ویکی هایکیو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تتسورو کورو

اشتراک‌گذاری

تتسورو کورو

Tetsurō Kuroo

تتسورو کورو - هایکیو

لقب‌ها

کاپیتان فریبنده، کله خروسی (توسط هیناتا)

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۱۷ نوامبر ۱۹۹۴

سن

۱۷-۱۸ (۲۰۱۲)
۲۴ (۲۰۱۸)

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان

پست

کاپیتان
مدافع میانی

خاستگاه

توکیو، ژاپن

اولین نمایش

چپتر ۲۴ (مانگا)
قسمت ۱۱ (انیمه)

صداگذار

یویچی ناکامورا

تتسورو کورو (Tetsurō Kuroo) قبلا دانش آموز سال-سومی دبیرستان نکوما بود. او کاپیتان و مدافع میانی باشگاه والیبال پسران این دبیرستان بود که با عنوان «کاپیتان فریبنده» شناخته می‌شد.

پیش‌زمینه

کورو حدود هشت سال پیش با کنما و خانواده‌اش همسایه شد. زمان‌هایی که او تنها بود به خانه‌ی کنما می‌رفت. او اشاره کرده است که از کنما گوشه‌گیرتر و کمروتر بوده و از این رو آشنایی این دو با یکدیگر مقداری دشوار بوده است.

در ابتدا کنما و کورو تنها به انجام بازی‌های ویدیویی می‌پرداختند. یک روز کنما از او پرسید که آیا چیز دیگری هست که او دوست داشته باشد بازی کند، و کورو به والیبال اشاره کرد و در واقع کنما را با والیبال آشنا کرد. این دو در بیرون از خانه به بازی کردن والیبال پرداختند و بیشتر با هم خودمانی شدند.

کورو در مدرسه به یک تیم والیبال پیوست و دوستان جدیدی پیدا کرد. از آنجایی که هیچ بازیکن والیبالی در محله‌ی او وجود نداشت، کورو همچنان به خانه‌ی کنما می‌رفت و این دو با هم به تماشای مسابقات والیبال حرفه‌ای می‌پرداختند. زمانی که علاقه‌ی کنما به تاکتیک‌های والیبال را دید، به او اصرار کرد تا به یک پاسور تبدیل شود و به او گفت که این پست برای یک استراتژیست مناسب کرد. او و کنما هر دو به یک مدرسه راهنمایی و یک دبیرستان رفتند.

بعدها کورو، کنما را متقاعد کرد تا به تیم والیبال دبیرستانشان بپیوندد و آن‌ها از آن زمان با هم والیبال بازی می‌کنند. در مقطعی که کنما به خاطر مشکلاتی قصد داشت در سال اول خود تیم را ترک کند، کورو او را تشویق به ماندن کرد و به او گفت که او کمک بزرگی برای تیم است.

آمار و ارقام

صفحات دیگر