ویکی هری پاتر

پیتر پتی‌گرو

اشتراک‌گذاری

پیتر پتی‌گرو

Peter Pettigrew

پیتر پتی‌گرو - هری پاتر

تولد

بین ۱ سپتامبر ۱۹۵۹ و ۳۱ آگوست ۱۹۶۰

مرگ

اواخر مارچ ۱۹۹۸ (۳۷-۳۸ سالگی)
عمارت مالفوی، ویلتشر، انگلستان

وضعیت خونی

دورگه یا خون-خالص

ملیت

بریتانیایی یا ایرلندی

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

اعضای خانواده

خانم پتیگرو (مادر)
انید پتیگرو (خویشاوند احتمالی)

انیماگوس

موش خاکستری (ثبت نشده)

چوب جادو

سرخدار، پر ققنوس (موقتی)
بلوط، قلب اژدها

پاترونوس

هیچ

دسته

گریفیندور

وفاداری

خانواده پتیگرو
خانواده ویزلی (قبلا)
مدرسه هاگوارتز (قبلا)
لرد ولدمورت
آر (قبلا)

پیتر پتی‌گرو (Peter Pettigrew) که اغلب با نام ورمتیل یا اسکبرز شناخته می‌شود، یک جادوگر و فرزند آقا و خانم پتی‌گرو بود. او از سال ۱۹۷۱ به مدرسه جادوگری هاگوارتز پیوست و كلاه مرتب‌سازی با صرف بیش از پنج دقیقه او را در گروه گریفندور دسته‌بندی کرد که از همین رو او یک هتستال است. او در طی سال‌هایی که در هاگوارتز بود به یکی از غارتگران تبدیل شد. او با سیریوس بلک، جیمز پاتر و ریموس لوپین دوست صمیمی شد و آن‌ها با هم نقشه غارتگر را ساختند.

در طول جنگ جادوگری اول، پیتر عضوی از محفل ققنوس بود اما وقتی مجبور شد به لرد ولدمورت ملحق شود، تبدیل به یک جاسوس شد. او به جیمز پاتر و همسرش لیلی و همین طور پسرش هری خیانت کرد. پس از سقوط ولدمورت، پتی‌گرو مرگ خود را جعل کرد و یک پاپوش را برای سیریوس درست کرد که او متهم به خیانت به جیمز و لیلی و همچنین قتل پتی‌گرو و دوازده ماگل-زاده شد.

پیتر دوازده سال در فرم انیگاموس خود و به عنوان موش خانگی خانواده ویزلی یعنی اسکبرز زندگی کرد. با این حال در سال ۱۹۹۴ هویت او توسط سیریوس و ریموس فاش شد و پتی‌گرو که جایی برای رفتن نداشت، باری دیگر به سوی لرد ولدمورت در جنگل‌های آلبانی بازگشت و از او طلب محافظت کرد.

پتی‌گرو نقشی اساسی را در تولد دوباره ولدمورت بازی کرد و در طول جنگ جادوگری دوم به خدمت کردن به او ادامه داد. در بهار سال ۱۹۹۸ و در جریان درگیری در عمارت مالفوی، او در هنگام خفه کردن هری برای لحظه‌ای دچار یک ترحم نادر شد. دست نقره‌ای كه توسط لرد ولدمورت به پتی‌گرو داده شده بود، این ترحم و تردید را به عنوان یک ضعف و یا بی‌وفایی قلمداد كرد و او را تا حد مرگ خفه كرد. از این رو او با وجود خدشه‌دار بودن شهرتش، جان هری را نجات داد و برای خیانت گذشته‌اش رستگاری یافت.

صفحات دیگر