ویکی هایکیو

کیومی ساکوسا

اشتراک‌گذاری

کیومی ساکوسا

Kiyoomi Sakusa

کیومی ساکوسا - هایکیو

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۲۰ مارچ ۱۹۹۶

سن

۱۶ (۲۰۱۳)
۲۲ (۲۰۱۸)

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان (قبلا)
بازیکن والیبال کالج (قبلا)
بازیکن دسته ۱ وی-لیگ

تیم‌ها

موسسه ایتاچیاما (قبلا)
ام‌اس‌بی‌وای بلک جکالز
تیم ملی ژاپن

پست

آبشارزن قدرتی
ایس

خانواده

موتویا کوموری (پسرعمو)

خاستگاه

توکیو، ژاپن

اولین نمایش

چپتر ۲۰۶ (مانگا)
فصل ۴، قسمت ۱ (انیمه)

صداگذار

کوسوکه توریومی

کیومی ساکوسا (Kiyoomi Sakusa) اسپک‌زن ایس تیم موسسه ایتاچیاما بود. او در کنار کیریو و اوشیجیما یکی از سه ایس کشور و تنها سال-دومی در بین این سه بود. پس از دبیرستان او در لیگ والیبال دانشگاهی فعال بود و عنوان با ارزش‌ترین بازیکن را دریافت کرد. او سرانجام به آبشارزن قدرتی تیم ام‌اس‌بی‌وای بلک جکالز که یک تیم دسته یکی در وی-لیگ بود تبدیل شد. او در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ نیز عضوی از تیم ملی والیبال ژاپن بود.

پیش‌زمینه

بنا بر گفته‌ی کوموری، ساکوسا یک بچه آرام بود که دوستان زیادی نداشت. پدر و مادر و خواهر و برادر بزرگتر او اغلب مشغول کار بودند و ساکوسا بیشتر اوقات تنها بود. کوموری به درخواست والدین ساکوسا شروع به وقت گذرانی با او کرد و او را با والیبال آشنا کرد. کوموری فکر می‌کرد ساکوسا صرفا به خاطر این که کاری برای انجام دادن داشته باشد والیبال بازی می‌کند و احتمالا به این ورزش علاقه‌ای ندارد. اما ساکوسا به شدت به والیبال علاقمند شده بود و خودش تمرینات اضافه انجام می‌داد.

ساکوسا در یک تورنمنت در دوران راهنمایی برای اولین بار با اوشیجیما آشنا شد. ساکوسا در بازی در برابر اوشیجیما تلاش زیادی در مقابل سرویس و آبشار این حریف قدرتمند خود کرد. کوموری گفته است که این اولین باری بوده که ساکوسا با کسی روبرو شده که چرخش تندتری نسبت به خودش داشته است.

ساکوسا در دوران دبیرستان به عنوان یکی از ایس‌های برتر کشور به موسسه ایتاچیاما پیوست. او در مدرسه خود شهرت پیدا کرده و بسیاری برای تماشای بازی‌های او می‌آمدند.

آمار و ارقام

مهارت‌ها