ویکی هری پاتر

گلرت گریندل‌والد

اشتراک‌گذاری

گلرت گریندل‌والد

Gellert Grindelwald

گلرت گریندل‌والد - هری پاتر

تولد

بین تابستان ۱۸۸۲ و تابستان ۱۸۸۳

مرگ

مارچ ۱۹۸۸ (سن حدود ۱۱۵)

وضعیت خونی

نژاد

انسان (پیشگو)

جنسیت

مذکر

چوب جادو

چوبدستی ناشناخته
الدر، موی دم تسترال

پاترونوس

غیر مادی

وفاداری

اتحاد
موسسه دارمسترنگ (قبلا)

گلرت گریندل‌والد (Gellert Grindelwald) جادوگری متولد سال ۱۸۸۳ بود که به عنوان یکی از قدرتمندترین و خطرناک‌ترین جادوگران تاریک در تمام دوران،  پس از لرد ولدمورت شناخته می‌شود. او در میان بزرگترین جادوگران زندگی کرده است و اغلب او را سومین جادوگر قدرتمند تاریخ می‌دانند به طوری که تنها تام ریدل و آلبوس دامبلدور از او برتر هستند. گریندل‌والد دانشجوی موسسه دارمسترنگ بود که به دلیل آزمایش‌های پیچیده، تاریک و حملات نسبتا مرگبار به شاگردان اخراج شد.

او پس از ترک دارمسترنگ، رابطه‌ی خود را با آلبوس دامبلدور جوان تقویت کرد، و برنامه‌هایی را برای یافتن یادگاران مرگ و رهبری یک انقلاب جادوگری برای پایان دادن به پیمان بین‌المللی نهانی شروع کرد. هدف او ایجاد یک نظم سلسله مراتبی جهانی خیرخواهانه به رهبری جادوگران خردمند بود که بر ماگل‌ها تسلط داشت.  گریندل‌والد در هفده سالگی یک درگیری با برادر دامبلدور یعنی ابرفورث داشت که منجر به مرگ آریانا، خواهر دامبلدور شد و همین موضوع باعث از هم پاشیدن مشارکتش با آلبوس شد. او انگلیس را ترک کرد و بعدها چوبدستی الدر را از مایکی گرگوروویچ ربود و سپس طرح انقلابی که او و دامبلدور کشیده بودند را به تنهایی پیش برد.

گریندل‌والد شخصیتی پیچیده، ایده‌آل‌گرا و با استعداد بود که برای رسیدن به اهدافش حاضر به تحمل هر بهایی بود. او و پیروانش که طی عملیاتی انقلابی خارج از قانون فعالیت می‌کردند، مرتکب جنایات متعددی از جمله چندین قتل شدند. گریندل‌والد در نهایت با اقداماتی خشونت‌آمیز در ایالات متحده و اروپا، یک پایگاه قدرت را در قلعه نورمنگارد در اتریش ایجاد کرد. او در سال ۱۹۴۵ و در اوج قدرت یک دوئل افسانه‌ای را با دامبلدور انجام داد و در آن شکست خورد. به دنبال این اتفاق او ده‌ها سال را در قلعه خودش زندانی شد و در سال ۱۹۹۸، وقتی حاضر نشد که موقعیت چوبدستی الدر را فاش کند، توسط لرد ولدمورت در آنجا كشته شد.