ویکی جوجوتسو کایسن

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ساتورو گوجو

اشتراک‌گذاری

ساتورو گوجو

Satoru Gojo

ساتورو گوجو - جوجوتسو کایسن

نام مستعار

قوی‌ترین جادوگر جوجوتسو

نژاد

انسان

تولد

۷ دسامبر ۱۹۸۹

سن

۲۸
۲۹

جنسیت

مذکر

بستگان

سوگاوارا-نو-میشیزانه (جد)

صداگذار

یویچی ناکامورا

ساتورو گوجو (Satoru Gojo) یکی از شخصیت‌های محوری مانگا و انیمه جوجوتسو کایسن است. او یک مربی در دبیرستان جوجوتسوی استان توکیو است.

گوجو قوی‌ترین جادوگر جوجوتسو در جهان است که گفته می‌شود با پادشاه نفرین‌ها یعنی سوكونا هم تراز است. او مانند اکثر جادوگران سعی در محافظت از ژاپن در برابر ارواح نفرین‌شده دارد. با این حال، گوجو ساختار جامعه جادوگری جوجوتسو را ناقص دانسته و به همین دلیل امیدوار بود که بتواند آن را به سطح بهتری تغییر دهد. او برای رسیدن به این هدف در دبیرستان جوجوتسو که به پرورش جادوگران اختصاص دارد، به عنوان یک مربی فعالیت می‌کند.

شخصیت

ساتورو فرد پیچیده‌ای است. او اغلب در برابر افرادی مانند شاگردان، همکاران و دوستانش بی‌تفاوت و شوخ طبع است، اما در برابر افرادی مانند مدیران جادوگری جدی و صریح است.

او به توانایی‌ها و اعتبار خود به عنوان یک جادوگر قدرتمند بسیار مطمئن است و تهدیدهای شخصی سوکونا را به راحتی رد می‌کند. گوجو در شرایط بحرانی می‌تواند کاملا خونسرد باشد. زمانی که تشخیص دهد که فداکاری اجتناب ناپذیر است، نابود کردن دشمنان را بر نجات افراد بی‌گناه ترجیح می‌دهد. با این حال او برای این که در یک نبرد دست بالا را داشته باشد حاضر به آسیب رسیدن یا کشته شدن کسی نیست.

در طول نبردهای شدید دیده شده است که ساتورو گاهی در یک حالت جنگی دیوانه‌وار قرار می‌گیرد که به خاطر عزم او برای پیروزی و اثبات خودش است. سبک مبارزاتی او حملات تهاجمی و سلطه جویانه است و او تکنیک‌های استادانه خود را به رخ حریفان می‌کشد.

علیرغم غرور و قدرتی که ساتورو دارد اما او انسانی‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. ساتورو پس از شکست دادن توجی، جسد ریکو را با نگاهی غمگین برداشت. اگرچه پیروزی متکبرانه اخیر او باعث شده بود تا موقتا احساسات او پنهان بماند، اما او همچنان از مرگ ریکو اندوهگین بود.

تاریخچه

ساتورو گوجو در ۷ دسامبر ۱۹۸۹ به دنیا آمد. پس از تولد او، توازن قدرت تغییر کرد و یک جایزه برای سر گوجو گذاشته شد و از این رو او هدف شکارچیان جایزه‌بگیر قرار گرفت.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

سطح مهارت کلی: گفته شده است که ساتورو قوی‌ترین جادوگر موجود است که از میزان بسیار زیادی انرژی ‌نفرین‌شده برخوردار است و همچنین از یک تکنیک قدرتمند و خطرناک استفاده می‌کند. وی همچنین نشان داده است که توانایی استفاده از تکنیک گسترش دامنه را دارد.

 • استاد مبارز تن به تن
 • توان بیکران
 • واکنش و سرعت فرا انسانی
 • تحمل بالا
 • هوش تاکتیکی

جوجوتسو

دستکاری انرژی نفرین‌شده

 • انرزی نفرین‌شده بی‌اندازه: ساتورو به خاطر داشتن میزان بسیار زیادی از انرژی نفرین‌شده قادر است بر خلاف سایر جادوگران چند بار در روز از فن گسترش دامنه استفاده کند. همچنین او کنترل بی‌نظیری بر انرژی خود دارد. گوجو همچنین به عنوان فردی با دو توانایی در دسترس شناخته می‌شود و از این بابت او در چهارصد سال اخیر، اولین کسی است که از در دو تکنیک «بی حد» و «شش چشم» بهره می‌برد.
 • فلش سیاه: تکنیکی باعث ایجاد تحریف فضا می‌شود. این پدیده باعث می‌شود تا قدرت نفرین شده به یک فلش سیاه تبدیل شود و کاربر حمله‌ای قوی‌تر و ۲.۵ برابر یک ضربه معمولی را انجام دهد. در حال حاضر یوجی قادر به استفاده از فلش سیاه به طور چهار بار متوالی است.
 • شور سقوط شکوفه: گوجو خود را با انرژی نفرین شده می‌پوشاند تا تأثیرات دامنه حریف خود را خنثی کند. با این حال، به دلیل ذخایر عظیم انرژی نفرین شده سوکونا، این تکنیک تنها آسیب ناشی از او را تضعیف می‌کند.

فنون به ارث برده

بی حد: این فن که از خانواده گوجو به ارث رسیده است به او اجازه می‌دهد تا فضا را در سطح اتمی و دقیق دستکاری کند. به این واسطه او زیرمجموعه‌ای از فنون مختلف را در اختیار دارد.

