بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

شویو هیناتا

اشتراک‌گذاری

شویو هیناتا

Shōyō Hinata

شویو هیناتا - هایکیو

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۲۱ ژوئن ۱۹۹۶

سن

۱۵-۱۶ (۲۰۱۲)
۲۵ (۲۰۲۱)

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان
بازیکن حرفه‌ای والیبال

تیم‌ها

یوکیگائوکا جونیور (قبلا)
کاراسونو(قبلا)
ام‌اس‌بی‌وای بلک جکال (قبلا)
تیم ملی ژاپن (۲۰۲۱)
آساس سائو پائولو

پست

روبروی آبشارزن

صداگذار

آیومو موراسه

شویو هیناتا (Shōyō Hinata) شخصیت اصلی مجموعه هایکیو!! است. او برادر بزرگتر ناتسو هیناتا است.

هیناتا بعد از دیدن عملکرد بازیکن تیم والیبال دبیرستان کاراسونو یعنی غول کوچک که در برابر حریفان بزرگتر از خودش امتیازگیری می‌کرد، انگیزه پیدا کرد تا خودش یک بازیکن والیبال شود. او در اولین و تنها مسابقه‌ی رسمی خود در مدرسه راهنمایی در برابر توبیو کاگیاما که به «پادشاه دربار» معروف بود بازنده بود. با این حال او ناامید نشد و در دبیرستان کاراسونو ثبت نام کرد. او در آنجا پی برد که کاگیاما نیز به همین مدرسه آمده است.

در بیشتر مقاطع مجموعه هایکیو!! هیناتا یک دانش آموز سال-اولی در کاراسونو و یکی از مدافعان میانی (پشت خط زن) این تیم والیبال است. او بعد از فارق‌التحصیل شدن از دبیرستان به برزیل سفر کرد و به مدت دو سال والیبال ساحلی را تمرین کرد. در زمان بازگشت به ژاپن او تبدیل به عضوی از تیم ام‌اس‌بی‌وای بلک جکال شد که یک تیم دسته یکی در وی.لیگ ژاپن بود. او در مسابقات المپیک ۲۰۲۱ تبدیل به بازیکن تیم ملی ژاپن شد و در حال حاضر بازیکن تیم آساس سائو پائولو، یک تیم حرفه‌ای در سوپر لیگ برزیل است.

پیش‌زمینه

هیناتا در مقطعی از دوران کودکی خود با دوچرخه‌اش از کنار یک فروشکاه الکترونیکی گذشت و وقتی اسم «غول کوچک» را از تلویزیونی در این فروشگاه شنید ایستاد. تلویزیون در حال پخش یک مسابقه‌ی والیبال از تیم کاراسونو در مسابقات میان دبیرستانی بهاره بود. یکی از اعضای این تیم یعنی غول کوچک که همانند هیناتا قد کوتاهی داشت بر مدافع بلند قد حریف چیره شد. هیناتا این این صحنه را به یاد سپرد و الهام گرفت تا خودش نیز در همین مسیر پا بگذارد. او به باشگاه والیبال مدرسه راهنمایی یوکیگائوکا پیوست اما پس از آن پی برد که تنها عضو این تیم خودش است. با این حال هیناتا تسلیم نشد و شروع به تمرین کرد.

در سال سوم، این باشگاه چند دانش آموز سال-اولی را به خود دید. با وجود اعضای جدید اما همچنان هیناتا برای تشکیل دادن یک تیم یار کم داشت. بنابراین او از دوستان خود یعنی ایزومی و کوجی تقاضا کرد که تا به او کمک کنند. آن‌ها به تیم هیناتا پیوستند و این تیم خیلی زود در اولین مسابقات والیبال شرکت کرد. اولین حریف آن‌ها مدرسه کیتاگاوا دایچی بود. در حالی که همه باور داشتند که یوکیگائوکا بازنده است اما هیناتا هنوز شانسی برای تیمش می‌دید.

هیناتا با دیدن حریفانش دچار اضطراب می‌شد و درست قبل از مسابقه به دستشویی می‌رفت. تیم او در مقابل کیتاگاوا دایچی موفق نشد هیچ ستی را برنده شود و تنها در ۳۱ دقیقه بازی را باخت. یکی از بازیکنان قدرتمند تیم حریف کاگیاما بود که به عنوان «پادشاه دربار» شناخته می‌شد. کاگیاما با وجود به دست آوردن آسان این پیروزی اما متوجه استقامت بالا، قدرت پرش، و عزم بالای هیناتا برای بردن شد. هیناتا پس از پایان دوران راهنمایی به مدرسه رویایی خود یعنی دبیرستان کاراسونو رفت، جایی که کاگیاما نیز به آنجا آمده بود.

از آن جایی که هیناتا با مادر و خواهرش در یوکیگائوکا زندگی می‌کند، او برای رفتن به کاراسونو می‌بایست هر روز صبح حدود ۳۰ دقیقه با دوچرخه از میان کوهستان سفر کند. مربی اوکای اشاره کرده است که پیمودن این مسیر در حالت عادی ۴۰ دقیقه طول می‌کشد، اما هیناتا از دوران راهنمایی این مسیر را سفر کرده و رشد پیدا کرده است.

آمار و ارقام

مهارت‌ها

صفحات دیگر