ویکی هری پاتر

لیلی جی. پاتر

اشتراک‌گذاری

لیلی جی. پاتر

Lily J. Potter

لیلی جی. پاتر - هری پاتر

تولد

۳۰ ژانویه ۱۹۶۰
کوکورث، میدلندز، انگلستان، بریتانیا

مرگ

۳۱ اکتبر ۱۹۸۱ (۲۱ سالگی)
گودریک هالو، وست کانتری، انگلستان

وضعیت خونی

عنوان

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

خانواده

پتونیا دورسلی (خواهر)
جیمز پاتر اول (همسر)
هری پاتر (پسر)
جیمز پاتر دوم (نوه)
آلبوس پاتر (نوه)
لیلی پاتر (نوه)

رابطه عاشقانه

انیماگوس

گوزن (ثبت نشده)

چوبدستی

چوب بید، هسته نامشخص

پاترونوس

گوزن ماده

گروه مدرسه

گریفیندور

وفاداری

خانواده پاتر
خانواده ایوانز
محفل ققنوس
مدرسه هاگوارت

لیلی جی. پاتر (Lily J. Potter - تولد با نام خانوادگی ایوانز) یک جادوگر انگلیسی ماگل-زاده و دختر کوچکتر آقا و خانم ایوانز و خواهر پتونیا ایوانز بود. پس از آن که در دوران کودکی سوروس اسنیپ او را به عنوان یک جادوگر شناسایی کرد، او از همان زمان از ماهیت جادویی خود آگاه شد. لیلی از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۸ در مدرسه جادوگری هاگوارتز تحصیل کرد و در گروه گریفیندور طبقه‌بندی شد. و یکی از اعضای اسلاگ کلاب شد. او در طول هفتمین سال تحصیلش، به عنوان هد گرل منصوب شد و با جیمز پاتر آشنا شد.

لیلی پس از فارغ‌التحصیلی از هاگوارتز با جیمز ازدواج کرد و آن‌ها صاحب پسری به نام هری جیمز پاتر شدند، و سیریوس بلک را پدرخوانده او نامیدند. جیمز، لیلی و دوستانشان شامل سیریوس، ریموس لوپین، و پیتر پتی‌گرو در جنگ جادوگری اول به عنوان اعضای محفل ققنوس جنگیدند. او و همسرش سه بار در مقابل لرد ولدمورت ایستادند. با این حال پس از آن که لیلی و جیمز از یک پیشگویی در مورد ولدمورت و پسر نوزادشان آگاه شدند، مجبور شدند تا مخفی شوند. لیلی و جیمز در نهایت توسط یکی از دوستان نزدیک‌شان (پیتر پتی‌گرو) مورد خیانت قرار گرفتند.

در نتیجه‌ی این اتفاق، لیلی در سال ۱۹۸۱ به همراه همسرش، در حالی که از هری محافظت می‌کردند، به طرز فجیعی توسط ولدمورت در هالووین به قتل رسیدند.

لیلی بعدها برای مدت کوتاهی در ماه می سال ۱۹۹۸ از طریق سنگ رستاخیر احیا شد. پس از جنگ جادوگری دوم، هری اسم فرزندانش را به یاد عزیزان و دوستانش جیمز سیریوس، آلبوس سیوروس، و لیلی لونا پاتر گذاشت.

صفحات دیگر