ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تنسن

اشتراک‌گذاری

تنسن

Tensen

معنی

جاودانه آسمانی

توانایی‌ها

جاودانگی
بازسازی
تغییر جنسیت

خاستگاه

اولین نمایش

چپتر ۱۶

تنسن (Tensen - به معنی: جاودانه آسمانی) یک سنین با تسلط کامل بر پنج روش آموزشی جاودانگی در بالاترین سطح است. آن‌ها بر دوشی‌های پایین رده اقتدار دارند و وظیفه آموزش روش‌های تائو را بر عهده دارند.

تنها سنین‌هایی که عنوان تنسن را یدک می‌کشند، ریئن و هفت انسان مصنوعی هستند که از تائوی عروسکی ریئن متولد شده‌اند. قبل از این که چنین حقیقتی توسط گویی فا کشف شود، تصور می‌شد که این هفت تنسن محصول از ترکیب تائو و تائوی گل جوفوکو هستند.

بیولوژی

تنسن
تخمک گیاهی و مکانیسم دفاعی آن

تنسن‌ها شبیه به انسان‌ها ساخته شده‌اند و دارای ویژگی‌های تشریحی یکسانی هستند. از آنجایی که بدن آن‌ها گیاهی است، آن‌ها دارای یک تخمک گیاهی هستند که در داخل تاندن (tanden، حوالی ناف) آن‌ها قرار گرفته است و تا حدودی شبیه قلب‌شان عمل می‌کند. این تخمک در صورت قرار گرفتن در معرض حمله‌ی مستقیم از خود واکنش تدافعی نشان می‌دهد و سلاح وارد شده را به بیرون می‌راند و یا با پیچک‌هایی به مهاجم حمله می‌کند. ژو جین نشان داده است که تا زمانی که تخمک دست نخورده باقی بماند، یک تنسن می‌تواند حتی بدون بدن به زندگی و حرکت ادامه دهد. مشخص نیست که تنسن‌ها به غیر از تخمک دارای اندام‌های داخلی دیگری هستند یا خیر.

اگرچه تنسن‌ها هم امکان خونریزی دارند، اما هرچقدر هم که آسیب جدی ببینند، هیچ دردی را احساس نمی‌کنند، مگر اینکه این این آسیب ناشی از یک حمله عنصری تائو بر ضد عنصر خودشان باشد و به ویژه به سمت تاندن آن‌ها انجام شده باشد. همچنین تنسن‌ها قادر به تولید مثل نیستند و به طور مصنوعی متولد می‌شوند. آن‌ها همانند یک انسان مراحل رشد طبیعی را پشت سر می‌گذارند و از نوزادی تا بزرگسالی را طی می‌کنند، با این حال سرعت رشد آن‌ها کند است و پس از قرن‌ها همچنان جوانی خود را حفظ می‌کنند. تنسن‌ها قادر به خوردن و آشامیدن هستند (اگرچه معلوم نیست که آیا نیازی به این کار داشته باشند) اما عمدا تان مصرف می‌کنند.

هر زمان که آن‌ها احساس هیجان یا عصبانیت کنند، صلبیه چشم‌شان تیره می‌شود. این مورد در مورد گویی فا منحصر به فرد است و صلبیه‌ی او به طور دائم تیره رنگ است.

توانایی و قدرت‌ها

تائو

پس از مصرف اکسیری موسوم به تان، ذخایر تائوی هر تنسن افزایش می‌یابد و او قادر به استفاده مداوم از آن خواهد بود. با سال‌ها آموزش، تائوی هر تنسن تا حد زیادی اصلاح شده و فراتر از محدودیت‌های انسانی رفته است و حالتی خداگونه به خود گرفته است.

بازسازی

تنسن‌ها که از تائوی گل متولد شده‌اند که دارای قدرت بازسازی بدن است. آن‌ها می‌توانند هر آسیبی را که هر چقدر هم که شدید باشد مانند بریده شدن کامل اندام‌ها التیام بخشند و حتی می‌توانند سر خود را به طور کامل دوباره رشد دهند.

یین-یانگ

در حالی که همه موجودات به طور معمول دارای یین یا یانگ هستند، تنسن‌ها دارای هر دوی این انرژی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تائوی خود را به شدت تقویت کنند.

دگرگونی کیشیکای

تنسن‌ها می‌توانند وارد یک دگرگونی هیولایی معروف به کیشیکای (Kishikai - به معنی: رهایی جسد شیطانی) شوند. این دگرگونی به عنوان آخرین راه‌حل برای تنسن‌ها عمل می‌کند و هر زمان که آن‌ها با حریفی قدرتمند روبرو شوند، برای غلبه بر آن وارد این فرم می‌شوند. اگر بدن یک تنسن آسیب زیادی را تحمل کند، ذهن او ناپایدار می‌شود و کنترل خود را از دست می‌دهد و متحول می‌شود. ظاهر فرم کیشیکای در هر تنسن متفاوت است، اما به طور کلی  بدن آن‌ها با ترکیبی از فرم‌های یین و یانگ (به استثنای می و ریئن) همراه است. فرم کیشیکای با خطراتی نیز همراه است و یک تنسن در عرض نیم ساعت مقدار زیادی از تائو را مصرف می‌کند که پس از اتمام آن به شدت ضعیف می‌شود و برای بهبودی آن به زمان نیاز دارند.

تنسن‌ها

صفحات دیگر