ویکی هایکیو

کنما کوزومه

اشتراک‌گذاری

کنما کوزومه

Kenma Kozume

کنما کوزومه - هایکیو

لقب‌ها

مغز نکوما
کودزوکن

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۱۶ اکتبر ۱۹۹۵

سن

۱۶-۱۷ (۲۰۱۲)
۲۳

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان
دانشجو
سهامدار
گیمر حرفه‌ای
یوتیوبر
مدیر عامل

پست

پاسور

خاستگاه

توکیو، ژاپن

اولین نمایش

چپتر ۲۴ (مانگا)
قسمت ۱۱ (انیمه)

صداگذار

یوکی کاجی

کنما کوزومه (Kenma Kozume) قبلا یک دانش آموز سال-دومی از دبیرستان نکوما بود. او پاسور تیم نکوما بود و کسی بود که هم‌تیمی‌هایش او را «قلب» و «مغز» تیم خطاب می‌کردند. او از سال ۲۰۱۸ یک دانشجو است که فعالیت‌های مختلفی مثل معاملات سهام، گیمر حرفه‌ای، یوتیوبر، مدیر عاملی شرکت خود را انجام می‌دهد.

پیش‌زمینه

زمانی که کنما کوچکتر بود او فردی کمرو بود که قادر به یافتن دوستی نبود. تنها دوست او کورو بود که همسایه‌ی آن‌ها بود. آن‌ها زمان زیادی را با هم می‌گذراندند. یک روز به جای انجام بازی‌های ویدیویی، کنما از کورو پرسید که سرگرمی دیگری دارد که از همین مقطع کنما توسط کورو با والیبال آشنا شد.

اگرچه کنما ورزش‌های این چنینی را پیش از آن انجام نداده بود اما به نظر او والیبال ورزش سرگرم‌کننده‌ای بود و به خصوص او به دیدن آن علاقه پیدا کرد. سرانجام کورو او را متقاعد کرد تا کمی تمرین کند و به یک پاسور تبدیل شود. کورو به او گفت که این پست مناسبت او است چرا که نیازی نیست زیاد حرکت کند. بعدها کنما به باشگاه والیبال دبیرستان پیوست و شماره ۴ را به تن کرد.

زمانی که کنما به تیم والیبال دبیرستان پیوست، او ابتدا به خاطر فشار سال سومی‌ها می‌خواست که تیم را ترک کند. آن‌ها اغلب او را مجبور می‌کردند تا بیشتر از سایر اعضا بدود. با این حال کورو او را متقاعد کرد تا در تیم باقی بماند از عملکرد او در تیم تمجید کرد.

کنما در مقطعی از سال اول خود با یاماموتو مشکل پیدا کرد. او با جوگیر بود بیش از اندازه‌ی او عصبانی می‌شد و در طرف مقابل نیز یاماموتو از بی شور و اشتیاق بودن کنما رنجیده خاطر می‌شد. با این حال بعدها این دو با پی بردن به نقش مفید یکدیگر در تیم رابطه‌ی متعادلی با یکدیگر پیدا کردند.

آمار و ارقام