بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

توبیو کاگیاما

اشتراک‌گذاری

توبیو کاگِیاما

Tobio Kageyama

توبیو کاگیاما - هایکیو

لقب‌ها

پادشاه دربار (توسط کیتاگاوا دایچی)
باکاگیاما، باتیاما-کون (توسط هیناتا)
پادشاه، اعلی حضرت (توسط تسوکیشیما)

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۲۲ دسامبر ۱۹۹۶

سن

۱۵-۱۶ (۲۰۱۲)
۲۴ (۲۰۲۱)

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان
بازیکن حرفه‌ای

تیم‌ها

شاهین‌های کوچک (قبلا)
کیتاگاوا دایچی (قبلا)
دبیرستان کاراسونو (قبلا)
تیم ملی ژاپن
شوایدن آدلرز (قبلا)
الی روما

پست

پاسور

خانواده

میوا کاگیاما (خواهر بزرگ)
کازویو کاگیاما (پدربزرگ)

خاستگاه

استان میاگی، ژاپن

صداگذار

کایتو ایشیکاوا

توبیو کاگِیاما (Tobio Kageyama) شخصیت دوم مجموعه هایکیو!! است. او در بیشتر مقاطع این مجموعه دانش آموز سال-اولی دبیرستان کاراسونو است که به عنوان پاسور در باشگاه والیبال پسران این دبیرستان بازی می‌کند. در ابتدا او با عنوان «پادشاه دربار» شناخته می‌شد که لقبی تحقیر آمیز برای اشاره به رفتار مستبدانه‌ی او نسبت به هم‌تیمی‌هایش در تیم کیتاگاوا دایچی در مدرسه راهنمایی بود. او به باور بسیاری از بازیکنان و مربیان استان خود یک نابغه والیبال است. کاگیاما بعد از پیوستن به کاراسونو رفتارهای خودکامگی پیشین خود را کنار گذاشت تا در خدمت تیم باشد و معنای «بخشی از تیم بودن» را کشف کند.

او در سال اول دبیرستان برای تمرین کردن در کمپ تمرینی جوانان ژاپن انتخاب شد و پس از فارغ‌التحصلی خیلی زود به وی.لیگ ژاپن رفت. او در سن ۱۹ سالگی به بخشی از تیم ملی والیبال ژاپن تبدیل شد و در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ شرکت کرد. در نوامبر سال ۲۰۱۸ او به عنوان یک پاسور در تیم دسته یکی شواین آدلرز در وی.لیگ ژاپن بازی کرد. او در حال حاضر بازیکن تیم الی روما، یک تیم حرفه‌ای والیبال در سری آ ایتالیا است.

پیش‌زمینه

کاگیاما والیبال را از سال دوم دبستان شروع کرد و خیلی زود به یک پاسور نخبه تبدیل شد. زمانی که او به مدرسه راهنمایی کیتاگاوا دایچی وارد شد، این موضوع کاملا آشکار بود که پتانسیل او بسیار بالاتر از سایر بازیکنان از جمله تورو اویکاوا، پاسور سال-سومی تیم مدرسه است. با این حال قابلیت‌های استثنایی کاگیاما و عدم همکاری و توجه به هم‌تیمی‌ها باعث شد تا لقب «پادشاه دربار» به او داده شود. از آنجایی که معنی حقیقی این لقب تنها برای بازیکنان کیتاگاوا دایچی آشکار بود، افراد بیرون از تیم فکر می‌کردند این لقب به خاطر استعداد بالای کاگیاما است.

تا سال سوم دوران راهنمایی، ویژگی‌های شخصیتی کاگیاما رابطه‌ی او به هم‌تیمی‌هایش را نابود کرد تا جایی که دو تا از بازیکنان خواستار نیمکت‌نشینی او شدند. تیم کیتاگاوا دایچی با وجود ناتوانی پاسورش در کار گروهی اما همچنان تیم محبوبی بود. آن‌ها در اولین مسابقاه از دیدار ورزشی مدارس راهنمایی با تیم هیناتا یعنی مدرسه راهنمایی یوکیگائوکا روبرو شدند.

همان طور که پیش‌بینی می‌شد کیتاگاوا دایچی به راحتی تیم یوکیگائوکا را شکست داد. کاگیاما پرش‌های بلند و عزم هیناتا برای بردن را تحسین کرد. این بازی با پیروزی کیتاگاوا در هر دو ست (۲۵-۵، ۲۵-۸) به پایان رسید. تیم کاگیاما در بازی‌های بعدی نیز پیروز شد اما در فینال مسابقات بازنده شد. بنا بر تصویر یک مقاله ممکن است یکی از دلایل اصلی این باخت کاگیاما بوده باشد.

در مقطعی از مسابقات دوران راهنمایی در سال سوم او، کاگیاما در میان بازی یک پرتاب را برای هم‌تیمی‌های خود فرستاد که سپس متوجه شد که هیچ کسی در پشت او برای این توپ حاضر نیست. هم‌تیمی‌های او دیگر حاضر نبودند پرتاپ‌های او را آبشار بزنند و این نشانه‌ای از تمایل واضح آن‌ها برای خروج کاگیاما از تیم بود. از این رو کاگیاما نیمکت‌نشین شد و آخرین بازی خود برای کیتاگاوا دایچی را شرم‌آور به پایان رساند.

پس از دوران راهنمایی او به دبیرستان کاراسونو رفت و به تدریج رفتار خود را اصلاح کرد و روی به کار تیمی آورد. او در مقاطعی از خطاب شدنش با عنوان «پادشاه دربار» عصبانی می‌شد.

آمار و ارقام

مهارت‌ها

 

صفحات دیگر