ویکی هری پاتر

مینروا مک‌گونگال

اشتراک‌گذاری

مینروا مک‌گونگال

Minerva McGonagall

مینروا مک‌گونگال - هری پاتر

تولد

۴ اکتبر
بریتانیا، اسکاتلند

وضعیت خونی

دورگه

ملیت

اسکاتلندی

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

عنوان‌ها

پریفکت
هد گرل
مادام
پروفسور
رئیس تغییر شکل (قبلا)
رئیس گریفیندور (قبلا)
معاون مدیر (قبلا)
مدیر

خانواده

آقای هاگرید (پدر)
فریدولفا (مادر)
گراوپ (برادر ناتنی)
جیم همیلتون (از بستگان احتمالی)

انیماگوس

گربه ماده (ثبت شده)

چوب جادو

صنوبر، قلب اژدها

پاترونوس

گربه

پیشه

کارمند دپارتمان اجرای قوانین جادویی
پروفسور تغییر شکل
رئیس دپارتمان تغییر شکل
رئیس گروه گریفیندور
معاون هاگوارتز
مدیر هاگوارتز

گروه

گریفیندور

وفاداری

خانواده مک‌گونگال
مدرسه هاگوارتز
وزارت جادوی بریتانیا (قبلا)
محفل ققنوس
آلبوس دامبلدور
ارتش دامبلدور

پروفسور مینروا مک‌گونگال (Minerva McGonagall) یک جادوگر دورگه اسکاتلندی و تنها دختر یک ماگل به نام رابرت مک‌گونگال و یک جادوگر به نام ایزوبل راس بود. او همچنین خواهر بزرگتر مالکوم و رابرت جنر است. مینروا در مدرسه جادوگری هاگوارتز تحصیل کرد و در گروه گریفیندور قرار گرفت، با این حال کلاه مرتب‌سازی برای تصمیم گرفتن در مورد این که او یک گریفیندور است یا ریونکلاو  پنج و نیم دقیقه زمان صرف کرد، که این موضوع باعث شد تا او یک هتستال شود. او در طول هفتمین سال تحصیلی خود به عنوان هد گرل منصوب شد.

مینروا پس از دوران تحصیل به مدت دو سال در وزارت جادو کار کرد و بعدا به هاگوارتز بازگشت و در آنجا رئیس گروه گریفیندور و استاد تغییر شکل شد. اگرچه او در طول جنگ جادوگری اول عضوی از محفل ققنوس نبود، اما با جاسوسی از مرگ خواران و آوردن اطلاعات مهم در مورد فعالیت‌هایشان، به مقاومت وزارت سحر و جادو کمک بسیاری کرد.

سرانجام مینروا به معاون مدیر و سپس مدیر هاگوارتز تبدیل شد. در سال ۱۹۹۵ او با دولورس امبریج، دادستان عالی هوگوارتز مخالفت کرد. همچنین او از سال ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۸ از دانشجویان در برابر الکتو و آمیکوس کارو محافظت کرد. مینروا به عنوان بخشی از جنبش مقاومت جدید محفل ققنوس، در چندین نبرد از هر دو جنگ جادوگری، از جمله نبرد برج ستاره‌شناسی و نبرد هاگوارتز شرکت کرد، و این دسته مقاومت را در برابر لرد ولدمورت رهبری کرد.

مینروا از جنگ جادوگری دوم جان سالم به در برد و کار خود را به عنوان مدیر مدرسه ادامه داد، و در زمان حضور آلبوس پاتر در هاگوارتز نیز این مقام را در اختیار داشت.