ویکی هری پاتر

جاروی پرنده

اشتراک‌گذاری

جاروی پرنده

Broomstick

جاروی پرنده - هری پاتر

مکان

جهانی

کاربرد

بازی‌های جادوگری و حمل و نقل

تاریخ ساخت

از سال ۹۶۲

مالکان

هری پاتر
آلاستور مودی
ریموس لوپین
نیمفدورا تونکس
رولاندا هوچ
ویزلی‌ها
دراکو مالفوی
تیم‌های کوییدیچ
بسیاری از شاگردان هاگوارتز
بازیکنان کوییدیچ

جاروهای پرنده (Broomsticks) یکی از وسایل جادوگران برای حمل و نقل است. این جاروها برخلاف جاروهای غیر-جادویی قابلیت پرواز دارند و این امکان را برای جادوگران فراهم می‌کند تا آن‌ها با شناور شدن در هوا به مقصد مورد نظر خود بروند. همچنین از این جاروها برای بازی‌هایی مثل کوییدیچ استفاده می‌شود. در انگلیس و ایرلند ناظر استفاده از آن‌ها نهاد كنترل نظارتی جاروی وزارت جادو است.

اولین استفاده از چوب جارو در سال ۹۶۲ صورت گرفت که در یک نسخه خطی مصور آلمانی ثبت شده است. ظاهرا استفاده از این جاروها منحصر به جادوگران است و مثلا الف‌ها برای جابجایی از پدیداری استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد که این جاروها تا حدی شخصیت دارند، چرا که آن‌ها قادر به پاسخ دادن به ساده‌ترین دستورات مانند «بالا!» هستند.

جادوی جاروی پرنده

برای کمک در جهت سواری و پرواز بهتر، طلسم‌های مختلفی بر روی جاروهای پرنده اعمال می‌شود. با گذشت زمان این طلسم‌ها ماهیت پیچیده‌تری پیدا کردند. به عنوان مثال، جاروهای مدرن همه‌کاره بودند و دارای افسون بالشتک بودند تا سوارکاران روی آن راحت‌تر باشند.

وقتی هری در طول مسابقه کوییدیچ از نیمبوس ۲۰۰۰ پایین افتاد، این جارو به زمین نیفتاد بلکه به سمت بید وومپینگ رفت که نشان می‌دهد ممکن است به خاطر نوعی طلسم باشد تا جارو بدون سوارکاری به پرواز ادامه دهد.

همچنین جاروی فایربولت هری وقتی رها می‌شد، دقیقا در ارتفاع مناسب برای سوار شدن شناور می‌شد.

صفحات دیگر