ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هیولا

اشتراک‌گذاری

هیولاها (Monsters) موجودات آزمایشی هستند که توسط جوفوکو در جزیره کوتاکو ساخته شده‌اند و هدف از ایجاد آن‌ها دستیابی به رازهای جاودانگی بود.

تاریخچه

بیش از ۱۰۰۰ سال پیش، زمانی که جوفوکو به امپراتور سلسله کین خدمت می‌کرد، او به جزیره‌ای رفت تا در مورد دستیابی به جاودانگی تحقیق کند. جوفوکو با استفاده از تائوئیسم به عنوان پایه‌ی تحقیقاتش، موجودات را با استفاده از تائو به یکدیگر آمیخت که نتیجه‌ی آن ایجاد موجوداتی ساختگی شد.

انواع

پروانه های بهشتی

هیولا
یک پروانه بهشتی

پروانه‌های کوتاکو دارای صورت انسانی و نیشی هستند که با آن قربانیان خود را دچار گیاه‌زدگی می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند پودری را از پوسته‌های خود آزاد کنند که باعث می‌شود هر کس با استنشاق آن احساس سبکی کند.

هزارپای بهشتی

هزارپاهای کوتاکو دارای صورت انسانی هستند و بسیار بزرگتر از یک هزارپای معمولی هستند.

واداتسومی

هیولا
واداتسومی

واداتسومی (Wadatsumi) هیولاهای بزرگی در زیر دریا هستند که از خروج هر چیزی از جزیره‌ی کوتاکو جلوگیری می‌کنند. آن‌ها بدنی شبیه به مارماهی دارند و همچنین شاخک‌هایی با صورت‌های تغییریافته و یک سر انسانی دارند.

سوشین

سوشین (Sōshin) هیولاهای درجه پایین هستند که به انسان‌هایی که وارد جزیره شده‌اند تجاوز می‌کنند، و به عنوان نگهبانانی در ایشو خدمت می‌کنند. آن‌ها از هوش پایینی برخوردارند اما در موارد نادر قادر به صحبت کردن هستند. آن‌ها در لانه‌ای در اعماق دره هوجو زندگی می‌کنند و از پا گذاشتن در هورای منع شده‌اند.

مونشین

هیولا
یک مونشین

مونشین (Mōnshin) نوع دیگری از هیولاهای نگهبانان درجه پایین هستند اما بسیار قوی‌تر از سوشین‌ها هستند.

دوشی

دوشی (Dōshi) هیولاهایی با یک درجه بالاتر هستند. بر خلاف سوشین و مونشین، دوشی‌ها دارای هوش هستند و بسیار قوی‌تر هستند. آن‌ها در هورای اقامت دارند و در آنجا به عنوان شاگردان و خدمتگزاران لرد تنسن با روش‌های تائو آموزش می‌بینند.

تنسن

تنسن‌ها (Tensen، به معنای: جاودانه‌های آسمانی) انسان‌های مصنوعی هستند که از انسان و تائوی گل ساخته شده‌اند. آن‌ها برترین موجودات کوتاکو هستند که بر تمام هیولاهای ساکن این جزیره حکومت می‌کنند. تائوی هر تنسن تا حد زیادی اصلاح شده است و فراتر از محدودیت‌های انسانی رفته است، به طوری که با خدایان قابل مقایسه است. آن‌ها از اکسیری به نام تان استفاده می‌کنند که باعث افزایش طول عمر آن‌ها شده است. آن‌ها همچنین می‌توانند بدن خود را از هر نوع آسیبی بازسازی کنند و همچنین دارای یک فرم دگرگونی معروف به کیشیکای هستند.

موارد دیگر

هیولاهای بانکو

پس از آمیختگی با ژو جین با بانکو، یک هیولای غول‌پیکر شبیه به بودا شکل گرفت. بدن این هیولاها از پوشش گیاهی ساخته شده و دارای بدن‌های نر یا ماده هستند. اگر این هیولاها با هر چیز زنده‌ای تماس پیدا کنند، تائوی قربانی را تخلیه می‌کنند و باعث می‌شوند تا بدن فرد دچار گیاه‌زدگی شود و بمیرد.

صفحات دیگر