ویکی هری پاتر

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جیکوب کوالسکی

اشتراک‌گذاری

جیکوب کوالسکی

Jacob Kowalski

جیکوب کوالسکی - هری پاتر

تولد

بین ۶ دسامبر ۱۸۹۹ و ۵ دسابمر ۱۹۰۰
لهستان

وضعیت خونی

غیر-جادوگر

ملیت

آمریکایی

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

رابطه عاشقانه

میلدرد (نامزد سابق)
کویینی گلدستین

پیشه

سرباز در نیروهای اعزامی یو.اس. (قبلا)
کارکن کارخانه کنسرو مورتون دیل (قبلا)
مالک نانوایی کوالسکی

وفاداری

خانواده کوالسکی
نیوت اسکمندر

جیکوب کوالسکی (Jacob Kowalski) یک غیر-جادوگر آمریکایی متولد-لهستان بود که در دهه ۱۹۲۰ در نیویورک زندگی می‌کرد. جیکوب در جنگ جهانی اول جنگید و در بازگشت به خانه‌ی خود در ایالات متحده مشغول کار در یک کارخانه شد، اما آرزو داشت که یک نانوا شود. او در ۵ دسامبر ۱۹۲۶ برای درخواست وام ۲۳۰۰ دلاری به بانک ملی استین رفت اما درخواست او رد شد.

او هنگام حضور در بانک با نیوت اسکمندر، یک جادوگر انگلیسی آشنا شد، کسی که برای یافتن و ثبت حیوانات جادویی به شهر نیویورک آمده بود. جیکوب از طریق نیوت در معرض دنیای جادویی قرار گرفت اما همان طور که قانون جادوگران اقتضا می‌کرد، خاطرات او پاک شد.

جیکوب بعدها صاحب یک نانوایی بسیار موفق شد، جایی که او در آن به طور ناخودآگاه از تجربیاتش با جانوران نیوت اسکمندر الهام گرفته بود و تامین مالی آنجا نیز از طریق نقره به دست آمده از تخم‌های اوکمی متعلق به اسکمندر فراهم می‌شد.

بعدا مشخص شد که اصلاح حافظه او به طور کامل انجام نشده و از این رو جیکوب به سوی کویینی بازگشت. گرچه این دو با هم خوشبخت بودند، اما کویینی با او موضع جیکوب در مورد ازدواج‌شان مخالف بود، چرا که جیکوب نمی‌خواست ازدواج آن‌ها باعث شکسته شدن قوانین جادویی توسط کویینی شود. از همین رو کویینی، جیکوب را جادو کرد تا او را وادار کند که با او نامزد شود، اما این موضوع پس از دیداری با نیوت اسکمندر برای جیکوب آشکار شد. او پس مشاجره‌ای با کویینی، به همراه اسکمندر به یک ماجراجویی دیگری رفت و سرانجام دوباره به سوی کویینی بازگشت، اما کویینی تحت تاثیر فلسفه گلرت گریندل‌والد قرار گرفته بود. در حالی که کویینی باور داشت که اهداف گریندل‌والد به آن‌ها اجازه می‌دهد که با هم باشند، اما جیکوب توسط گریندل‌والد رانده شد و او با اندوه شاهد پیوستن کویینی به این جادوگر تاریک بود. با این حال با خیانت کویینی به گریندل‌والد دوباره این دو به هم پیوستند و با هم ازدواج کردند.

صفحات دیگر