بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

لتا لسترنج

اشتراک‌گذاری

لتا لسترنج

Leta Lestrange

لتا لسترنج - هری پاتر

تولد

بین تابستان ۱۸۹۶ و اواخر آپریل ۱۸۹۷

مرگ

اوایل سپتامبر ۱۹۲۷ (۳۰-۳۱ سالگی)
مقبره لسترنج، پاریس، فرانسه

وضعیت خونی

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

بوگارت

برادر ناتنی‌اش کوروس لسترنج

پیشه

کارمند دپارتمان اجرای قوانین جادویی
دستیار تورکویل تراورس

گروه مدرسه

اسلیترین

وفاداری

خانواده لسترنج
خانواده اسکمندر
مدرسه هاگوارتز
وزارت جادوی بریتانیا

لتا لسترنج (Leta Lestrange) یک جادوگر خون-خالص انگلیسی و فرانسوی است که حوالی سال ۱۸۹۶ در خانواده لسترنج متولد شد. او از سنین کودکی نسبت به اصل و نسب ناپایدار خانوادگی خود پریشان بود و ناخواسته باعث مرگ برادر نوزادش کوروس لسترینج شد.

او بین سال‌های ۱۹۰۸ تا ۱۹۱۵ در مدرسه جادوگری هاگوارتز تحصیل کرد و در گروه اسلیترین قرار گرفت، و اغلب در آنجا مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت. در زمان حضورش در مدرسه رابطه نزدیکی با نیوتن اسکمندر پیدا کرد، اما وقتی او با استفاده از یک جانور جاروی باعث ایجاد مشکلی شد که نیوت به خاطر آن سرزنش و اخراج شد، راه این دو از هم جدا شد.

لتا در دوران بزرگسالی عزم خود را جزم کرد تا فردی مسئولیت‌پذیر باشد و به عنوان عضوی سازنده و قابل تقدیر در اداره جرای قانون جادویی فعالیت کرد. او در سال ۱۹۲۷ نامزد برادر بزرگتر نیوت یعنی تیزیوس شد. در این سال، او هنگام برگزاری یک صف‌آرایی که توسط گلرت گریندل‌والد در پاریس برگزار می‌شد، خودش را قربانی کرد تا با یک جادوی قدرتمند گریندل‌والد را منحرف کند و قلیان-اسکلتی او را نابود کند. سپس شعله‌های آتش گریندل‌والد لتا را فرا گرفت و او را سوزاند. مرگ لتا به نیوت الهام داد تا بی‌پرده وارد جنگ علیه تروریستی شود که منجر به مرگ لتا شده بود.

صفحات دیگر