول این پیمان کرد.

فنون ذاتی

در حال حاضر مشخص نیست که تکنیک نفرین‌شده سوکونا چیست. او از انرژی نفرین‌شده خود برای برش زدن اهدافش استفاده می‌کند. همچنین نشان داده شده است که سوکونا از قدرت‌های مبتنی بر آتش استفاده می‌کند.

 • برش کای: حملات برنده‌ی متداول سوکونا که بیشتر برای اجسام بی‌جان استفاده می‌شود اما همچنین تاثیر زیادی در برابر ارواح نفرین‌شده دارد.
 • شکافتن: یک حمله برنده که بسته به سرسختی هدف می‌تواند تنظیم شود.
 • یک توانایی آتشین بی‌نام: سوکونا می‌تواند شعله‌هایی را به منظور حملات دور-برد ایجاد و کنترل کند.

فنون حصار

 • معبد نحس: تکنیک گسترش دامنه سوکونا به او امکان ایجاد یک معبد بودایی را می‌دهد که با اسکلت تزئین شده است. در این معبد سوکونا قادر است در یک محدوده ۲۰۰ متری به طور پی در پی از فنون برش خود در برابر حریف استفاده کند.