بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تناکت

اشتراک‌گذاری

تناکت

Tenakth

تناکت - هورایزن

حکومت

ناشناخته

قلمرو

سرزمین طایفه، غرب ممنوعه

گروه‌ها

طایفه آسمان
طایفه صحرا
طایفه دشت
شورشیان رگالا

رهبر

هکارو (رئیس)
ریگالا (رهبر شورشیان)

تناکت (Tenakth) یک قبیله انسانی در مجموعه هورایزن است. آن‌ها ساکن سرزمین‌های طایفه (Clan Lands) واقع در جنوب ساندوم هستند، اما همچنین به عنوان قدرت حاکم در غرب ممنوعه شناخته می‌شوند. کارجا آن‌ها را به خاطر مهاجمان و غارتگرانش می‌شناسد، و آن‌ها همچنین برای پرخاشگری و بی‌رحمی‌شان مشهور هستند.

تاریخچه

اطلاعات بسیار اندکی در مورد قبیله تناکت وجود دارد. تناکت زمانی به در دوره سلطنت پادشاه خورشید نهم یعنی رنان به قلمروی ساندوم حمله کرد. کارجا موفق به شکست آن‌ها شد، اگرچه تناکت قادر شد به طور هولناک و دائمی رنان را بدنما کند.

در حین حملات سرخ، تناکت با نیروهای کارجا در غرب ممنوعه مقابله کرد. قبیله‌های متخاصم اختلافات خود را کنار گذاشتند و متحد شدند تا کارجا را دفع کنند، که این موضوع حداقل منجر به یک پیروزی قاطع برای تناک شد.

فرهنگ و جامعه

تناکت برای فرهنگ جنگجویانه قوی‌اش شناخته می‌شود.

جامعه تناکت در سه طایفه اصلی به نام طایفه آسمان، طایفه صحرا و طایفه دشت، و همچنین یک گروه جدا شده به نام شورشیان رگالا تشکیل شده است، و قلمروشان نیز با نام سرزمین‌های طایفه شناخته می‌شود. این منطقه دچار جنگی دائمی میان جناح‌های تناکت است.

اهالی تناکت بر این باورند که قوی از ضعف می‌گیرد. بنابراین به نظر می‌رسد که آن‌ها به قدرت بیش از همه چیز اهمیت می‌دهند حتی اگر با خشونت همراه باشد. آن‌ها به خاطر بی‌رحم و تهاجمی بودن شناخته شده‌اند و اغلب به جای تبادل کردن چیزی را که لازم دارند می‌گیرند. روش‌های آن‌ها برای به دست آوردن غذا و منابع ناشناخته است، هرچند که یورش احتمالا یک روش معمول است.

شایعاتی در میان قبیله‌های دیگر وجود دارد که تناکت آدمخوار است (هرچند این صفت نادرست زمانی به نورا هم نسبت داده شده است). با این حال این خیلی هم بی‌اساس نیستند؛ اهالی تناکت معتقد هستند که اگر خون آن‌ها توسط دیگری پس نوشیده شود، پس از مرگ داستان‌ها و دستاوردهای آن‌ها زنده خواهد ماند.

صفحات دیگر