ویکی هری پاتر

جیمز پاتر

اشتراک‌گذاری

جیمز پاتر اول

James Potter I

جیمز پاتر - هری پاتر

تولد

۲۷ مارچ ۱۹۶۰
انگلستان، بریتانیا

مرگ

۳۱ اکتبر ۱۹۸۱ (۲۱ سالگی)
گودریک هالو، وست کانتری، انگلستان

وضعیت خونی

نام مستعار

Prongs

عنوان

چیسر (کوییدیچ)
هد بوی

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

خانواده

فلیمونت پاتر (پدر)
یوفمیا پاتر (مادر)
لیلی ایوانز (همسر)
هری پاتر (پسر)
جیمز پاتر دوم (نوه)
آلبوس پاتر (نوه)
لیلی پاتر (نوه)

انیماگوس

گوزن (ثبت نشده)

چوبدستی

چوب ماهون، هسته نامشخص

پاترونوس

گوزن

گروه مدرسه

گریفیندور

وفاداری

خانواده پاتر
خانواده ایوانز
محفل ققنوس
مدرسه هاگوارت

جیمز پاتر اول (James Potter I) یک جادوگر اصیل انگلیسی و تنها پسر فلیمونت و یوفمیا پاتر بود. او از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۸ در مدرسه جادوگری هاگوارتز تحصیل کرد و در گروه گریفیندور طبقه‌بندی شد. جیمز در زمان حضورش در هاگوارتز، با سه دانشجوی گریفیندور یعنی ریموس لوپین، سیریوس بلک و پیتر پتی‌گرو آشنا شد و آن‌ها به بهترین دوستان هم تبدیل شدند. او همچنین با سوروس اسنیت، دانش آموز گروه اسلیترین آشنا شد که این دو به رقبای سرسخت هم تبدیل شدند. او در طول هفتمین سال تحصیل خود، به عنوان هد بوی منصوب شد و با لیلی ایوانز آشنا شد.

جیمز پس از فارغ‌التحصیلی از هاگوارتز با لیلی ازدواج کرد و آن‌ها صاحب پسری به نام هری جیمز پاتر شدند، و سیریوس بلک را پدرخوانده او نامیدند. جیمز، لیلی و دوستانشان همه در جنگ جادوگری اول به عنوان اعضای محفل ققنوس جنگیدند. او و همسرش سه بار در مقابل لرد ولدمورت ایستادند. با این حال، جیمز و لیلی پس از آگاه شدن از پیشگویی که در مورد ولدمورت و پسر نوزادشان انجام شده بود، مجبور شدند تا مخفی شوند. جیمز و لیلی در نهایت توسط یکی از دوستان نزدیک‌شان (پیتر پتی‌گرو) مورد خیانت قرار گرفتند.

در نتیجه‌ی این اتفاق، جیمز در سال ۱۹۸۱ به همراه همسرش، در حالی که از هری محافظت می‌کردند، به طرز فجیعی توسط ولدمورت در هالووین به قتل رسیدند.

جیمز بعدها برای مدت کوتاهی در ماه می سال ۱۹۹۸ از طریق سنگ رستاخیر احیا شد. پس از جنگ جادوگری دوم، هری اسم فرزندانش را به یاد عزیزان و دوستانش جیمز سیریوس، آلبوس سیوروس، و لیلی لونا پاتر گذاشت.

صفحات دیگر