ویکی هایکیو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آتسومو میا

اشتراک‌گذاری

آتسومو میا

Atsumu Miya

آتسومو میا - هایکیو

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۵ اکتبر ۱۹۹۵

سن

۱۷ (۲۰۱۳)
۲۳ (۲۰۱۸)

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان
بازیکن دسته ۱ وی-لیگ

تیم‌ها

یاکو جونیور (قبلا)
دبیرستان ایناریزاکی
ام‌اس‌بی‌وای بلک جکالز
تیم ملی ژاپن

پست

پاسور

خانواده

اوسامو میا (برادر دوقلو)

خاستگاه

استان هیوگو، ژاپن

اولین نمایش

چپتر ۲۱۴ (مانگا)
فصل ۴، قسمت ۳ (انیمه)

صداگذار

مامومرو میانو

آتسومو میا (Atsumu Miya) یک دانش آموز سال-دومی در دبیرستان ایناریزاکی و پاسور تیم والیبال این مدرسه بود. او به عنوان بهترین پاسور دبیرستانی ژاپن، و همچنین بهترین سرویس‌زن شناخته می‌شود که به کمپ تمرینی جوانان ژاپن نیز دعوت شده است. از سال ۲۰۱۸ او عضو ام‌اس‌بی‌وای بلک جکالز، یک تیم حرفه‌ای در دسته ۱ وی-لیگ ژاپن است. او همچنین عضوی از تیم ملی والیبال ژاپن است و در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ شرکت کرده است. برادر دوقلوی او اوسامو میا است.

پیش‌زمینه

آتسومو در استان هیوگو زندگی می‌کند و با گویش کانسای صحبت می‌کند. او به همراه برادر دوقلواش اوسامو در دبیرستان ایناریزاکی و تیم والیبال این مدرسه حاضر بودند. او به عنوان بهترین پاسور شناخته می‌شد و در مسابقات مدرسه راهنمایی و مسابقات اینترهای جایزه بهترین سرویس‌زن را نیز دریافت کرد. مهارت‌های چشمگیر او باعث شد تا او به تیم جوانان ژاپن نیز دعوت شود.

این برادران دوقلو از دوران دبستان والیبال بازی می‌کردند. آن‌ها در پایه چهارم به یک ورکشاپ والیبال پیوستند و در آنجا با هم‌تیمی کنونی‌شان آران اوجیرو آشنا شدند. در آنجا آتسومو شاهد بود که چطور یک پاسور ماهر می‌تواند از پتانسیل اسپک‌زن‌های تیم خود بهره ببرد. همین باعث شد تا او برای تبدیل شدن به یک پاسور علاقمند شود. در ابتدا برادرش اوسامو به خاطر مهارت بالاتری که داشت به عنوان پاسور انتخاب می‌شد. با این حال به گفته‌ی آران، آتسومو اراده‌ی بالایی در بهبود دادن خود داشت و سرانجام موفق به تصاحب جایگاه پاسور تیم شد.

آتسومو در دوران راهنمایی اغلب با هم‌تیمی‌های خود درگیر بود، مخصوصا وقتی آن‌ها طبق انتظار او عمل نمی‌کردند. در نتیجه او در میان هم‌تیمی‌هایش منفور بود.

آمار و ارقام

مهارت‌ها

 

صفحات دیگر