ویکی هری پاتر

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

روبیوس هاگرید

اشتراک‌گذاری

روبیوس هاگرید

Rubeus Hagrid

روبیوس هاگرید - هری پاتر

تولد

۶ دسامبر ۱۹۲۸
بریتانیا، انگلستان، لندن، وست کانتی، جنگل دین

وضعیت خونی

دورگه نیمه-غول

ملیت

انگلیسی

نژاد

نیمه-انسان/نیمه-غول

جنسیت

مذکر

خانواده

آقای هاگرید (پدر)
فریدولفا (مادر)
گراوپ (برادر ناتنی)
جیم همیلتون (از بستگان احتمالی)

انیماگوس

سگ سیاه (ثبت نشده)

چوب جادو

بلوط، هسته ناشناخته

پاترونوس

هیچ

پیشه

نگهبان در مدرسه هاگوارتز
پروفسور مراقبت از موجودات جادویی

گروه

گریفیندور

پروفسور روبیوس هاگرید (Rubeus Hagrid) یک جادوگر نیمه غول، متولد ۶ دسامبر ۱۹۲۸ بود. او پسر آقای هاگرید و یک غول به نام فریدولفا، و برادر ناتنی گراوپ است.

هاگرید در سال ۱۹۴۰ به مدرسه جادوگری هاگوارتز پیوست و در گروه گریفیندور قرار گرفت. او در سال سوم تحصیلش، به خاطر پاپوشی توسط تام ریدل به جرم باز کردن تالار اسرار و استفاده از حیوان خانگی‌اش آکرومانتولا و حمله به چند شاگرد ماگل-زاده که در نهایت منجر به کشته شدن یکی از آن‌ها شد، متهم شد. گرچه چوب جادوی هاگرید شکسته شد و او اخراج شد، اما او به عنوان یک نگهبان در هاگوارتز آموزش دید و به درخواست آلبوس دامبلدور اجازه پیدا کرد تا در محوطه مدرسه زندگی کند.

در سال ۱۹۹۱، هاگرید وظیفه پیدا کرد تا هری پاتر را به دنیای جادوگری معرفی کند. در سال ۱۹۹۳، پس از بازنشستگی پروفسور سیلوانوس کتلبورن، هاگرید پست مراقبت از موجودات جادویی را بر عهده گرفت. او به عنوان عضوی از محفل اولیه و محفل بازیابی شده ققنوس در چندین نبرد از جنگ‌های جادوگری اول و دوم، از جمله نبرد هاگوارتز در سال ۱۹۹۸ شرکت کرد. هاگرید در سال ۲۰۱۷ همچنان فعال بود و ظاهرا به تدریس و انجام وظایف نگهبانی خود در هاگوارتز مشغول بود، و زمانی که پسر هری یعنی آلبوس سوروس به این مدرسه پیوست، از او برای صرف چای دعوت کرد.

صفحات دیگر