ویکی هری پاتر

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اینفریوس

اشتراک‌گذاری

اینفریوس

Inferius

اینفریوس - هری پاتر

بومی

سراسر جهان

میانگین قد

متفاوت

مرگ و میر

فانی

خصوصیات

اجساد زنده شده انسان‌های مرده
آسیب پذیری شدید در برابر آتش
تولید غبار خاکستری در مناطق اشغالی

وابسته به

جادوگران تاریکی
تیم ملی کوییدیچ هائیتی

اینفریوس (Inferius - جمع: اینفری) یک جسد مرده است که توسط یک نفرین جادوگر تاریکی زنده شده است. آن‌ها شبیه به زامبی بودند، اما ذاتا متمایز از آن‌ها بودند. این موجودات از طریق یک شاخه‌ی جادویی از هنرهای تاریک به نام نکرومانسی ایجاد می‌شدند که هنری برای زنده کردن مردگان بود. طلسم‌هایی که برای زنده کردن جسد استفاده می شد بسیار پیچیده بود.

ماهیت

طلسم هایی که برای زنده کردن بدن انسان استفاده می‌شود بسیار پیچیده‌تر از جادوهای متداول است. ایفریوس ممکن است نفرین شود تا بی‌رویه بکشد و کارهای خطرناکی را برای ارباب خود انجام دهد. با این حال، محدودیت‌هایی در آن‌ها آشکار است، به طوری که هیچ اراده و مغزی ندارند و نمی‌توانند راه خود را برای رهایی از مشکلات پیش‌بینی نشده باز کنند. اما آن‌ها نگهبانانی با کاربرد فراوان هستند که توجهی به امنیت خود ندارند.

با توجه به وضعیت این موجودات به عنوان مردگان بدون احساس، آن‌ها در برابر آسیب‌های بدنی مانند برده شدن مصون بودند و قدرت بدنی بالایی داشتند که برای کشتن یک انسان کافی بود. آن‌ها به دلیل قدرت برتر و سرعت شگفت‌انگیزشان می‌توانستند در یک دسته بسیار خطرناک باشند.

از آنجایی که هیچ طلسمی نمی‌تواند مرده‌ها را بازیابی کند، بنابراین اینفریوس‌ها زنده نبودند و فقط همانند عروسک‌ها عمل می‌کردند. با  این حال ممکن بود که آن‌ها توانایی صحبت کردن داشته باشند. آن‌ها به‌طور نامحدودی با جادوی تاریک حفظ شده‌اند و از این رو فقط با آتش نابود می‌شوند، زیرا هیچ طلسمی وجود نداشت که گوشت مرده را در برابر سوختن غیرقابل نفوذ کند. از این رو آن‌ها معمولا برای دور شدن از شعله‌های آتش توسط ارباب خود سحر می‌شدند.

آلبوس دامبلدور اظهار کرده است که آن‌ها با وجود اینکه عروسکی برای انجام دستورات خالق خود هستند، اما هنوز هم می‌توانند نسبت به خالق خود احساس خشم کنند.

صفحات دیگر