ویکی هری پاتر

ریموس لوپین

اشتراک‌گذاری

ریموس لوپین

Remus John Lupin

ریموس لوپین - هری پاتر

تولد

۱۰ مارس ۱۹۶۰

مرگ

۲ می ۱۹۹۸ (۳۸ سالگی)
قلعه هاگوارتز، هایلندز، اسکاتلند، بریتانیا

وضعیت خونی

ملیت

بریتانیایی یا ایرلندی

عنوان

پریفکت
پروفسور

نژاد

گرگینه(قبلا انسان)

جنسیت

مذکر

خانواده

لیال لوپین (پدر)
هوپ لوپین (مادر)
نیمفدورا تونکس (همسر)
ادوارد لوپین (پسر)

رابطه عاشقانه

نیمفدورا توکنس

بوگارت

ماه کامل

چوب جادو

سرو، موی تک‌شاخ

پاترونوس

گرگ

پیشه

پروفسور دفاع در برابر هنرهای تاریک

گروه

گریفیندور

وفاداری

خانواده لوپین
خانواده هاول
خانواده تونکس
خانواده پاتر
مدرسه هاگوارتز
محفل ققنوس

پروفسور ریموس جان لوپین (Remus John Lupin) که همچنین با عنوان مونی (Moony) شناخته می‌شود، یک جادوگر دورگه متولد ۱۰ مارس ۱۹۶۰ بود. او تنها پسر لیال و هوپ لوپین بود. ریموس در دوران کودکی توسط یک گرگینه به نام فنریر گریبک مورد حمله قرار گرفت که این حمله در واقع انتفام گریبک از لیال بود و ریموس را برای همیشه مبتلا به لایکنتروپی کرد. او از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۸ در مدرسه جادوگری هاگوارتز تحصیل کرد و در گروه گریفیندور قرار گرفت. لوپین در طول دوران تحصیلش یکی از غارتگران، و از بهترین دوستان سیریوس بلک، جیمز پاتر و پیتر پتی‌گرو بود. آن‌ها با هم نقشه غارتگر را ایجاد کردند.

پس از تحصیل در هاگوارتز، ریموس و دوستانش به محفل اول ققنوس پیوستند و در جنگ جادوگری اول مبارزه کردند. با این حال پتی‌گرو به به نفع لرد ولدمورت به جیمز و لیلی پاتر خیانت کرد. بنابراین ریموس با پایان یافتن جنگ اول جادوگران، دوستان نزدیک خود را به شکل‌های مختلفی از دست داد. از دست دادن دوستانش او را ویران کرد، اگرچه بعدا او و سیریوس بلک دوستی خود را از سر گرفتند.

ریموس در سال تحصیلی ۱۹۹۳-۱۹۹۴ در مدرسه هاگوارتز به عنوان استاد دفاع در برابر هنرهای تاریک به تدریس مشغول شد. از نظر دانش آموزان ریموس بهترین معلم در این زمینه بود. او همچنین استاد هری پاتر (پسر جیمز) بود و به او یاد داد که چگونه یک پاترونوس را جادو کند.  پس از آن که موضوع گرگینه بودن او توسط سوروس اسنیپ برای عموم افشا شد، ریموس استعفا داد.

او در جنگ دوم جادوگران باری دیگر علیه مرگ خواران جنگید و در طی این جنگ دوستش سیریوس را از دست داد. در سال ۱۹۹۷، ریموس با یکی از اعضای محفل یعنی نیمفدورا تونکس ازدواج کرد و صاحب پسری به نام ادوارد ریموس لوپین شد. او در نبرد هاگوارتز سال ۱۹۹۸ جنگید و در این مقطع همسرش توسط بلاتریکس لسترنج به قتل رسید. در نیمه اول همان نبرد، ریموس نیز توسط یک مرگ خوار به نام آنتونین دولوهوف به قتل رسید. انتقام مرگ او توسط فیلیوس فلیتویک گرفته شد.

در سال ۱۹۹۸، ریموس برای مدت کوتاهی به همراه جیمز پاتر، لیلی پاتر، و سیریوس بلک از طریق سنگ رستاخیز دوباره احیا شد. به دنبال مرگ او، پسر ریموس توسط آندرومدا تونکس و هری پاتر بزرگ شد.