بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

خدای دبیرستان

اشتراک‌گذاری

خدای دبیرستان

The God of High School

خدای دبیرستان - خدای دبیرستان

نویسنده

یونگجه پارک

ناشر

ایمیج‌فریم

سرویس وبتون

ناور ویبتون (کره‌ای)
لاین وبتون (انگلیسی)

شروع پخش

۸ آوریل ۲۰۱۱

تعداد جلد

۲

سبک

کمدی، هنرهای رزمی، فرا طبیعی

خدای دبیرستان (The God of High School) مانهوای کره‌ای که در قالب یک وبتون با نویسندگی و تصویرگری یونگجه پارک منتشر شده است. انتشار این مجموعه توسط ناور به زبان کره‌ای از سال ۲۰۱۱ و توسط لاین وبتونز به زبان انگلیسی از سال ۲۰۱۴ شروع شد. یک انیمه اقتباسی از این مجموعه توسط استودیو ماپا ساخته و از جولای ۲۰۲۰ پخش شده است.

رویدادهای این مجموعه در سئول کره جنوبی جریان دارد و تمرکز روی هنرهای رزمی، کاربران چاریوک، و خدایان است.

داستان

پیش‌زمینه

داستان GOH شامل سه قلمرو و ساکنان هر کدام از آن‌ها است. این سه قلمرو شامل قلمروی انسانی، قلمروی حکیم، و قلمروی آسمانی است.

زمانی انسان‌ها، شیاطین و خدایان با هم روی زمین زندگی می‌کردند. خدایان با ایجاد سیستمی به نام چاریوک به انسان‌های ضعیف اجازه می‌دادند تا قدرت آن‌ها را وام بگیرند تا بتوانند از خود در برابر شیاطین دفاع کنند. مدتی پس از آن که شیطان‌ها شکست خوردند، خدایان اقدام به جداسازی انسان‌ها، شیاطین و خدایان در سه قلمروی مختلف کردند.  از آن زمان به بعد بشر می‌تواند آزادانه قدرت خدایان را قرض بگیرد اما مجاز به حمله کردن به خدایان نیست.

شروع داستان

هنگامی که جزیره‌ای از سطح زمین ناپدید شد، یک سازمان مرموز دعوت‌نامه‌هایی را به منظور شرکت در یک تورنمنت برای مبارزان ماهر جهان ارسال کرد. این سازمان ادعا کرده بود که «اگر برنده شوید، می‌توانید هر چیزی كه بخواهید را داشته باشید». آن‌ها فقط بهترین مبارزان را جذب می‌کردند.

شخصیت‌های برجسته

شخصیت‌های اصلی

سایر

اصلاحات

چاریوک

چاریوک که با امتیاز خدا (GP) اندازه‌گیری می‌شود در لغت به معنای قرض گرفتن نیرو از یک خدا، موجود الهی یا سایر موجودیت فرا طبیعی (مانند یک روح) است. چاریوک قرارداد یک انسان فانی با موجودی فرا طبیعی است که در آن انسان قادر است قدرت آن موجود را وام بگیرد. بیشتر شخصیت‌های G.O.H به سطحی رسیده‌اند که می‌توانند چاریوک خود را تحقق بخشند و آن را کنترل کنند.

هنرهای رزمی

  • تکواندوی نوسازی شده
  • کاراته فول کنتاکت
  • سبک شمشیر نور مهتاب

خداها

خدایان موجوداتی هستند که کارهای فانیان را کنترل می‌کنند. آن‌ها معمولا بسیار قدرتمندتر از انسان‌ها هستند و تمایل به داشتن قدرت و درجه خاصی دارند.