ویکی هری پاتر

سوروس اسنیپ

اشتراک‌گذاری

سوروس اسنیپ

Severus Snape

سوروس اسنیپ - هری پاتر

تولد

۹ ژانویه ۱۹۶۰
بریتانیا، انگلستان، میدلندز، کوکورث، اسپینرز اند

وضعیت خونی

ملیت

انگلیسی

لقب‌ها

شاهزاده دورگه
استاد معجون‌ها

عنوان‌ها

پروفسور
رئیس گروه اسلیترین (قبلا)
مدیر ارشد (قبلا)

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

رابطه عاشقانه

لیلی ایوانز (بی‌پاسخ)

پاترونوس

گوزن

پیشه

استاد معجون‌ها در هاگوارتز
رئیس گروه اسلیترین
پروفسور دفاع در برابر هنرهای تاریک د رهاگوارتز
مدیر ارشد هاگوارتز

گروه

اسلیترین

سوروس اسنیپ (Severus Snape) یک جادوگر دورگه انگلیسی متولد ۹ ژانویه ۱۹۶۰ بود. او به عنوان استاد معجون‌ها (۱۹۸۱-۱۹۹۶)، رئیس گروه اسلیترین (۱۹۸۱-۱۹۹۷)، استاد دفاع علیه هنرهای تاریک (۱۹۹۶-۱۹۹۷)، و مدیر ارشد مدرسه جادوگری هاگوارتز (۱۹۹۷-۱۹۹۸) فعالیت کرد و همچنین عضوی از محفل ققنوس و یک مرگ خوار بود. زندگی دوجانبه او نقش بسیار مهمی در هر دو جنگ جادوگری در برابر ولدمورت داشت. سوروس تنها فرزند یک ماگل به نام توبیاس اسنیپ و یک جادوگر به نام آیلین اسنیپ است. او در خیابان اسپینرز اند بزرگ شد که در نزدیکی خانه خانواده ایوانز بود، اما منطقه‌ی فقیرتری بود. او در سن نه سالگی با لیلی و پتونیا اوانز آشنا شد و عاشق لیلی شد.

سوروس در سال ۱۹۷۱ به همراه لیلی به هاگوارتز رفت و در دسته اسلیترین قرار گرفت، با این حال لیلی در دسته رقیب قرار گرفت. سوروس خیلی زود به دشمن جیمز پاتر و سیریوس بلک تبدیل شد و به طور مرتب قربانی قلدری‌های آن‌ها می‌شد. همین موضوع باعث شد تا بعدها او در مقام استادی نسبت به پسر جیمز یعنی هری پاتر کج خلق شود. اسنپ​​ زمانی که جوان بود علاقه زیادی به هنرهای تاریک پیدا کرد که این موضوع تمایل او برای گرفتن انتقام را بیشتر می‌کرد. اسنیپ همچنین با قلدرهای دسته اسلیترین نیز درگیری‌هایی داشت، کسانی که به خاطر خون-خالص‌شان خود را برتر می‌دانستند. این موضوع همچنین دوستی او با لیلی را که یک ماگل-زاده بود تحت فشار قرار داد تا این که سرانجام این دوستی در پنجمین سال تحصیل او شکسته شد. اسنیپ در تلاشی برای برگرداندن این رابطه و برای جلب نظر لیلی، به همراه گروهی از همرزمانش در اسلیترین به مرگ خوران پیوست.

سوروس احتمالا بخاطر استعدادی که در ساخت معجون داشت به عضویت باشگاه اسلاگ درآمد و زیر نظر هوریس اسلاگهورن فعالیت کرد.

مدتی پیش از آن که لیلی اوانز توسط لرد ولدمورت کشته شود، اسنپ تغییر موضع داد و در جنگ دوم جادوگران به عنوان عضوی از محفل ققنوس و یک مامور دوجانبه فعالیت کرد. اسنپ ​​با سختی زیاد مانع پی بردن لرد ولدمورت به وفاداری‌های او شد. علی‌رغم نظر مخالف بیشتر افراد از جمله هری در اعتماد کردن به اسنیپ، اما آلبوس دامبلدور به دلایلی که تا زمان مرگ هر دو حفظ شد، به اسنیپ اعتماد داشت. با وجود کشته شدن دامبلدور توسط اسنیپ اما این موضوع مشخص شد که آن‌ها برای این کار توافق کرده بودند. وقتی اسنیپ جان خود را از دست داد، مشخص شد که عشق شدید او به لیلی اوانز باعث شده بود تا او موضع خود را تغییر دهد و برای محافظت از لیلی در برابر لرد ولدمورت به جناح دامبلدور بپیوندد.

رابطه میان دامبلدور و اسنیپ حاوی نوعی وفاداری قوی و غیرمعمول بود، تا جایی که اسنپ بنا به درخواست دامبلدور قبول کرد تا او را بکشد. اسنیپ قبل از مرگ دامبلدور قول داد كه از شاگردان هاگوارتز در برابر مرگ خوران محافظت كند. او بعدا در نبرد هاگوارتز شرکت کرد اما توسط لرد ولدمورت کشته شد؛ ولدمورت باور داشت که اسنیپ ارباب چوبدستی الدر است (یک چوب جادوی بسیار قدرتمند و یکی از یادگارهای مرگ که ولدمورت تمایل زیادی به آن داشت)، اما در حقیقت هری پاتر ارباب این چوب بود چرا که در شب مرگ دامبلدور، دراکو مالفوی در بالای برج ستاره‌شناسی اقدام به خلع سلاح کردن دامبلدور کرد، و سپس هری در کاخ مالفوی اقدام به خلع سلاح دراکو کرد.

پس از مرگ اسنیپ، علی‌رغم اختلافاتی که هری پاتر با او داشت اما هری اطمینان حاصل کرد که تصویر اسنیپ در هاگوارتز باقی بماند و از او به عنوان یک قهرمان تجلیل شود. علاوه بر این، هری بعدا به افتخار دامبلدور و سوروس نام پسر دوم خود را آلبوس سوروس نامید، و این دو پس از نبرد هاگوارتز الهام‌بخش زندگی هری شدند. همچنین هری اعتراف کرد که پسرش آلبوس در صورت تمایل می‌تواند در مدرسه هاگوارتز به گروه سوروس یعنی اسلیترین بپیوندد.

صفحات دیگر