ویکی هایکیو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هایکیو!! (مانگا)

اشتراک‌گذاری
هایکیو!! (مانگا)
اولین جلد از هایکیو!!

هایکیو!! (!!Haikyū) یک مجموعه مانگای ورزشی شونن از هارویچی فوروداته است. این مانگا در ابتدا به عنوان یک وان-شات در مجله جامپ نکست! در تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۱۱ منتشر شد. از تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۱۲ تا ۲۰ جولای ۲۰۲۰ این مانگا به صورت سریالی از هفته‌نامه شونن چامپ نشر شده است. همچنین این مانگا در قالب مجموعه‌ای از جلدهای تانکوبون بازنشر شده است. ویز مدیا انتشار این مانگا به زبان انگلیسی را از ۵ جولای سال ۲۰۱۶ شروع کرد.

هایکیو!! همچنین دارای یک انیمه اقتباسی است که توسط پروداکشن آی.جی تولید شده است. همین طور بازی‌های ویدیویی، یک بازی کارتی، و رمان‌های کوتاهی (لایت نوول) از این مانگا منتشر شده است.

نام

نام هایکیو از کانجی 排球 نشات گرفته که واژه‌ای مبهم برای والیبال است که معنای آن «پرتاب توپ» می شود. متداول‌ترین واژه در ژاپن برای والیبال باربورو (barēbōru) است.

خلاصه داستان

شویو هیناتا از زمانی که بازیکن افسانه‌ای والیبال یعنی «غول کوچک» را مسابقات ملی والیبال دبیرستان دید، تصمیم گرفت تا به بهترین بازیکن والیبال تبدیل شود. او به باشگاه والیبال مدرسه متوسطه‌ی خود پیوست اما برای شرکت در یک تورنومنت رسمی تا سال سوم منتظر ماند. تیم او توسط نابغه‌ی والیبال یعنی توبیو کاگیاما که همچنین با عنوان «پادشاه دربار» شناخته می‌شود خرد شد. هیناتا سوگند خورد که این شکست را تلافی کند و پس از فارغ‌التحصیل شدن از مدرسه‌اش به دبیرستان کاراسونو پیوست، دبیرستانی که قبلا میزبان غول کوچک بود. هیناتا پس از پیوستن به باشگاه والیبال دبیرستان متوجه شد که کاگیاما نیز در این باشگاه حضور دارد.

اسپین-آف‌ها و اقتباس‌ها

  • انیمه هایکیو!! - انیمه اقتباسی
  • لتس! هایکیو!؟ - اسپین-آف مانگا
  • هایکیو-بو!! - اسپین-آف مانگا
  • هایکیو!! شوستسوبان!! - لایت نوول اقتباسی
  • هایکیو!! کراس تیم مچ! - بازی نینتندو 3DS
  • هایکیو!! دونپیشا مچ!! - بازی اندروید و iOS
  • هایکیو!! والیبال کارت گیم - بازی کارتی

منبع