ویکی God of War

پایان بازی God of War 2018

اشتراک‌گذاری

خدای جنگ

God of War 2018

پایان بازی God of War 2018 God of War

توسعه‌دهنده

استودیو سنتا مونیکا

ناشر

سونی اینتراکتیو انترتینمنت

کارگردان

کوری بالروگ

نویسنده‌ها

ریچارد گوبرت متیو سوفوس کوری بارلوگ

آهنگساز

بر مک‌کریری

سبک

اکشن-ماجرایی

این صفحه حاوی رویدادهای پایان بازی خدای جنگ (God of War 4) و تئوری‌های پیرامون آن است.

نبرد پایانی

در طی جنگ پایانی کریتوس و آترئوس با بالدر، این خدای نورس به واسطه سوراخ شدن بدنش با تیری آغشته به گیاهی خاص تبدیل به یک فانی می‌شود، گیاهی که در ابتدای داستان سیندری به آترئوس داده بود. این گیاه در واقع تنهای چیزی بود که فریا در مورد تهدیدآمیز بودن آن برای پسرش اطمینان نداشت.

این ضعف به کریتوس اجازه داد تا گردن بالدر را بشکند و سرانجام به هیاهوی او پایان دهد. در حالی که کریتوس و آترئوس این اقدام را ضروری می‌پنداشتند، اما فریا با دیدن مرگ پسرش سوگند خورد که انتقام پسرش را بگیرد.

با کنار رفتن بالدر و پس از خشمگین شدن فریا، قهرمانان داستان سرانجام قادر می‌شوند تا به وسیله بایفروست به یوتون‌هایم سفر کنند.

شرح دیوارنگاری‌های پایان God of War

این دو خود را به بالاترین نقطه قلمرو نورس رساندند. کریتوس بانداژهای دور دستش را باز کرد و سرانجام با ارواح گذشته‌ی خود صلح کرد. او همچنین به آترئوس اجازه داد تا خاکستر فی را تا بالای کوه حمل کند.

پایان God of War 4

آن‌ها به معبدی رسیدند كه غول‌ها پس از ترک كردن میدگارد آن را ساخته بودند. نقش‌های روی دیوارهای این معبد حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند. طرحی وقایع مربوط به گذشته، حال و آینده را نشان می‌داد. از اولین باری که کریتوس و آترئوس با مار جهان روبرو شدند، تا نبرد با بالدر و تمام زندگی آترئوس روی دیوار نقش بسته بود.

فی یک غول (Giant) بود و این معنی آن بود که یک آترئوس نیمه-غول و یک نیمه-خدای یونانی است. غول‌ها به خاطر قابلیت دیدن آینده شناخته می‌شوند.

بعد از این که آترئوس معبد را ترک کرد، کریتوس پرده‌ای را کنار زد و شاهد یک نگاره‌ی دیگر از آینده بود. این نگاره ظاهرا کریتوس را در حال مرگ نشان می‌داد و پسرش نیز در کنار او دیده می‌شد. اما چه چیزی از دهان آترئوس بیرون آمده بود؟ آیا پسر باعث مرگ کریتوس شده بود؟ و چرا کریتوس با دیدن این تصویر شوم خوشنود بود؟ متاسفانه در حال حاضر جوابی برای این پرسش‌ها وجود ندارد.

فی و آترئوس چه کسانی هستند

بنا بر گفته کریتوس نام آترئوس از یک جنگجوی صلح‌جو و شجاع اسپارت گرفته شده است. ما پی بردیم که فی قصد داشته نام پسرش را لوکی بگذارد و این نامی بود که در نقش‌ها دیده می‌شد و او و غول‌های همتای او آترئوس را با این خطاب می‌کردند. بله لوکی همان پدر شیاد گرک‌ها (فنریر)، مار جهان و هل است. و البته او عامل شروع‌کننده راگناروک است که با مرگ بالدر موجب راه‌اندازی اولین دومینوی این واقع می‌شود.

کریتوس در اساطیر نورس کیست

همانند آترئوس که در دیوارنگاره‌ها با عنوان لوکی شناخته شده است، کریتوس نیز این نقش‌ها با نام فرباوتی (Farbauti) مورد اشاره قرار گرفته است.

فرباوتی در اسطوره‌شناسی نورس همسر لافی است و با عنوان «مهاجم بی‌رحم» شناخته می‌شود. روایات مربوط به فرباوتی به گستردگی لوکی نیست اما برخی داستان‌ها اشاره می‌کند که هر دوی فرباوتی و لافی در اوایل زندگی لوکی هلاک می‌شوند و لوکی توسط ثور یا اودین به فرزندخواندگی گرفته می‌شود.

پایان پنهان God of War 4

به نمایش در آمدن اسامی عوامل سازنده بازی نشان‌دهنده پایان داستان بازی God of War 4 نیست. در صورت بازگشتن به خانه صحنه‌ی دیگری به نمایش در خواهد آمد.

پایان داستان God of War 4

زمانی که کریتوس و آترئوس به خانه باز می‌گردند، این دو بعد از ماجراجویی بلند خود استراحت می‌کنند. برای اولین بار در بازی صفحه سیاه خواهد شد و عبارت «سال‌ها بعد…» به نمایش در خواهد آمد. یک طوفان سهمگین به شکل ناگهانی آن‌ها را بیدار می‌کند. کریتوس به بیرون از خانه می‌رود و با یک مرد غریبه که اطرافش با رعد و برق محاصره شده، روبرو می‌شود.

وزش باد باعث آشکار شکدن چکش نمادین ثور یعنی میولنیر می‌شود. دو پسر ثور توسط کریتوس و آترئوس کشته شده‌اند و عجیب نیست که این خدای رعد برای انتقام آمده باشد.

بعد از شکست دادن تمام والکری‌ها

صبر کنید، همچنان یک راز دیگر در پایان بازی God of War 4 وجود دارد. در صورتی که کریتوس و آترئوس بتوانند ۸ والکری از جمله ملکه والکری را شکست دهند با مورد جالبی روبرو خواهند. شاید توانسته باشید حدس بزنید که رهبر حقیقی والکری‌ها کسی نیست جز فریا.

پایان God of War 4

منابع