ویکی Gears of War

سرا (Sera)

اشتراک‌گذاری
سرا (Sera) Gears of War

ضربه خوردن سرا توسط ضد حمله HoD

سرا (Sera) یک سیاره قابل سکونت برای بشریت بود. هر روز این سیاره دارای ۲۶ ساعت بود. سرا شامل تعداد اندکی قاره‌ی بسیار بزرگ و به هم پیوسته بود که توسط اقیانوس سرانو محاصره شده بود. زیر سطح سرا یک شبکه از تونل و غارها وجود داشت که با نام Hollow شناخته می‌شد و اقامتگاه ارتش لوکاست و لمبنت بود. سرا همچنان دارای دو قمر است.

سرا سابقه‌ی درگیری‌های بزرگی را داشته است و این درگیری‌ها ساکنان آن را تا آستانه نابودی پیش برده است. دورانی وجود داشت که مردم اقدامات تخریب‌کننده خود را کنار گذاشتند و عصری طلایی را شکل دادند. با وجود این که بیشتر درگیری‌ها به شکل مصالحت‌آمیز حل شدند اما مسائل اجتماعی مانند آزادی‌های مدنی و جرم‌ها باقی ماندند. این عصر حاوی صلح، تمدن، علم و هنر بود اما یک مشکل وجود داشت و آن کمبود انرژی بود. منابع فسیلی و سوخت‌های هسته‌ای سرا برای تقاضای سراسری کافی نبود.

با این تصور که Imulsion یک انرژی تقریبا بی حد و حصر برای رفع نیاز روز افزون بشر است، خیلی زود این منبع به یک موضوع کلیدی تبدیل شد. با این حال کشف Imulsion یک تغییر بنیادی را در قدرت سیاسی و اقتصادی کشورها ایجاد کرد و جنگی میان کشورهای خوش‌شانسی که به منابع Imulsion دسترسی کافی داشتند و دیگر کشورها شکل گرفت. این درگیری ۷۹ سال به طول انجامید و با نام جنگ‌های پندولوم از آن یاد می‌شود.

سرا میزبان تعداد زیادی از تمدن‌ها و ملت‌ها بود، از جمله دو ابرقدرت تحت نام ائتلاف دولت‌های سازمان‌یافته (COG) و اتحاد جمهوری‌های مستقل (UIR) که هر دو دارای منابع عظیمی از Imulsion بودند. با پیروزی COG در جنگ‌های پندولوم تقریبا تمام کشورهای سرا به غیر از تعداد انگشت‌شماری از سنگرهای سرسخت از جمله گوراسانایا به کنترل این ابرقدرت درآمد. روز ظهور که با عنوان E-Day نیز شناخته می‌شود، روزی بود که بشریت با ارتش لوکاست (Locust Horde) آشنا شد. این ارتش نسل‌کش باعث رخداد جنگ لوکاست شد و بیشتر کشورها و تقریبا تمام انسان‌ها تا مرز نابودی پیش برد.