ویکی هایکیو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کی تسوکیشیما

اشتراک‌گذاری

کی تسوکیشیما

Kei Tsukishima

کی تسوکیشیما - هایکیو

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۲۷ سپتامبر ۱۹۹۶

سن

۱۵-۱۶ (۲۰۱۲)
۲۲

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان
دانشجوی کالج
بازیکن تیم دسته ۲ وی لیگ

تیم‌ها

مدرسه راهنمایی آممارو (قبلا)
کاراسونو
سندای فراگز

پست

مدافع میانی

خانواده

آکیترو تسوکیشیما (برادر بزرگ)

خاستگاه

استان میاگی، ژاپن

اولین نمایش

چپتر ۶ (مانگا)
قسمت ۳ (انیمه)

صداگذار

کوکی اوچییاما

کی تسوکیشیما (Kei Tsukishima) قبلا دانش آموز سال-اولی دبیرستان کاراسونو بود که به عنوان مدافع میانی تیم والیبال این دبیرستان بازی می‌کرد. او در حال حاضر دانشجوی کالج و همین طور مدافع میانی تیم دسته ۲ سندای فراگز در وی لیگ است. او پس از فارغ‌التحصیلی می‌خواهد در موزه شهر سندای مشغول به کار شود. برادر بزرگتر او آکیترو تسوشیما است.

پیش‌زمینه

تسوکیشیما وقتی کوچکتر بود فرد بشاش‌تری بود و رابطه‌ی نزدیکی با برادر بزرگتر خود یعنی آکیترو تسوکیشیما داشت. او در آن زمان والیبال را واقعا دوست داست که احتمالا به دلیل علاقه‌ی برادرش به این ورزش بوده است. با این حال وقتی آکیترو وارد دبیرستان شد و عضوی از باشگاه والیبال کاراسونو شد، نگرش تسوکیشیما نسبت به والیبال تغییر کرد.

با وجود تمرین‌های سختی که آکیترو داشت اما او موفق نشد تا به بازیکنی مناسب تبدیل شود چرا که کاراسونو بازیکنان با استعدادتری از جمله «غول کوچک» را در تیم داشت. تسوکیشیما که ناامیدی برادر بزرگتر خود را دید به این باور رسید که دیگر نباید بیشتر تلاش کند تا اگر شکست خورد مثل او ناامید نشود.

در مقطعی از دوران دبستان، او شاهد آزار و اذیت تاداشی یاماگوچی توسط چند زورگو بود. او کاری انجام نداد و تنها آن‌ها را رقت انگیز خطاب کرد که شامل هر دوی زورگوها و یاماگوچی بود. یاماگوچی بعد از دیدن تسوکیشیما که چگونه به راحتی از پس زورگوها برمی‌آید او را تحسین کرد.

آمار و ارقام

مهارت‌ها

صفحات دیگر