ویکی هری پاتر

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مدرسه جادوگری هاگوارتز

اشتراک‌گذاری

مدرسه جادوگری هاگوارتز

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

مدرسه جادوگری هاگوارتز - هری پاتر

مکان

قلعه هاگوارتز، هایلندز، اسکاتلند، بریتانیا

شعار

هرگز یک اژدهای خوابیده را غلغلکندهید

ساکنان همیشگی

شاگردان هاگوارتز
کارکنان هاگوارتز
ارواح هاگوارتز
پیوز

وابسته به

وزارت جادوی بریتانیا
کنفدراسیون بین‌المللی جادوگران

مدرسه جادوگری هاگوارتز (Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry) مدرسه‌ای در بریتانیا و واقع در اسکاتلند است. این مدرسه شاگردان جادوگر را از بریتانیا و ایرلند برای نام‌نویسی پذیرش می‌کند. بودجه مدرسه هاگوارتز توسط وزارت جادو تامین می‌شود.

مکان دقیق این مدرسه هرگز کشف نشده است زیرا به طور جادویی از دید پنهان شده است. از نگاه ماگل‌ها این مدرسه یک قلعه قدیمی و متروکه به نظر می‌رسد. از بیشتر مدارس جادوگری محافظت می‌شود تا روش‌های تدریس آن‌ها افشا نشود و همچنین دانش‌آموزان و خود مدارس در برابر آسیب‌ها حفظ شوند.

هاگوارتز در حدود قرن ۱۰ تاسیس شده است و یکی از بهترین موسسات جادویی در جهان جادوگری محسوب می‌شود، اگرچه مدارس برجسته دیگری وجود دارند، مانند آکادمی جادوی بوباتنز در فرانسه، موسسه دورمسترانگ در شمال اروپا، و مدرسه جادوگری ایلورمورنی در ایالات متحده. بچه‌هایی که توانایی‌های جادویی دارند از بدو تولد در هاگوارتز ثبت نام می‌شوند و وقتی به سن یازده سالگی می‌رسند پذیرش آن‌ها توسط یک سرویس پست جغد تایید می‌شود. با این حال اگر بچه‌ای یک ماگل-زاده باشد، یکی از کارکنان مدرسه به دیدار بچه و خانواده او می‌رود تا میراث جادویی او را به آن‌ها اطلاع دهد.

شعار این مدرسه "Draco Dormiens Nunquam Titillandus" است که ترجمه آن به این شرح است: «هرگز یک اژدهای خوابیده را غلغلک ندهید».

شرح

مدرسه هاگوارتز جایی در ارتفاعات اسکاتلند واقع شده است. این مدرسه شامل قلعه‌ی بزرگ هاگوارتز و محوطه وسیع اطراف آن است که در برگیرنده یک دریاچه (دریاچه سیاه)، یک جنگل بزرگ و انبوه (جنگل ممنوعه)، چندین گلخانه و سایر ساختمان‌های فرعی، و یک زمین بزرگ کوییدیچ است. در یکی از برج‌های قلعه یک اقامتگاه مخصوص جغدها وجود دارد که در آن تمام جغدهای متعلق به مدرسه و دانش آموزان نگهداری می‌شود.

این قلعه بر روی صخره‌هایی عظیم بر فراز دریاچه سیاه قرار گرفته است. سه برج بلند آن شامل برج‌های ستاره‌شناسی، ریونکلاو و گریفیندور است. ۱۴۲ پلکان این قلعه قادر به تغییر موقعیت هستند و در مجموع این قلعه به خاطر به روزرسانی‌های فراوان و تغییر چیدمان در طول سال‌های فعالیت خود شناخته شده است. گفتنی است که برخی از اتاق‌های مدرسه تمایل به «حرکت در اطراف» دارند، همان طور که این موضوع در مورد پلکان بزرگ قلعه صادق است. آلبوس دامبلدور متذکر شده است که حتی او از همه اسرار هاگوارتز اطلاع ندارد. این قلعه از قرن ها قبل وجود داشته و در نتیجه جادوی باستانی زیادی را با خود حمل می‌کند.

افسون‌ها و جادوهای زیادی در داخل و اطراف هاگوارتز وجود دارد تا دیده شدن آن توسط ماگل‌ها غیرممکن شود، و از این رو آن‌ها تنها ویرانه‌ها و چندین هشدار خطر را مشاهده می‌کنند. جادوگران در محوطه هاگوارتز قادر به استفاده از پدیداری یا ناپدیداری نیستند، مگر این که مدیر مدرسه این امکان را فراهم کند. برق و دستگاه‌های الکترونیکی در هاگوارتز یافت نمی‌شود. رادیوها یکی از وسایلی هستند که در هاگوارتز وجود دارند اما نیروی آن به جای الکتریسیته از جادو تامین می‌شود.

گروه‌های هاگوارتز

نام بنیان‌گذار نشان توصیف شده
گریفیندور گودریک گریفیندور شیر شجاعت، دلاوری، نیرو بخشی، جوانمردی
هافلپاف هلگا هافلپاف گورکن وفاداری، صبر، سخت‌کوشی، منصف، صداقت و تحمل
ریونکلاو روونا ریونکلاو عقاب هوشمندی، ذکاوت، زیرکی، خلاقیت و خرد
اسلیترین سالازار اسلیترین مار جاه‌طلبی، رهبری، حیله‌گری، عزم راسخ
صفحات دیگر