بی‌نهایت: از آنجایی که بی‌نهایت فرمی خنثی از تکنیک بی حد و حصر است، معمولا به عنوان یک توانایی متوقف‌کننده شناخته می‌شود، اگرچه این تصوری اشتباه است. قدرت واقعی بی‌نهایت در کاهش دادن سرعت است. وقتی ضربه‌ای به سمت ساتورو صورت می‌گیرد، این شخص یا شی با فاصله‌ای بی‌نهایت بین خودش و ساتورو روبرو می‌شود که چیزی شبیه به پارادوکس آشیل و لاک‌پشت است. از این رو ضربه‌ی وارد شده به دلیل بی‌نهایت بودن فاصله هرگز ساتورا را لمس نمی‌کند. ساتورو می‌تواند تصمیم بگیرد که چه چیزی او را لمس کند و چه چیزی  لمس نکند.

ساتورو گوجو
تکنیک بی‌نهایت

تکنیک نفرین‌شده گذر زمان: آبی - نسخه تقویت‌شده و خنثی از تکنیک بی‌حد. این تکنیک انرژی بی حد و منفی را تقویت می‌کند و نوعی خلاء تولید می‌کند. از این طریق گوجو سناریویی را ایجاد می‌کند که در آن جهان مجبور می‌شود خود را اصلاح کند و فضای منفی را پر کند. به این ترتیب تمام مواد در این محدوده از فضا به سمت هم کشیده می‌شوند.

تکنیک نفرین‌شده گذر زمان - بیشینه‌ی خروجی انرژی نفرین‌شده: آبی - ساتور یک مرکز گرانشی را در یک فضای خاص ایجاد می‌کند که قادر به جذب همه مواد است و همه چیز را بدون زحمت شبیه به یک سیاهچاله خرد می‌کند. او همچنین می‌تواند نقطه گرانش را به میل خود حرکت دهد و قابلیت‌های مخرب آن را بسیار افزایش دهد.

تکنیک نفرین‌شده واژگونی: قرمز - قرمز به دلیل وارونگی نسبت به آبی یک اثر معکوس دارد. ساتورو از این تکنیک برای معکوس کردن ویژگی‌های آبی استفاده می‌کند و واگرایی بی‌نهایت خود را فعال می‌کند. این باعث ایجاد یک نیروی دافعه بسیار قدرتمند می‌شود و همه مواد مجاور خود را دفع می‌کند. این توانایی که از انرژی نفرین شده مثبت نیرو می‌گیرد، دو برابر توانایی آبی مخرب است.

ساتورو گوجو

نکنیک هالو: بنفش - یک تکنیک غیر استاندارد از تکنیک بی‌حد که قوی‌تر و مخرب‌تر از ۲ فرم استاندارد است و ، حتی در بین اعضای خانواده گوجو هم فقط تعداد کمی آن را می‌شناسند. ساتورو با کوبیدن انگشتانش قدرت‌های «آبی» (جاذبه) و «قرمز» (دافعه) را با هم ترکیب می‌کند و یک تکینگی شدید را ایجاد می‌کند. تمام مواد موجود در مسیر این تکینگی فورا حذف و پاک می‌شوند.

ساتورو گوجو

فنون حصار

پرده: گوجو قادر به ایجاد یک حصار برای محاصره کردن یک ناحیه مشخص است. این حصار می‌تواند یک ناحیه را مهر و موم کند و سایر افراد را از آن محروم کند.

سبک سایه جدید: دامنه ساده - یک تکنیک ضد-دامنه که ساتورو می‌تواند برای مقاومت در برابر حملات دقیق و غیرقابل مهار استفاده کرد. ساتورو به طور معمول نیازی به انجام این کار ندارد و یوجی حتی تا مبارزه او با سوکونا نمی‌دانست که چنین تکنیکی را بلد است. بر خلاف یوکی تسوکومو، ساتورو برای آموزش دادن این تکنیک به دیگران مناسب نیست.

گسترش دامنه

ساتورو گوجو

تهی‌گاه نامحدود: این فن گسترش دامنه گوجو است. او می‌تواند یک فضای متافیزیکی را ایجاد کند که به واسطه آن قربانیان انواع محرک‌ها و اطلاعات را به طور بی وقفه دریافت کنند. کنترل گوجو بر دامنه خود به قدری دقیق است که می‌تواند آن را تنها برای ۰.۲ ثانیه فعال کند و تأثیر ماندگار آن را روی افراد محدود کند.

توانایی‌های ویژه

ساتورو گوجو

شش چشم: اطلاعات زیادی در مورد شش چشم وجود ندارد، اما مشخص است این توانایی نقش زیادی در استفاده دقیق از تکنیک «بی‌حد» دارد.

یوتا بیان کرده است که شش چشم به ساتورو اجازه می‌دهد تا مصرف انرژی نفرین شده خود را تقریبا به هیچ کاهش دهد و در نتیجه هرگز انرژی نفرین شده‌اش در یک مبارزه تمام نخواهد شد.

همچنین اشاره شده است که شش چشم به کاربر اجازه می‌دهد تا جهان را از نظر جرم، سرعت، انرژی و غیره در کنار سایر اثرات آن درک کند.

دانستنی‌ها

 • بر اساس فن‌بوک رسمی جوجوتسو کایسن:
  • او هیچ سرگرمی ندارد (او تقریبا هر کاری را می‌تواند انجام دهد).
  • خوردنی مورد علاقه: چیزهای شیرین
  • کمترین علاقه به خوردنی: الکل
  • علت استرس: درگیری افراد بالاتر
صفحات دیگر