ویکی هری پاتر

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هیپوگریف

اشتراک‌گذاری

هیپوگریف

Hippogriff

هیپوگریف - هری پاتر

مرتبط با

گریفین

بومی

اروپا

مرگ و میر

فانی

خصوصیات

نیمه‌ی جلویی شبیه به عقاب غول‌پیکر
نیمه‌ی عقبی شبیه به اسب
قابلیت پرواز
گوشتخوار

طبقه‌بندی وزارت جادو

جانور
XXX

هیپوگریف (Hippogriff) جانوری جادویی با پاهای جلویی، بال‌ها و سر یک عقاب غول پیکر و بدن، پاهای عقب و دم یک اسب بود. این موجود بسیار شبیه یک موجود جادویی دیگر به نام گریفین است که بخش پشت آن به جای اسب، شیر است.

پرورش هیپوگریف‌های فانتزی یک حرفه‌ي جادوگری بود و پرورش‌دهندگان شناخته‌شده‌ای هم از جمله مادر نیوت اسکمندر داشته است. گاهی اوقات تصاویر هیپوگریف‌های فانتزی بر روی تقویم‌ها قرار می‌گرفتند.

هیپوگریف یکی از اشکال نادر ممکن از افسون پاترونوس بوده است.

شرح

ظاهر

هیپوگریف‌ها دارای بدن، پاهای عقب و دمی شبیه اسب داشتند، اما پاهای جلو، بال‌ها و سرشان مثل یک عقاب غول‌پیکر بود. آن‌ها دارای منقارهای فولادی و چشم‌های درشت و درخشان نارنجی بودند. چنگال‌های پاهای جلویی آن‌ها نیز نیم فوت طول داشت.

هیپوگریف‌ها در چندین رنگ مختلف از جمله: خاکستری، برنزی، سرخ مایل به صورتی، بلوطی درخشان، و سیاه جوهری دیده شده‌اند.

رفتار

هیپوگریف‌ها گوشتخوار بودند و تا زمانی که رام نشده بودند بسیار خطرناک بودند. آن‌ها فقط باید توسط یک جادوگر آموزش دیده رام شوند. رژیم غذایی هیپوگریف عمدتا شامل حشرات، پرندگان و پستانداران کوچک مانند موش است. اگر این موارد به راحتی در دسترس نبود، گاهی اوقات آن‌ها برای یافتن کرم‌ها به زمین پنجه می‌زدند.

آن‌ها هنگام تولید مثل روی زمین لانه می‌ساختند و تنها یک تخم شکننده می‌گذاشتند. بچه‌ی آن‌ها معمولا در بیست و چهار ساعت از تخم خارج می‌شود. هیپوگریف‌های نوزاد قادر به پرواز به مدت یک هفته بودند، اما ماه‌ها طول می‌کشید تا آن‌قدر قوی شوند که بتوانند والدین خود را در سفرهای طولانی همراهی کنند.

صفحات دیگر