بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سکتومسمپرا

اشتراک‌گذاری

سکتومسمپرا

Sectumsempra

سکتومسمپرا - هری پاتر

حرکت دست

برش

نور

سفید

تاثیر

پارگی هدف

سکتومسمپرا (Sectumsempra) نفرینی بود که توسط پروفسور سوروس اسنیپ اختراع شد. این افسون هدف را دچار پارگی و خونریزی شدید می‌کند. اسنیپ این نفرین را وقتی دانش‌آموز هاگوارتز بود با هدف استفاده از آن علیه دشمنانش، احتمالا غارتگران ایجاد کرد و به یکی از تخصص‌های او تبدیل شد.

طبیعت

سکتومسمپرا یک نفرین نسبتا خطرناک که وقتی به زبان می‌آید اثرش معادل یک شمشیر نامرئی است. از آن برای بریدن قربانی از فاصله دور استفاده می‌شود که منجر به زخم های عمیق می‌شود. این برش به دنبال حرکت چوبدستی کاربر رخ می‌دهد. با توجه به عمق بریدگی، قربانیان این نفرین در صورت عدم درمان به موقع در معرض خطر مرگ ناشی از خونریزی قرار می‌گیرند.

محدودیت‌ها

اثرات این نفرین مسیر حرکات چوبدستی کاربر را دنبال می‌کند، بنابراین اگر کاربر در حرکت خود بلغزد، می‌تواند ناخواسته هدف دیگری را برش دهد، مانند حادثه‌ای که طی آن اسنیپ به‌طور تصادفی گوش چپ جورج ویزلی را قطع کرد.

در حالی که این نفرین می‌تواند حتی به مرده‌هایی مثل اینفری هم آسیب برساند، اما چنین اهدافی چون احساس و خون خود را از دست داده بودند عمدتا برایشان بی‌اثر بود.

مقابله و درمان

سکتومسمپرا
اسنیپ با استفاده از وولنرا ساننتور آسیبی وارده از نفرین را التیام می‌دهد

زخم‌های جزئی ناشی از این نفرین را می‌توان با افسون وولنرا ساننتور درمان کرد که جریان خون را آسان می‌کند و باعث گره خوردن زخم‌ها می‌شود. با این حال قربانی همچنان نیاز به درمان پزشکی دارد.

اگرچه طلسم شفابخش مذکور ممکن است زخم‌ها را التیام بخشد و همین طور اعمال گیاه دیتانی ممکن است از ایجاد جای زخم جلوگیری کند، اما اگر قسمتی از بدن توسط این نفرین جدا شده باشد، نمی‌تواند دوباره رشد کند (ویژگی اثرات دائمی جادوی تاریک).

صفحات دیگر